کلینیک دامپزشکی روژان
کشور برونئی

کشور برونئی قوانین حمل و نقل حیوانات

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به کشور برونئی، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

اولین قدم برای وارد کردن سگ یا گربه خانگی خود به کشور برونئی این است که یک میکروچیپ حیوان خانگی ISO 11784/11785 توسط دامپزشک شما کاشته شود. مطمئن شوید که دامپزشک شما ریزتراشه حیوان خانگی شما را پس از کاشت اسکن می‌کند و فراموش نکنید که اطلاعات تماس خود را در پایگاه داده سازنده تراشه خود ثبت کنید.

شماره ریزتراشه باید در تمام اسناد مربوط به واردات حیوان خانگی شما ثبت شود.

 

۲.واکسیناسیون

اگر سگ یا گربه شما از یک کشور تأیید نشده وارد برونئی می‌شود (به مرحله ۷ مراجعه کنید)، باید دو بار برای هاری واکسینه شده باشد. اولین واکسن هاری نباید زودتر از ۳۱ روزگی انجام شود. دومین واکسیناسیون هاری را می‌توان حداقل ۳۱ روز پس از اولین واکسیناسیون هاری و بین ۶۰ روز تا ۱۲ ماه از واردات به برونئی انجام داد. آزمایش تیتر هاری (مرحله شماره ۳) را می‌توان حداقل ۳۱ روز پس از واکسیناسیون دوم انجام داد.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

مگر اینکه حیوان خانگی شما از یک کشور تأیید نشده وارد برونئی شود (مرحله شماره ۷ را ببینید)، آزمایش تیتر هاری باید بیش از ۳ ماه و کمتر از ۲۴ ماه قبل از ورود انجام شود زیرا در زمان ورود به برونئی بر طول مدت قرنطینه تأثیر می‌گذارد (مرحله را ببینید). شماره ۸). اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر واکسینه نشده است یا واکسن قبلی آن منقضی شده است، قبل از انجام آزمایش تیتر باید ۳۰ روز پس از تاریخ واکسیناسیون صبر کنید.

 

۴.مجوز واردات

قبل از وارد کردن گربه یا سگ خود به برونئی، باید مجوز واردات را به وزارت کشاورزی ارسال کنید. مدت اعتبار این مجوز ۳۰ روز و یک بار واردات است.

 

۵.گواهی سلامت

سگ یا گربه شما به یک گواهی بهداشت دامپزشکی برای کشور برونئی نیاز دارد که ظرف ۱۴ روز پیش از ورود به کشور شما صادر شده باشد که در آن کشور شما در ۶ ماه گذشته عاری از هاری بوده است. یک دامپزشک معتبر USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، فرم را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل می‌کند.

اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط یک دامپزشک یا مرکز دامپزشکی مجاز در کشور شما صادر شود و مقامات دولتی برای واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کنند.

 

علاوه بر این، بازرسی دامپزشکی و بالینی دیگری ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود به برونئی مورد نیاز است.

 

۶.انگل‌های داخلی و خارجی

برای ورود به برونئی، درمان‌های انگل داخلی و خارجی بین ۲ تا ۷ روز انجام می‌شود.

 

۷.کشورهای تأیید شده (عاری از هاری) طبقه بندی شده توسط برونئی

 

برونئی کشورهای زیر را به عنوان تأیید شده (بدون هاری) طبقه بندی می‌کند: استرالیا، ایرلند، نیوزیلند، سنگاپور و بریتانیا. کشورهای دیگر ممکن است در زمان درخواست واردات در نظر گرفته شوند.

 

۸.قرنطینه حیوانات خانگی

اگر از کشوری که عاری از هاری در نظر گرفته می‌شود وارد برونئی می‌شوید (مرحله ۷ را ببینید) و حیوان خانگی شما در آن کشور متولد شده یا حداقل ۶ ماه قبل در آن کشور سکونت داشته باشد، هیچ قرنطینه‌ای وجود نخواهد داشت. برای صادرات همه سگ‌ها و گربه‌هایی که از کشورهای تأیید نشده وارد برونئی می‌شوند (به مرحله ۷ مراجعه کنید) مشمول ۶ ماه قرنطینه در یک مرکز دولتی هستند. با این حال، برای موارد استثنا به زیر مراجعه کنید.

قوانین حمل و نقل حیوانات Avianca Airline
ادامه مطلب

 

اگر از یک کشور تأیید نشده با گواهی هاری و آزمایش تیتر هاری وارد برونئی می‌شوید، دوره قرنطینه ۱۴ روز خواهد بود. تعادل زمان به عنوان قرنطینه خانگی ارائه می‌شود.

 

اگر از یک کشور تأیید نشده با گواهی هاری اما بدون آزمایش تیتر هاری وارد برونئی می‌شوید، حیوان خانگی شما به مدت ۳۰ روز قرنطینه خواهد شد. تعادل زمانی به عنوان قرنطینه خانگی ارائه می‌شود.

 

۹.ورود هوایی

حیوانات خانگی که وارد برونئی می‌شوند باید از طریق فرودگاه بین المللی برونئی به عنوان محموله هوایی وارد شوند. در صورت امکان، همه ترانزیت‌ها باید در کشورهای عاری از هاری یا کنترل شده هاری انجام شود.

 

حداقل ۷ روز قبل از ورود باید به افسر امنیت زیستی (دامپزشک مقیم) در فرودگاه ورودی اطلاع رسانی شود.

 

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۱۰.نژادهای ممنوعه

نژادهای سگ زیر و میکس آنها از واردات به کشور برونئی منع شده است: آکیتا، فیلا برازیلیرو، باربول، بولداگ آمریکایی، دوگو آرژانتینی، ماستیف ناپلی، پیت بول (شامل پیت بول تریر، آمریکن استافوردشایر تریر و استافوردشر بول تریر)، توسا ژاپنی. و Perro De Presa Canario.

 

نژادهای سگ زیر را می‌توان تحت محدودیت‌هایی به برونئی وارد کرد: بول ماستیف، بول تریر، دوبرمن پینچر و ژرمن شپرد/آلزی از جمله شپرد بلژیکی و شپردولو اروپای شرقی.

 

سگ باید بیش از ۳ ماه سن داشته باشد، عقیم شده باشد و به عنوان حیوان خانگی نگهداری شود. سگ باید در محل سکونت خود محفوظ بماند و زمانی که در مکان عمومی است به لیش و قلاده انداخته شود.

 

۱۱.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به بحرین باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۲.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است. باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱