کلینیک دامپزشکی روژان
Brussels Airlines

Brussels Airlines

در سفر با کابین:

می‌توانید با سگ یا گربه کوچک پرواز کنید اگر سگ یا گربه شما شرایط مندرج در خط‌مشی خطوط هوایی بروکسل Brussels Airlines را برای سفر در داخل کابین برآورده می‌کند، به یک شرکت هواپیمایی مورد تأیید نیاز دارید. باید به خطوط هوایی بروکسل Brussels Airlines اطلاع دهید که با حیوان خانگی سفر می‌کنید. رزرو آنلاین امکان پذیر نیست.

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

حمل بار یا چمدان تحویل بار:

با سگ یا گربه یا حیوان بزرگتر پرواز کنید اگر حیوان خانگی شما بزرگتر از آن است که زیر صندلی جا شود، حیوانی غیر از سگ یا گربه است یا اگر پرواز بسیار طولانی است، خطوط هوایی بروکسل Brussels Airlines. ممکن است حیوان خانگی خود را در قسمت بار هواپیما طبق مقررات آن حمل کند. این بخش از بخش بار دارای دما و فشاری مشابه کابین مسافر است. نکته: حتماً به کاپیتان هواپیما بگویید که حیوان خانگی شما در محفظه بار پرواز می‌کند تا مطمئن شوند که درجه حرارت را در سطح مناسب نگه می‌دارند.

 

اگر حیوان خانگی شما در بخش بار سفر می‌کند، چه از طریق بخش بار و چه به عنوان باکس چک شده، باید در یک باکس حیوان خانگی مطابق با یاتا باشد.

همچنین پیشنهاد می‌کنیم که سخت افزار باکس را برای باکس حیوان خانگی خود در نظر بگیرید زیرا خطوط هوایی کنونی و دیگر نیز ممکن به آن نیاز داشته باشند. هنگامی که باکس خود را دریافت کردید، باید حیوان خانگی خود را قبل از سفر به آن عادت دهید. گواهی سلامت بسیاری از خطوط هوایی به گواهی سلامت نیاز دارند که نشان دهد سگ، گربه یا حیوان دیگر شما به اندازه کافی برای سفر سالم است، بیماری‌های قابل انتقال به انسان ندارد و به درستی واکسینه شده است، به خصوص در هنگام سفر در قسمت بار هواپیما. زمانی که حیوان خانگی شما به عنوان کارگو سفر می‌کند، توسط خطوط هوایی بروکسل، گواهی سلامت تکمیل شده توسط دامپزشک شما در عرض ۱۰ روز پیش از سفر لازم است.

 

مسافرت بین المللی:

اگر به کشور دیگری سفر می‌کنید، خطوط هوایی بروکسل Brussels Airlines می‌خواهد ببیند که مدارک مناسب برای ورود به آن کشور با حیوان خانگی خود را دارید. اکثر کشورها نسخه مخصوص به خود را از گواهی دامپزشکی دارند. علاوه بر این، برخی از کشورها به مجوز واردات نیاز دارند.

 

محدودیت‌های آب و هوای سرد و گرم:

وقتی دمای باند فرودگاه در فرودگاه مبدأ بالاتر از ۸۴ درجه فارنهایت (۲۹ درجه سانتیگراد) باشد. خطوط هوایی بروکسل ممکن است از سوار شدن حیوان خانگی شما به عنوان بار یا چمدان بازرسی شده خودداری کند. هنگامی که هوا بسیار سرد و دمای باند زیر ۴۵ درجه فارنهایت (۷ درجه سانتیگراد) در زمان حرکت است. خطوط هوایی بروکسل ممکن است به گواهی سازگاری نیاز داشته باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات Korean Air Airlines
ادامه مطلب

 

نکات بیشتر برای پرواز با سگ یا گربه:

ایده خوبی است که حیوان خانگی خود را قبل از پرواز برای معاینه بهداشتی ببرید. از دامپزشک خود می‌خواهید مطمئن شود که حیوان خانگی شما در شرایط عالی قرار دارد و همه واکسیناسیون به روز هستند. در صورت پرواز بین المللی، مراجعه به دامپزشک الزامی است.

هرگز به سگ یا گربه خود آرامبخش طبی (نسخه‌ای) ندهید. اگر می‌خواهید حیوان خانگی‌تان آرام‌تر باشد، به او یک حیوان خانگی آرام‌تر بدهید. بسیاری از خطوط هوایی از ارسال حیوان خانگی که به آن داروی آرام بخشی داده شده است خودداری می‌کنند.

اگر حیوان خانگی شما به بیماری حرکت تمایل دارد، مصرف غذا را تا رسیدن به مقصد محدود کنید. مطمئن شوید که حیوان خانگی شما قبل از سفر مقداری هیدراتاسیون دریافت می‌کند. در صورت امکان بهتر است این کار را در خانه انجام دهید.

 همیشه قبل از سفر کالسکه یا باکس حیوان خانگی خود را خریداری کنید تا حیوان خانگی بتواند به آن عادت کند. حیوان خانگی خود را از نوک بینی تا انتهای دم و از بالای سر تا کف اندازه گیری کنید تا اندازه مناسب را انتخاب کنید. خطوط هوایی از سگ یا گربه‌تان می‌خواهد که بتواند بایستد و در هواپیما بچرخد.

هنگام رزرو حتماً به ایرلاین بگویید که با حیوان خانگی پرواز خواهید کرد. زیرا آنها محدودیت‌هایی را برای تعداد حیوانات خانگی در یک پرواز خاص اعمال می‌کنند. شما باید رزرو خود را از طریق تلفن انجام دهید. شما نمی‌توانید به صورت آنلاین برای حیوان خانگی خود رزرو کنید.

حتی اگر سفر هوایی می‌تواند برای سگ یا گربه شما استرس زا باشد. هم برنامه ریزی و هم آماده سازی، می‌تواند کار را برای هر دوی شما آسان‌تر کند.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.