کلینیک دامپزشکی روژان
رفتار اجتماعی بچه گربه‌ها

رفتار اجتماعی بچه گربه‌ها

رفتار اجتماعی بچه گربه‌ها

رفتار اجتماعی بچه گربه‌ها را می‌توان در ۳ دوره از زندگی آن‌ها مورد بررسی قرار داد. جعبه‌های چمدانی شکل بهترین وسیله حمل و نقل گربه می‌باشند.

در مرحله اول که از ابتدای تولد آغاز و به سن ۳ هفتگی خاتمه می‌پذیرد در حقیقت موقعی است که بچه گربه از شیر گرفته می‌شود. رفتار بچه گربه‌ها در این سن در موقع خواب و بیداری قابل ملاحظه است و لازم است نهایت مواظبت از آن‌ها به عمل آید زیرا بچه گربه‌ها بهم فشار آورده و روی زمین می‌غلتند و هرگاه از آن‌ها پرستاری به عمل نیاید ممکن است زیر دست و پای بقیه بچه گربه‌ها و یا احیاناً مادر خویش خفه شوند و در این سن موقعی که بچه گربه‌ها نزد مادر خود نیستند خیلی ناراحت بوده و پیوسته فریاد و ناله می‌کنند.

ظروف پلاستیکی فشاری برای خورانیدن داروهای مایع مناسب می‌باشند.

بچه گربه‌ها در این موقع در وضعیت‌های ناجور قرار می‌گیرند. و پیوسته ناله سر می‌دهند تا مادر آن‌ها رسیده و وضعیت آن‌ها را به شکل صحیح درآورد. در مرحله دوم که همزمان با از شیر گرفتن بچه گربه‌ها آغاز می‌شود. بچه گربه‌ها میل زیادی به رفتن به بیرون از منزل دارند. و مادر خود را تعقیب می‌کنند. و به طور خیلی فعالانه بازی کرده و جست و خیز می‌نمایند. در این موقع تغذیه آن‌ها از طریق پرستاری صحیح باید صورت گیرد ممکن است در همین سن به پیدا کردن و خوردن غذا عادت کنند. و اغلب عقیده دارند که در این سن بچه گربه‌ها احتیاجی به مادر خود ندارند. خودشان قادر به پیدا کردن و خوردن غذا هستند. و برای این منظور با عدم توان بستن دهان فک پایینی به طور شل آویخته شده است.

فلجی عضلات جوشی حاصله به علت صدمه وارده بر شاخه فکر عصب سه قلو کیسه مخصوص برای مقید کردن گربه وقتی مجبور باشید که گوش گربه را درمان کنید خیلی مفید واقع می‌شود. برای از بین بردن انگل‌های خارجی گربه نیز می‌توانید از کیسه مخصوص استفاده نمایید. بدین معنی که مقداری از گرد داروی حشره‌کش را در کیسه ریخته و چند دقیقه صبر می‌کنیم. تا حیوان در این گرد بغلتد و موهای بدن را شانه کرده و حشرات مرده و گردهای اضافی را از کیسه بیرون می‌ریزند.

مصرف ماست برای گربه ضرر دارد؟
ادامه مطلب

و در ادامه:

مادر خود به خارج از منزل بروند تا غذای خود را پیدا کرده و بخورند. و بعد از چندی بچه گربه‌ها عادت پیدا می‌کنند. تا در ظرف خود غذا بخورند و پس از چند هفته خودشان غذا را از زمین برداشته و می‌خورند. در مرحله سوم بچه گربه‌ها کاملاً عادت به خوردن غذا پیدا می‌کنند. و غذای خود را در مقابل خودشان قرار داده و با کمال شیطنت به آهستگی شروع به خوردن می‌کنند. به منظور تربیت گربه‌های خوب لازم است از همین موقع بچه گربه‌ها را کاملاً زیر نظر داشت. و حداقل تا یک سالگی نسبت به تربیت آن‌ها کوشید. بعد گربه‌ها رفته رفته به بازی عادت می‌کنند. و در پی پیدا کردن جفت مناسب برای خود می‌افتند. و یا برای همیشه مجرد زندگی کرده و خود به تنهائی نسبت به پیدا کردن غذا اقدام می‌نمایند.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص رفتار اجتماعی بچه گربه‌ها بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب آنچه صاحب یک سگ باید بداند است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱