کلینیک دامپزشکی روژان
صدای گربه برای جفت یابی

صدای گربه برای جفت یابی

صدای گربه برای جفت یابی چگونه است؟

آیا گربه ها با تولید صداهای مختلف، پیام های گوناگونی برای ما دارند؟

انواع صدای گربه ها:

گربه ها چندین نوع صدای مختلف دارند و میو کردن تنها نوع صدایی نیست که گربه ها می توانند تولید کنند! در واقع گربه ها می توانند بیش از ۱۰۰ صدای مختلف تولید کنند.

میو و هیس تنها برخی از صداهایی اند که ما معمولاً به گربه ها نسبت می دهیم. یکی از شگفت انگیزترین واقعیت هایی که در مورد گربه ها وجود دارد این است که گربه ها در واقع می توانند تقریباً ۱۰۰ صدای مختلف ایجاد نمایند. بچه گربه ها معمولاً برای درخواست شیر به مادرشان میو می کنند، اما بیشتر گربه های بالغ فقط در حضور انسان میو میو می کنند و صاحبان خود و افرادی که به آن ها غذا می دهند را به عنوان والدین خود می بینند!

مطالعات علمی در مورد صداهایی که گربه ها ایجاد می کنند بیشتر بر اساس طبقه بندی اصوات مختلف است. برخی از دانشمندان تلاش کرده اند تا حقایق موجود در مورد یکی از مرموزترین واقعیت های گربه ها را کشف کنند – اینکه گربه ها چگونه خرخر می کنند؟ ارتعاش ریتمیک صدای خرخری که گربه تولید می کند از گلوی گربه ناشی می شود، اما هنوز هیچ توافقی درباره اینکه دقیقاً این صدا چگونه ایجاد می شود وجود ندارد.

صداهای گربه های نر و ماده برای جفت یابی

وقتی هورمون ها جنسی فعال می شوند، گربه های ماده و نر نوعی صدای ناله مانندِ شدید و طولانی برای جذب یک جفت تولید می کنند. نرها برای هشدار به دیگر نرها از حضور خود نیز این کار را انجام می دهند. این صداهای جنسی غالباً دلیل تصمیم گیری بسیاری از صاحبان برای عقیم کردن حیوان خانگی خود است.

زایمان و رفتار مادرانه گربه‌ها
ادامه مطلب

صدای گربه ماده برای جفت یابی:

صدای گربه‌های ماده در زمان جفت یابی ممکن است تغییر کند. وقتی گربه‌های ماده در دوره فحلی هستند و آماده برای جفت یابی باشند، می‌توانند صداهایی از خود بروز بدهند که به دیگر گربه‌ها نشان دهندهٔ آمادگی جفت یابی و تمایلشان به تعامل باشد. این صداها معمولاً شامل صداهای طولانی‌تر و بلندتری می‌شوند که می‌توانند به صورت بسیار بلند و صداهای “آررر” یا “میااااو” باشند. به طور کلی، صدای گربه‌های ماده در زمان جفت یابی می‌تواند متفاوت باشد. و بیشتر برای جلب توجه گربه‌های نر یا نمایش آمادگی برای تعامل جنسی استفاده می‌شود. شما با شناخت صدای گربه ماده برای جفت یابی می‌توانید متوجه حالات خاص گربه خود شوید.

صدای گربه نر برای جفت یابی:

صدای گربه نر برای جفت یابی یکی از پدیده‌های جالب و جذاب حیوانی است که توجه بسیاری از علاقه‌مندان به حیوانات را به خود جلب نموده است. این صداها، به عنوان یک نشانهٔ ترغیبی برای جلب توجه گربه‌های ماده و به منظور تشویق آن‌ها به جفت یابی، بسیار معروف هستند. ما با شناخت صدای گربه می‌توانیم صاحبان بهتری باشیم.

گربه‌های نر به طور معمول از طریق تولید صداهای خاصی، به عنوان یک شیوهٔ ارتباطی با گربه‌های ماده تلاش می‌کنند. این صداها ممکن است شامل صداهای بلند، مونوتون یا موسیقیایی باشند که به وسیلهٔ برخی عناصر مشخص، از جمله تندی، فرکانس و تغییرات صدا، برای جلب توجه گربه‌های ماده به وجود می‌آیند.

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.