کلینیک دامپزشکی روژان

انواع سگ خانگی

اگر به دنبال یک سگ خانگی زیبا و دوست داشتنی برای نگهداری در خانه و یا آپارتمان خود هستید. احتمالا این مقاله راهنمای خوبی برای شما خواهد شد.

در این مقاله به بررسی انواع نژادهای سگ خانگی که مناسب نگهداری در آپارتمان و منزل هستند را بررسی خواهیم کرد.

سگ پاپیلون:


نام این سگ درواقع از یک واژه فرانسوی به معنای پروانه گرفته شده است. سگ پاپیلون یک سگ زیبا، کوچک و دوست داشتنی میباشد. پاپیلون از نژادهای قدیمی است که با نام dwarf spaniel شناخته می شدند اما ظاهر آن ها با گذشت سال ها و برخی تغییرات ژنتیکی تغییر کرد. با این وجود این سگ ها هنوز هم همراه بسیار عالی برای نگهداری بعنوان سگ خانگی در منزل هستند.

مینیاتور پینچر:


این سگ ویژگی های رفتاری و ظاهری زیادی برای متعجب کردن شما دارا میباشد. این سگ زیبا و کوچک با گردن قوس دار و بدنی با عضلات قدرتمند می تواند همراه بسیار خوب و وفداری برای شما باشد. مینیاتور پینچر حدود ۸ الی ۱۱ پوند وزن دارد( حدودا ۳.۵ تا ۵ کیلوگرم). و معمولا رفتار خوبی از خود بروز می دهد. این سگ بدنی عضلانی دارد و شجاع و پر انرژی است.

سگ مالتیپو:


مالتیپو یکی از نژاد های بسیار محبوب در میان انواع نژادهای سگ خانگی میباشد. این سگ به طور معمول نسبت به افرادی که در اطرافش می بیند، مهربان است. او می تواند همراه خوبی برای افراد باشد و بعنوان یک سگ کمکی و درمانی عالی میباشد. این نژاد زیبا با موهای پرپشت به مالتی مینیاتوری معروف میباشد. مالتیپوها بسیار با هوش، دوست داشتنی و اجتماعی هستند و با مهربانی خودشان شما را مجذوب و شیفته خواهند کرد.

سیلکی تریر:

سیلکی تریر یک سگ زیبا و کوچک با پوشش نرم و از رنگ قهوه ای و آبی است. علاوه بر ظاهر زیبا و ظریف این نژاد روح بزرگ و شجاعی نیز میباشد. اگر با این نژاد سگ آشنایی نداشته باشید، احتمالا حرکات تند و مبارزات و شجاعتی که در مقابل سگ های بزرگ از خود نشان میدهد، در نظرتان بسیار عجیب بیاید. این سگ می تواند به همراه صاحبش به پیاده روی برود و از او در برابر خطرات احتمالی محافظت کند. این نژاد نیاز به تحرکات فیزیکی و ذهنی همیشگی دارد. مقداری پیاده روی و بازی چیزی است که این نژاد بطور روزانه به آن نیاز دارد.

پودل مینیاتور:

گونه های پودل امروزی زندگی مجلل و لوکسی دارند اما این نژاد درواقع علاوه بر زیبایی، سگ هایی هستند که میتوانند کارهای خوبی برای شما نیز انجام دهند. اگرچه این موضوع به خاطر ظاهرشان غیر ممکن به نظر می رسد اما این گونه ها می توانند در آب شنا کنند و شکارچیان خوبی در این نواحی باشند. پودل سگ باهوشی است و توانایی یادگیری خوبی دارد و آموزش های شما را به سرعت فرامیگیرد. موها در این نژاد سیمی مانند و دو لایه بوده و شامل یک ردیف موهای فر خورده و ضخیم در سطح و موهای پشم مانند و نرم در زیر می باشد. پودل مینیاتور بسیار فعال، باهوش و در گاهی مواقع نیز کمی پر سروصدا میباشد.

جاپانیز چین:

اگر بااین نژاد سگ زندگی میکنید، احتمالا در مورد توانایی بالا این سگ از اسباب بلند شگفت زده خواهید شد. این سگ اندازه یک عروسک میباشد و ماهیت گربه مانند آن باعث شده است به جاهای بلندتر تمایل بیشتری داشته باشد و بتواند از ارتفاعات بالا رود. و همین ماهیت گربه مانند باعث شده این نژاد دوست داشته باشد، خودش را بشوید. اگر علاقمند به چنین رفتارهایی در سگ خود هستید، نژاد چاپانیز چین احتمالا انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

بروکسل گریفون:

نژاد سگ بروکسل گریفون که در بیشتر موارد به آن گریفون گفته می شود، یک نژاد سگ اهل بلژیک است و قبلا از مهارت های شکاری این نژاد برای شکار موش استفاده می شد. سپس بخاطر ظاهر زیبا، کنجکاوی، دوست داشتنی بودن و اینکه همراهان خوبی هستند، به تدریج به عنوان سگ خانگی محبوب شدند. این سگ ها حساس اند و به توجه زیادی از سمت شما نیاز دارند. باید به آنها آموزش دهید و فرمانبری را به آنها بیاموزید، در غیر اینصورت، به سگی خشن تبدیل میشوند. این نژاد پرجنب و جوش است و نیاز به مراقبت و توجه دارد.

بوستن تریر:

این نژاد به نام Boston Bull نیز معروف می باشد. این نژاد دارای جثه ای کوچک و عضلانی میباشد. برخی از افراد در گذشته از این نژاد سگ برای مبارزه استفاده می کردند، اما امروزه چنین نیست و دیگر روحیه ای جنگنده و خشن ندارند. این سگ خانگی معمولا با محیط اطراف خود ارتباط خوبی برقرار میکند، هر چند جنس نر این نژاد احتمال دارد، در مواقعی که احساس خطر می کند به طرف مقابل که در اکثر مواقع سگ است، حمله نماید. این نژاد خلق و خویی اجتماعی دارد و آرام و باهوش است. با کودکان و بزرگسالان رابطه خوبی دارد و از بودن کنار اعضای خانواده لذت میبرد.

بولوگنس:

این سگ باهوش، وفادار و زیبا مباشد و از وقت گذراندن با صاحب خود لذت میبرد. اینکار میتواند پیاده روی باشد و یا دویدن در مسافت های طولانی و بازی کردن با کودکان این نژاد از تمامی این فعالی ها لذت میبرد. این سگ درواقع عضوی از خانواده سگ های سفید و پر موی سگ های بیچون است که نام خود را از شهر ایتالیایی بولوگونا گرفته است. او در دور کردن افرادی که در مسیرش قرار دارند بسیار عالی عمل می کند و مدیریت او گاهی ممکن است، کمی دشوار باشد. پس در نگهداری از این سگ خانگی باید صبور و ثابت قدم باشید.

بیچن فرایزر:

بیچن فرایزر یک نژاد سگ کوچک و شاد و شگفت‌انگیز میباشد و محبت و عشق زیادی نسبت به صاحب خود دارد. این سگ در دسته سگ‌های عروسکی قرار می‌گیرد. بیچن فرایزر با چشمان سیاه، موهای سفید و کرکی خود مثل یک اسباب بازی به نظر میرسد. مدت بسیار کمی بعد از ورود این سگ به خانه متوجه میشوید، بیچن می‌تواند شادترین و مشتاق‌ترین همدم شما باشد. نگهداری بیچن فرایزر به علت ریزش موی کمی که دارد برای کسانی که آلرژی دارند و یا نمی خواهند همیشه موهای سگشان را در اطراف محیط خانه ببینند، احتمالا سگ خانگی مناسبی است.

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نماییدبه روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد

استفراغ سگ
ادامه مطلب