کلینیک دامپزشکی روژان
زایمان و رفتار مادرانه گربه‌ها

زایمان و رفتار مادرانه گربه‌ها

زایمان و رفتار مادرانه گربه‌ها

از همان موقعی که بچه گربه در شکم مادر است محبت گربه مادر نسبت به بچه‌اش آغاز می‌شود. گربه ماده حس می‌کند در رحمش موجودی فعالیت می‌کند او با علاقه خاصی از بچه‌اش حمایت می‌کند و همین علاقه و محبت باعث می‌شود که در موقع زایمان حرکاتی به شکم خود داده و عبور جنین را از مجرای رحمی آسان سازد.

خروج کیسه امنیوتیک و پاره شدن آن و ریختن مایع جنینی گربه ماده را به لیسیدن ماده تحریک می‌کند و با لیسیدن مداوم بچه گربه او را در پوششی از ترشحات جنین قرار می‌دهد. سپس با لیسیدن‌های مداوم و قوی بچه گربه را به تنفس وا می‌دارد. در بسیاری از موارد بند ناف خیلی محکم است و مشاهده شده است که گربه ماده با علاقه خاصی آن را قطع نموده و می‌بلعد بعد بچه گربه پوزه خود را در مجاورت نوک پستان مادر قرار داده و شروع به مکیدن شیر می‌کند و بعد از گذشتن ۸ هفته از تاریخ زایش محبت مادر به منتهی درجه می‌رسد و مهم‌ترین علامت این محبت خاص مادر به پرستاری از بچه‌اش می‌باشد.

و در ادامه:

نشانی دیگر مقید کردن گربه برای تزریق در ورید سافن آتروفی عضله Temporal  (شقیقه‌ای چپ) این محبت مادرانه حمل بچه گربه توسط مادرش به خانه و مواظبت از او در مقابل حوادث احتمالی می‌باشد. همینکه بچه گربه بزرگ شد محبت مادر نقصان پیدا می‌کند. این کیفیت ممکن است از سن ۴ هفتگی حاصل آید. در این موقع گربه مادر بجای شیر دادن به بچه در کنارش می‌نشیند. و ناظر بر حرکات او می‌باشد و خزیدن او را روی زمین تماشا کرده و او را در راه رفتن کمک می‌کند. و سپس در سن ۷ هفتگی گربه ماده به جای نشستن در کنار بچه همراه او راه می‌رود. زیرا بچه احتیاج به پرستاری دارد. در این موقع مادر در مواقع سرگردانی که راه را گم می‌کنند آن‌ها را به منزل می‌آورد و بعد رفته رفته او را رها می‌کند تا برای خودش غذا
تهیه کرده و مستقلاً به زندگی خویش ادامه دهد.

سلامتی گربه (همه چیز درباره بیماری مشترک ، سلامتی ، مراقب ها ، یاد دادن و...)
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص زایمان و رفتار مادرانه گربه‌ها بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب آنچه صاحب یک سگ باید بداند است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱