کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات آذربایجان

قوانین حمل و نقل حیوانات آذربایجان

در این مقاله همه چیز درخصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آذربایجان بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

 

قوانین حمل و نقل حیوانات آذربایجان

آذربایجان گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

آذربایجان نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

اگر بیش از ۳ ماه سن دارد، حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به آذربایجان برای هاری واکسینه شود.

توصیه می‌شود که سگ‌ها در برابر دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس و پاراآنفلوآنزا واکسینه شوند.

توصیه می‌شود که گربه‌ها علیه پن‌لکوپنی گربه‌سانان (دیستمپر در صورت وجود) واکسینه شوند: رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به آذربایجان از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت:

یک دامپزشک دارای مجوز دولتی باید کمی قبل از سفر گواهی سلامت آذربایجان را تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA باید گواهی سلامت را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند.

 

۵.مجوز واردات:

هنگام ورود به آذربایجان با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان کنه و کرم نواری قبل از ورود به آذربایجان الزامی نیست اما به دلیل موجود بودن این محصولات در کشور اکیداً توصیه می‌شود.

 

۷.ورود هوایی به آذربایجان:

تمامی حیوانات زنده باید وارد فرودگاه بین المللی حیدر علی‌اف آذربایجان در باکو شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌ها هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات برمودا
ادامه مطلب

 

۸.نژادهای ممنوعه:

آذربایجان لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۹.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستانداران مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به آذربایجان باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۰.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

قوانین بین المللی کشور ها دائم دستخوش تغییر می شود و این قوانین صرفا جهت آشنایی شما با برخی قوانین ابتدایی است. جهت اطلاع از تمام قوانین باید با سفارت خانه آن کشور تماس بگیرید.

برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

نویسنده: آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

 

 

 

در این مقاله همه چیز درخصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آذربایجان بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات آذربایجان

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱