کلینیک دامپزشکی روژان
غذای قناری برای خواندن

غذای قناری برای خواندن

در این مقاله همه چیز در خصوص غذای قناری برای خواندن مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

در ابتدا لازم است به این نکته اشاره کنیم که ما قناری لال نداریم(جز در برخی موارد به دلیل مشکلات ژنتیکی). قناری ای که نر و بالغ باشد، باید آواز بخواند. اما اگر قناری شما آواز نمی خواند بدان معناست که یا نر است ، یا جوجه است ، یا تو لک است. حل مشکل تو لک بودن باید با استفاده از تغذیه و مکمل مناسب صورت گیرد. درمورد جوجه هم باید صبر کنید تا به ۴-۶ ماه برسد. اما قناری ماده معمولا نمی خواند.

 

رژیم غذای قناری برای آواز خواندن:

دانه قناری:

توجه داشته باشید که رژیم غذایی قناری باید تمام مواد مورد نیاز برای بدن قناری را به طور کامل دربر گیرد. غذای اصلی قناری تخم کتان است که به دانه قناری معروف است. تخم کتان یا همان دانه قناری دارای طبیعت گرمی است. این دانه دارای انواع ویتامین، املاح معدنی و کربوهیدارات است. مخلوط تخم کتان برای قناری غذای کاملی به حساب می آید.

سبزیجات:

نباید برای تغذیه قناری فقط از دانه استفاده کرد.باید از انواع میوه ها و سبزیجات هم استفاده کنیم. باید از انواع میوه و سبزیجات هم در رژیم غذایی قناری استفاده کرد.

تمام میوه ها و سبزیجات مصرفی انسان ،برای قناری هم قابل استفاده است.البته آواکادو ،سیر ،پیاز ،کرفس ،ریواس ،قارچ و هسته میوه ها برای قناری مضر است و نباید به قناری داده شود. مثلا می توانید از تکه های سیب و گیلاس بدون هسته ،نخود فرنگی ،خیار ،کدو حلوایی ،کلم پیچ ،کاهو ،چغندر ،اسفناج ،جعفری ،هویج و…در رژیم غذایی قناری خود استفاده کنید. باید در طول هر هفته یک مرتبه میوه و یک مرتبه هم سبزیجات به قناری خود بدهید. و هر بار نباید حجم میوه و سبزیجات داده شده به قناری از یک بند انگشت شست بیشتر باشد.

اگر میوه و سبزیجات تازه در دسترستان نیست، می توانید از میوه و سبزیجات خشک شده استفاده کنید. و آنها را در آب خیس کنید و هنگامی که نرم شدند به قناری بدهید.توجه داشته باشید که باقی مانده میوه و سبزیجاتی که بع قناری می دهید را باید پس از گذشت سه ساعت دور بریزید. زیرا ممکن است فاسد شوند.

جوانه بذر ها:

جوانه بذر ها از غذاهای مورد علاقه قناری هاست. و از میوه و سبزیجات برای قناری ها غذای محبوب تری است. جوانه بذر ها برای قناری بسیار مفید است. زیرا هم دارای چربی اندکی هست، هم پروتئین ،ویتامین و مواد معدنی آن زیاد است. می توانید جوانه دانه هایی مانند عدس ، ماش ، گندم ، شاهدانه و… هفته ای یکبار به قناری بدهید.

علائم و درمان کبد چرب کاسکو
ادامه مطلب

غذا هایی مثل تخم مرغ و سیب زمینی آب پز نیز باید در رژیم غذایی قناری وجود داشته باشند. البته به دلیل سنگین بودن این غذاها باید در ساعات ابتدایی روز و حداکثر هفته ای یک بار به پرنده داده شوند.

 

آیا استفاده از مکمل برای قناری کار صحیحی است؟

هیچ دامپزشکی به شما نمی گوید که از مکمل استفاده نکنید ، بلکه توصیه می کنند با رژیم غذایی صحیح و طبیعی ، نیاز های غذایی قناری خود را برطرف کنید. اما در برخی از دوران ها مثل دوره جفت گیری یا تخم گذاری شاید نتوانید نیاز های غذایی قناری خود را با مواد طبیعی تامین کنید. در این موارد بهتر است با مشورت دامپزشک از مکمل ها هم استفاده کنید.

 

آیا شن برای قناری مفید است؟

در خصوص استفاده از شن در غذای قناری ، این کار توصیه نمی شود. زیرا دستگاه گوارش قناری توانایی هضم شن را ندارد . اما به دلیل دندان نداشتن قناری بهتر است که با مشورت پزشک از مکمل استفاده کنید. این مکمل از پودر استخوان ، پوسته صدف و سنگ آهک تشکیل شده است. این مواد هم به گوارش صحیح غذا کمک می کنند هم اسید های دستگاه گوارش قناری می توانند آن را هضم کنند.

 

البته توجه داشته باشید تغییر رژیم غذایی قناری فرآیندی زمان بر است و به صورت یکباره نمی توان رژیم غذایی قناری را تغییر داد. بهتر است ابتدا هر دو غذا را کنار هم قرار دهیم ، و کم کم حجم غذای جدید را افزایش دهید ، تا به طور کامل غذای جدید جایگزین غذای قدیمی شود.

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص غذای قناری برای خواندن مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱