کلینیک دامپزشکی روژان
التهاب مزمن گوش خارجی

التهاب مزمن گوش خارجی

التهاب مزمن گوش خارجی

بر اثر جمع شدن مقادیر زیادی چرک در گوش حادث می‌شود. در این بیماری درد کمتر بوده و ممکن است افزایش درجه حرارت موضع خیلی مختصر و یا اصلاً تغییری ننماید. سگ و گربه بیمار ممکن است سر خود را به طرف ناحیه بیمار خم کرده و یا آن را خارانیده و به در و دیوار بمالند. در بعضی موارد در اثر عدم درمان قرحه‌ای در گوش بوجود می‌آید که درمان آن فوق‌العاده مشکل است.

درمان:

به منظور درمان تراشیدن موهای اطراف گوش و تمیز کردن آن به شرحی که قبلاً داده شد نافع است. شستشوی گوش با محلول Hexachloropheneتوصیه می‌شود این عمل بایستی پس از چیدن موهای اطراف گوش و تمیز کردن داخل گوش صورت گیرد. محوطه گوش بایستی حتماً با آب گرم شستشو شود و بلافاصله داخل گوش این کار صورت می‌گیرد و بایستی داخل آن خشک گردد و سپس با پماد مخصوص گوش Antibiotic Steroid گوش را به طرقی که قبلاً شرح داده شد از یک طبقه نازک پماد بپوشانند. هرگاه التهاب مزمن گوش خارجی عفونی شود در این صورت تجویز آنتی بیوتیک‌ها به شرحی که در التهاب گوش خارجی دیدیم نافع خواهد بود.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص التهاب مزمن گوش خارجی سگ و گربه بررسی شده است.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب آنچه صاحب یک سگ باید بداند است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

بیماری هاری کاذب (Aujesky Disease)
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱