کلینیک دامپزشکی روژان
نژادهای سگ کیوت

نژادهای سگ کیوت

سگ ها جزو کیوت ترین و بامزه ترین حیوانات خانگی هستند که با رفتارهای بامزه و وفاداری مثال زدنی صاحبین خود را شیفته خودشان میکنند

در این مقاله چندتا از نژادهای سگ کیوت را معرفی کرده و به بررسی ویژگی های آنها میپردازیم.

سگ آلاسکن مالاموت

این نژاد سگ اندازه بزرگ، پوست و پشم ضخیم دارد و با توانایی‌های حمل بالا شناخته میشه. این سگ ها به عنوان سگ‌های کاری و کیوت و پشمالو به حساب میان. نژاد آلاسکن مالاموت یکی از نژادهای سگ کیوت میباشد که اصولاً در مناطق سرد و قطبی می‌تواند زندگی کند.

پوست و پشم آلاسکن مالاموت بسیار ضخیم و مقاوم به سرما و شرایط آب و هوایی سرد است و بهترین مناطق برای زندگی این سگ ها مناطق سردسیر میباشد. این پشم به صورت لایه‌های مختلفی طراحی شده که از گرما و سرمای بیش از حد جلوگیری می‌کند.

آلاسکن مالاموت‌ها به طور کلی در رنگ‌هایی مانند:

خاکستری

مشکی

سفید

قهوه‌ای

ترکیبات مختلف رنگی

دیده میشوند.

این نژاد معمولاً اجتماعی، مهربان، با انرژی و وفادار است. به دلیل انرژی زیاد، نیاز به تمرین‌های فیزیکی و تحرک زیاد دارند تا انرژیشان به خوبی تخلیه گردد و از مشکلات رفتاری در این نژاد جلوگیری گردد.

سگ آلاسکن مالاموت

فینلندی لاپلند

نژاد فینلندی لاپلند (Finnish Lapphund) یکی از نژادهای سگ کیوت به شمار می‌آید که غالباً در مناطق شمالی اروپا به ویژه فنلاند تکامل پیدا کرده است. این نژاد ظاهری زیبا، شخصیتی مهربان و وفادار دارد.

این سگ‌ها در ابتدا توسط سامی‌ها (گروهی از اقوام بومی شمالی اروپا) برای محفاظت از گله و کمک در کشاورزی به کار گرفته میشدند. نژاد فینلندی لاپلند شخصیت اجتماعی، مودب و وفادار دارد. پشم فینلندی لاپلند دارای لایه‌های چندگانه است که از آنها در مقابل شرایط آب و هوایی سخت حافظت میکند. این نژاد سگ‌ها برای افرادی که به دنبال سگی خانواده‌محور، مهربان و نگهبان هستند، انتخاب مناسبی میباشد.

فینلندی لاپلند

سگ هوند افغان

این نژاد با پشمی بلند و زیبا به عنوان یکی از نژادهای سگ کیوت شمرده میشوند. آنها شخصیتی غیرعادی دارند و به عنوان سگ‌های تزئینی معمولاً استفاده می‌شوند.

نژاد آفغان هووند (Afghan Hound) یکی از نژادهای زیبا و اشرافی به شمار می آید که خاستگاه آن افغانستان میباشد. این سگ‌ها به دلیل ظاهر استثنایی، موهای بلند و زیبا، وفاداری و شخصیت مستقل، برای شرکت در نمایش ها و به عنوان سگ خانگی مورد توجه قرار می‌گیرند.

رفع بوی بد دهان سگ
ادامه مطلب

افغان هووند‌ها در رنگ‌های مختلفی از جمله:

سفید

مشکی

طوسی

قهوه‌ای

طلایی

ترکیبات مختلف

دیده میشوند.

افغان هووند‌

سگ کویکر هوند

سگ‌های کویکر پشم کوتاه و ضخیمی دارند که به رنگ‌ها و الگوهای مختلف دیده میشوند و به عنوان یکی از نژادهای سگ کیوت شناخته می‌شود. آنها هم چنین به عنوان سگ‌های نگهبان و وفادار نیز شناخته می‌شوند.

نژاد کویکر هوند از سگهای شکاری خوش خلقی هستند که باعث شده همراه، مهربان و اجتماعی دیده شوند. این نژاد برای نگهداری در آپارتمان مناسب میباشد اما باید در طول روز به میزان کافی فعالیت بدنی و تحرک داشته باشند. در داخل خانه بسیار آرام هستند و می توانید این سگ را به راحتی در خانه نگهداری نمایید. یک حیاط کوچک یا تراس آپارتمان( در حالیکه به خوبی محافظت شده) ، برای جنب و جوش و انجام فعالیت های بدنی روزانه او کافی میباشد.

سگ کویکر هوند

شپرد ایسلندی

سگ‌های شپرد ایسلندی با پوست ضخیم و موهای بلند با رنگ‌های مختلف، شناخته می‌شوند. آنها معمولا باهوش، اجتماعی و آموزش پذیر و وفادار هستند.

روحیه شاد، مطیع، جثه کوچک و صمیمیت، شپرد ایسلندی را به یک سگ خانگی عالی تبدیل کرده است. آنها صاحب خود را دوست دارند و از بازی کردن با بچه ها لذت میبرند. آنها همچنین میتوانند از کودکان و بزرگسالان به نوعی پرستاری کنند. و آنها را از هر چیزی که برای سگ ها مشکوک به نظر می رسد، محافظت نمایند. آنها همچنین با گربه ها به خوبی کنار می آیند، اما بعنوان شکارچی ممکن است برای جوندگان یا جوجه ها خطرآفرین باشند.

شپرد ایسلندی

سامویید

نژاد سامویید یکی از نژادهای سگ کیوت به شمار می آید که به دلیل ظاهر زیبا و رفتارهای جذابش محبوبیت زیادی در میان علاقه‌مندان به سگ دارد. اصلی‌ترین ویژگی این نژاد، پوست سفید یا کرمی و چشمان آبی رنگ آن است.

نژاد سامویید از لحاظ تاریخچه و اصالت به ساموآ، یک جزیره در اقیانوس آرام، برمی‌گردد. این سگ‌ها در شرایط طبیعی سخت جزیره با آب و هوای سرد به دلیل پوست و پشم ضخیم و مقاومت در برابر سختی‌های طبیعی تکامل پیدا کرده اند.

سامویید

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.