کلینیک دامپزشکی روژان
کاستاریکا

قوانین حمل و نقل حیوانات کاستاریکا

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کاستاریکا بررسی خواهد شد:

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به کاستاریکا، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

کاستاریکا نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

تمام سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد کاستاریکا می‌شوند باید واکسن فعلی هاری داشته باشند. حیوان خانگی شما باید بیش از ۳۰ روز قبل از سفر برای هاری واکسینه شود.

 

سگ‌ها همچنین باید علیه دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس واکسینه شوند.

 

گربه‌ها باید در برابر رینوتراکئیت ویروسی گربه، کلسی ویروس، پان لوکوپنی و لوسمی گربه واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به کاستاریکا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر خون نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت

ظرف ۱۴ روز پیش از ورود، یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی کاستاریکا را تکمیل کند. یک گواهی دو زبانه (اسپانیایی یکی از زبان‌ها است) یا یک نسخه جایگزین ترجمه شده به اسپانیایی نیز مورد نیاز است. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، این گواهی باید توسط اداره USDA ایالتی شما تأیید شود و اگر حیوان خانگی شما از کانادا سفر می‌کند، توسط دفتر محلی CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید گواهی سلامت را تأیید کند.

 

لطفاً توجه داشته باشید که تمام الزامات باید برآورده شود، در غیر این صورت حیوان خانگی شما به مقصد اصلی بازگردانده می‌شود یا کشته می‌شود.

 

۵.مجوز واردات

حداکثر پنج حیوان خانگی شخصی را می‌توان بدون مجوز واردات به کاستاریکا وارد کرد.

 

اگر حیوان خانگی شما بدون همراه یا به دلایل تجاری (پرورش، رقابت یا فروش مجدد) وارد کاستاریکا شود، مجوز واردات لازم است. اگر با همان پروازی که حیوان خانگی خود وارد کاستاریکا نمی‌شوید، مجوز نیز لازم است. حیوان خانگی شما ممکن است به مدت ۲۴ ساعت برای بازرسی و مدارک اضافی نگه داشته شود.

 

اگر حیوان خانگی شما در حال ورود به کاستاریکا به عنوان کارگو (هوایی) یا سایر کلاس‌های خدماتی است که در آن صورتحساب راه هوایی صرف نظر از اینکه آیا با حیوان خانگی خود سفر می‌کنید، یک کارگزار گمرک در کاستاریکا باید مجوز واردات دریافت کند.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد کاستاریکا شود، باید ظرف ۱۵ روز پیش از ورود به کشور، در برابر انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.

 

۷.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه خوان سانتاماریا در Alajuela، واقع در منطقه دره مرکزی در شمال سن خوزه یا فرودگاه دانیل اودوبر (LIR) در لیبریا وارد کاستاریکا شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات Juneayo Air Airline
ادامه مطلب

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات کاستاریکا:

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

شما باید یک نامه شخصی همراه داشته باشید که ارزش بازار حیوان خانگی خود را ذکر کند یا سندی مانند فاکتور که آن را ثابت کند. یا ممکن است این اطلاعات را در گواهی دامپزشکی ارائه دهید.

 

۸.توله سگ و بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۳ ماه می‌توانند با گواهی سلامت تأیید شده توسط مقام دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات وارد کاستاریکا شوند.

 

۹.نژادهای ممنوعه

کاستاریکا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

۱۰.صادرات حیوانات خانگی از کاستاریکا

سگ‌ها و گربه‌هایی که از کاستاریکا خارج می‌شوند و گواهی‌های سلامت و هاری برای ورود به کاستاریکا استفاده می‌شود، هنوز برای بازگشت معتبر هستند، نیازی به اسناد اضافی ندارند. آن‌ها باید مدارک لازم را برای بازگشت به کشور مقصد خود داشته باشند. به عنوان مثال، ایالات متحده گواهی‌های بهداشتی با تاریخ ۳۰ روز پیش از ورود به کشور را می‌پذیرد، بنابراین گواهی سلامت صادرات در این مورد مورد نیاز نیست.

 

سگ‌ها و گربه‌هایی که از کاستاریکا خارج می‌شوند و گواهی سلامت یا هاری آنها منقضی شده است، برای صدور مجوز صادرات توسط وزارت کشاورزی کاستاریکا باید به دامپزشک مراجعه کنند. مجوز به مدت ۳۰ روز مناسب خواهد بود و هزینه‌ای در بر دارد. پردازش آن چند روز کاری طول می‌کشد.

 

سگ‌ها و گربه‌ها نیز طی ۱۰ روز پس از صادرات نیاز به درمان انگل داخلی و خارجی دارند.

 

سگ‌ها به واکسیناسیون علیه DHLP و گربه‌ها باید در ۱۲ ماه گذشته قبل از صادرات علیه FVRCP واکسینه شوند.

 

۱۱.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

واردات حیوانات خانگی غیر از سگ و گربه به صورت موردی بررسی خواهد شد. مجوز واردات مورد نیاز خواهد بود.

 

۱۲.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کاستاریکا بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱