کلینیک دامپزشکی روژان
کوراسائو

قوانین حمل و نقل حیوانات کوراسائو

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کوراسائو بررسی خواهد شد:

 

کوراسائو گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. سگ‌ها و گربه‌ها از کشورهای آمریکای مرکزی یا جنوبی به استثنای سورینام اجازه ورود به کوراسائو را ندارند. حیوانات خانگی پس از ترخیص از گمرک و مطابقت با الزامات صادراتی خود باید از کشورهای دیگر وارد شوند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. مطمئن شوید که دامپزشک شما ریزتراشه حیوان خانگی شما را پس از کاشت اسکن می‌کند.

 

شماره ریزتراشه حیوان خانگی شما باید در تمام مدارک مورد نیاز برای ورود به کوراسائو وجود داشته باشد.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

سگ یا گربه شما باید بین ۲۱ روز تا ۱۲ ماه (یا ۳۶ ماه برای واکسن ۳ ساله) قبل از ورود به کوراسائو علیه هاری و سایر بیماری‌ها واکسینه شود. حیوانات خانگی نباید قبل از ۱۲ هفتگی واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

برای ورود به کوراسائو از هر کشوری که توسط اتحادیه اروپا به عنوان بیماری هاری بالا طبقه بندی شده است، آزمایش تیتر هاری لازم است. این آزمایش باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبولی باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خونگیری برای آزمایش وارد کوراسائو شود.

 

۴.ورود به کوراسائو از کشورهای آلوده به نیپا

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به نیپا (مالزی) وارد کوراسائو می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:

 

  1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
  2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
  3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

 

۵.گواهی سلامت

موارد زیر در مورد سگ‌ها، گربه‌ها و فرت که به همراه صاحبان یا نمایندگانشان وارد کوراسائو می‌شوند، اعمال می‌شود:

 

ظرف دو (۲) هفته پس از ورود، گواهی سلامت دامپزشکی کوراسائو توسط دامپزشک ایالتی USDA (اگر از ایالات متحده سفر می‌کنید) یا CFIA (اگر از کانادا سفر می‌کنید) تأیید می‌شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، مقام حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌های شما را تأیید کند.

 

پس از امضای دامپزشک و تأیید مقام ذیصلاح، گواهی به مدت چهار ماه یا تا تاریخ انقضای واکسیناسیون، هر کدام که زودتر برسد، معتبر است.

 

هر سگ، گربه یا موش خرمایی که بدون همراه سفر کند، تجارت تجاری تلقی می‌شود و مشمول یک الزام اضافی است: حیوانات تجاری و حیوانات خانگی که بدون همراه سفر می‌کنند باید ظرف ۲۴ ساعت قبل از عزیمت به کوراسائو توسط یک دامپزشک معتبر دولتی معاینه بالینی شده باشند و باید با گواهی سلامت که تاریخ و زمان معاینه را ذکر می‌کند.

قوانین حمل و نقل حیوانات یونان
ادامه مطلب

 

در ادامه قوانین حمل و نقل حیوانات کوراسائو :

۶.مجوز واردات

هنگام ورود به کوراسائو با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات لازم نیست.

 

۷.درمان کنه و کرم نواری

برای سگ‌ها در عرض ۱۴ روز پیش از ورود به کوراسائو مورد نیاز است. حیوان خانگی شما باید ظرف ۴۸ ساعت از سفر برای کک درمان شود.

 

۸.ورود هوایی

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی کوراسائو وارد کوراسائو شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

هر زمان که به یک کشور خارجی سفر می‌کنید، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی است همراه داشته باشید.

 

۹.واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کمتر از ۱۲ هفته اجازه ورود به کوراسائو را ندارند. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید زودتر از ۱۲ هفتگی برای هاری واکسینه شوند و قبل از ورود به کوراسائو ۲۱ روز صبر کنند. سایر الزامات فوق نیز اعمال خواهد شد.

 

۱۰.نژادهای ممنوعه

پیت بول‌ها و ترکیبات آنها اجازه ورود به کوراسائو را ندارند.

 

۱۱.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است سایر شرایط را داشته باشند و برای ورود به کوراسائو باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۲.CITES

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات کوراسائو بررسی شد.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱