کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم فرانسه

قوانین حمل و نقل حیوانات فرانسه – [۱۳ مورد مهم]

صفحه اصلی » قوانین کشورها » قوانین حمل و نقل حیوانات فرانسه – [۱۳ مورد مهم]

 

آیا قوانین حمل و نقل حیوانات در فرانسه را می دانید؟

  در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات در فرانسه به طور کامل بررسی شده است با ما همراه باشید: پرچم فرانسه

اخطار: کمیسیون اتحادیه اروپا، بریتانیا را به عنوان کشور سوم فهرست شده در بخش ۲ طبقه بندی کرده است. اگر قصد دارید از بریتانیا به فرانسه سفر کنید، آزمون تیتر مورد نیاز نخواهد بود. با این حال، پاسپورت حیوانات خانگی انگلستان پذیرفته نخواهد شد. گواهی سلامت دیگری مورد نیاز خواهد بود. مرحله ۵ را ببینید. تا زمانی که قوانین حمل و نقل حیوانات فرانسه، زیر رعایت شود، حیوان خانگی شما قرنطینه نخواهد بود.

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.  

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اولین قدم برای آماده کردن سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به فرانسه این است که حیوان خانگی خود را با میکروتراشه ۱۵ رقمی مطابق با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید. اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر ریزتراشه‌ای دارد که مطابق با ISO 11784/11785 نیست، در این صورت شما ۳ انتخاب دارید: شما می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

می‌توانید با مقامات پست بازرسی مرزی که در آنجا وارد اتحادیه اروپا می‌شوید تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها اسکنرهایی دارند که می‌توانند تراشه حیوان خانگی شما را بخوانند یا خیر. اگر ریزتراشه فعلی حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن باشد، دامپزشک شما می‌تواند تراشه سازگار را کاشت کند. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحله شماره ۵ را ببینید). تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱۱ زده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده باشد، یک شکل قابل قبول شناسایی است.    

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشند که پس از کاشت ریزتراشه برای ورود به فرانسه انجام شده است. اولین واکسیناسیون هاری پس از کاشت ریزتراشه، واکسن اولیه نامیده می‌شود و باید واکسن یک ساله باشد مگر اینکه مشخصات سازنده اجازه استفاده از آن را به عنوان واکسن اولیه بدهد.

اگر واکسیناسیون قبلی هاری حیوان خانگی شما قبل از واکسیناسیون مجدد منقضی شده باشد، واکسیناسیون بعدی به واکسیناسیون اولیه تبدیل می‌شود. تمام واکسیناسیونی که پس از واکسیناسیون اولیه انجام می‌شود، واکسن تقویتی (بوستر) نامیده می‌شود. اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشوری که تحت کنترل هاری است وارد فرانسه می‌شود، حیوان خانگی شما باید حداقل ۲۱ روز پس از انجام واکسیناسیون اولیه هاری قبل از ورود به فرانسه منتظر بماند. (روز ویزیت دامپزشکی را حساب نکنید)

 

هیچ دوره انتظاری پس از واکسیناسیون تقویت کننده وجود ندارد تا زمانی که: واکسیناسیون قبلی پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد واکسیناسیون تقویتی قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی انجام شده باشد. فرانسه واکسیناسیون ۳ ساله هاری برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌ها را می‌پذیرد. با این حال، آن را فقط باید به عنوان یک تقویت کننده، نه به عنوان واکسیناسیون اولیه تجویز کرد.

در این مورد می‌توانید با دامپزشک خود صحبت کنید. هنگامی که حیوان خانگی شما وارد فرانسه شد، برای چکاپ های بعدی به یک دوره انتظار ۲۱ روزه نیازی نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته شوند و سایر شرایط ورود رعایت شود. اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد فرانسه می‌شود، باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی قبل از دریافت آزمایش تیتر هاری صبر کند (مرحله ۳ را ببینید).  

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون( قوانین حمل و نقل حیوانات فرانسه ) اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد فرانسه می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از انتظار حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی، باید یک آزمایش تیتر هاری (FAVN) انجام شود (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض نتایج آزمایش در محدوده قابل قبول، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون گیری وارد فرانسه شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از یک کشور مبتلا به هاری وارد فرانسه شوید.    

 

۴.درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

هنگام ورود به فرانسه از هر کشوری نیازی به درمان کرم نواری نیست. اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.    

 

۵.گواهی سلامت حیوان خانگی:

نوع گواهی سلامت مورد نیاز برای حیوان خانگی شما بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد. از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید. حمل و نقل غیرتجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر می‌کند و حمل و نقل شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود.

 

حمل و نقل غیرتجاری به فرانسه از کشوری خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری با بیماری هاری وارد فرانسه می‌شوید، مرحله ۳ نیز اعمال می‌شود. یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی بهداشت غیرتجاری اتحادیه اروپا برای فرانسه را ظرف ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند. دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود. مگر اینکه گواهی توسط افسر ارتش دامپزشکی یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 تکمیل شود.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند. اگر از کشور دیگری به فرانسه سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شود. این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است.

(اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مورد ۶ مراجعه کنید). این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد. اگر شما، به عنوان مالک، توسط شخص دیگری وکالت دارید، نماینده شما باید بیانیه حمل و نقل غیرتجاری را امضا کند مبنی بر اینکه حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.  

 

سفر غیر تجاری به فرانسه از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود. از دامپزشک خود بخواهید پاسپورت اتحادیه اروپا برای حیوان خانگی خود را به روز کند. گواهی بهداشت غیرتجاری اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی که از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به فرانسه سفر می‌کنند لازم نیست، مگر اینکه در هر زمانی پس از دریافت ریزتراشه حیوان خانگی شما، یک دامپزشک در خارج از اتحادیه اروپا واکسن تقویت کننده هاری را تجویز کند.

حمل و نقل تجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون صاحب آنها سفر می‌کنند.   حمل و نقل تجاری به فرانسه از یک کشور عاری از هاری یا تحت کنترل در خارج از اتحادیه اروپا: مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

 

یک دامپزشک دارای مجوز باید نسخه دوزبانه گواهی بهداشت تجاری اتحادیه اروپا برای فرانسه را ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند. دامپزشک باید به ترتیب توسط USDA یا CFIA معتبر باشد و گواهی بهداشت تجاری اتحادیه اروپا باید توسط دفتر محلی USDA (ایالات متحده آمریکا) یا CFIA (کانادا) تأیید شود. مگر اینکه گواهینامه توسط یک افسر ارتش دامپزشکی یا دامپزشک دولتی غیرنظامی سری GS-0701 که توسط ارتش یا دولت مرکزی استخدام شده است تکمیل شود.

اگر از کشور دیگری به فرانسه سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شود. این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. تا زمانی که واکسن هاری حیوان خانگی شما منقضی نشده باشد، برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا معتبر است. حیوان خانگی شما باید از طریق یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه بین المللی پاریس، ریونیون، مارسی، نیس، لیون و تولوز وارد شود. ۲۴ ساعت قبل از ورود باید اطلاع رسانی شود. همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر واکسینه شوند.  

قوانین حمل و نقل حیوانات آنگولا
ادامه مطلب

 

حمل و نقل تجاری به فرانسه از کشورهای مبتلا به هاری خارج از اتحادیه اروپا:

سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها فقط می‌توانند از این کشورهای آلوده به هاری وارد فرانسه شوند. حیوانات خانگی باید با تمام قوانین بالا مطابقت داشته باشند و همچنین طبق مرحله ۳ بالا آزمایش تیتر داشته باشند.

 

حمل و نقل تجاری به فرانسه از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر حیوان خانگی شما به تنهایی از یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا به فرانسه سفر می‌کند، باید از یک محل دارای مجوز که در مرجع حاکم در کشور اتحادیه اروپا مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی ثبت شده است، سفر کند.

دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند. حمل و نقل حیوان خانگی شما باید همراه با گواهی سلامت داخل تجارت باشد که ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل شده است. سیاست‌های خطوط هوایی ایرفرانس برای حیوانات خانگی    

 

۶.صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه:

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید، به منظور حمل و نقل آنها طبق مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آن آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند. (مرحله شماره ۵ را ببینید)

 

۷.ورود به فرانسه از مالزی و استرالیا:

اگر حیوان خانگی شما از شبه جزیره مالزی وارد فرانسه می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:  

  1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
  2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
  3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

  گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد فرانسه شوند، به شرطی که در مناطقی زندگی نکرده باشند که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده است.  

 

۸.ورود هوایی:

حیوانات خانگی که از طریق هوا از کشورهای غیر اتحادیه اروپا وارد می‌شوند باید این کار را در پست‌های بازرسی مرزی در فرودگاه‌های بین المللی پاریس، ریونیون، مارسی، نیس، لیون و تولوز انجام دهند.

حیوانات خانگی باید مستقیماً وارد فرانسه شوند یا از طریق یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ترانزیت کنند. اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری بالا عبور می‌کند، یک اعلامیه حمل و نقل لازم است مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما هیچ تماسی با حیوانات ناقل هاری نداشته و در هواپیما یا فرودگاه امن باقی مانده است.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی فرانسه باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد. حیوانات خانگی می‌توانند در کابین، به عنوان باکس چک شده یا بار هوایی وارد فرانسه شوند.    

 

۹.واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها، بچه گربه‌ها و بچه‌های واکسینه نشده مجاز به ورود به فرانسه از هیچ کشور یا کشور عضو اتحادیه اروپا نیستند. واکسیناسیون هاری نباید قبل از ۱۲ هفتگی انجام شود و ۲۱ روز برای توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی که از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا کشورهای تحت کنترل هاری وارد می‌شوند، انتظار می‌رود. حداقل سن برای ورود به فرانسه از کشورهای مبتلا به هاری ۷ ماهگی است.    

 

۱۰.نژادهای ممنوعه:

فرانسه واردات نژادهای زیر را بدون گواهی شجره نامه ممنوع می‌کند: استافوردشایر تریر، آمریکن استافوردشایر تریر یا توسا. این نژادها باید یک شجره نامه ثبت شده باشند. دورگه مجاز نیست. نژادهای ماستیف و بوئربول و میکس آنها ممکن است وارد نشود. تریرهای استافوردشایر آمریکایی، استافوردشایر تریرها و توزاهای ژاپنی را می‌توان به عنوان سگ نگهبان کلاس ۲ فقط با اوراق شجره نامه به فرانسه وارد کرد.

روتوایلرها نیز ممکن است به عنوان سگ کلاس ۲ بدون اوراق شجره نامه وارد شوند. صاحبان سگ‌های کلاس ۲ باید قوانین واردات بالا را رعایت کنند. مالکان برای محافظت در برابر مسئولیت باید بیمه داشته باشند. سگ شما باید مالک و همراه یک فرد بالغ باشد، باید از شورای شهر محلی تأییدیه دریافت کند، مجوز بازداشت داشته باشد، ارزیابی رفتاری داشته باشد و هنگام حضور در ملاء عام به بند انداخته شود. ماستیف ها و بوئربول ها مجاز نیستند.    

 

۱۱.صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های شیری که فرانسه را به مقصد یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ترک می‌کنند باید میکروچیپ شوند. واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از ترک فرانسه منتظر بمانند. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با شیوع بالای هاری ببرید. دامپزشک شما باید قبل از ترک فرانسه در صورت تمایل به بازگشت، آزمایش تیتر هاری انجام دهد. مجوزهای صادراتی ممکن است برای حمل و نقل بدون همراه مورد نیاز باشد.

 

۱۲.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر تمامی پرندگانی که از سایر کشورهای اتحادیه اروپا و کشورهای تحت کنترل هاری وارد فرانسه می‌شوند. نیاز به گواهی سلامت دارند. پرندگانی که از کشورهای تحت کنترل هاری وارد فرانسه می‌شوند. باید شرایط اضافی زیر را رعایت کنند: پرنده شما باید ۳۰ روز قبل از حمل و نقل در یک مرکز تأیید شده قرنطینه شود. شما باید با ۵ پرنده یا کمتر وارد فرانسه شوید، بدون اینکه قصد فروش، بازگرداندن یا انتقال مالکیت را نداشته باشید. پرنده شما باید حداقل ۶۰ روز قبل از واردات در برابر آنفلوانزای پرندگان H5 واکسینه شود.

آزمایشات برای H5N1 PCR با نتایج منفی باید انجام شود. بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به فرانسه باید گواهی سلامت داشته باشند. پستانداران قبل از ورود به فرانسه نیاز به درمان انگل دارند.    

 

۱۳.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.    

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد.

(بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)  

 

 

 

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات فرانسه به طور کامل بررسی شد.

جهت مطالعه مقالات بیشتر به وبسایت ما مراجعه کنیدو به پیچ ما سر بزنید.  

شاید برای شما هم جالب باشد:قوانین ترکیه برای عبور و مرور حیوانات  

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

 

ارسال نظر