کلینیک دامپزشکی روژان
دررفتگی Coxofemoral پرندگان زینتی

دررفتگی Coxofemoral پرندگان زینتی

دررفتگی Coxofemoral

علت شناسی:

دررفتگی Coxofemoral یا گشاد شدن پا ممکن است ناشی از فقدان بستر nonslip در جعبه لانه باشد. این باعث می‌شود پاها به شکل جانبی گشاد شده و از بدن فاصله بگیرند و گشاد شدن مفصل coxofemoral منجر به سستی یا آسیب به رباط‌های collateral میانی مفصل بالای زانو، تغییر شکل زاویه ای اندام استخوان ران، tibiotarsus و tarsometatarsus یا لغزندگی تاندون‌ها می‌گردد. در برخی مواقع و در صورتی که جوجه‌های مبتلا به بیماری متابولیک استخوان باشند، شکستگی‌های ناشی از پیچ خوردگی tibiotarsus منجر به بدشکلی‌های ناشی از «گشادی» می‌گردند.

مدیریت:

تشخیص و اصلاحات اولیه اهمیت دارد؛ در مرحله تشکیل استخوان، تکنیک‌های محافظه کاری همچون آتل بندی و محدود کردن راه رفتن بعید است که مؤثر واقع گردند. پرندگان خیلی جوان پاهایشان در یک وضعیت نرمال محصور می‌گردد تا در حین رشد پاها به سمت وضعیت نرمال هدایت گردند. تکنیک‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف به کار رفته است که از جمله می‌توان به گره زدن پاها به هم با بانداژ یا قرار دادن پاهای جوجه در بلوک foam اشاره کرد. تنظیم کردن هابل‌ها هر ۱ تا ۲ روز مهم است (برای دادن امکان رشد به جوجه‌ها) تا مشکل حل شود. اگر جوجه تا زمان تکمیل شکل گیری استخوان ارائه نشد، ممکن است نیاز به جراحی استخوان و چرخش باشد.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص دررفتگی Coxofemoral پرندگان زینتی بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

تشخیص ناهنجاری‌ها و بدشکلی‌های پرندگان زینتی
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱