کلینیک دامپزشکی روژان
کدام نژاد سگ ریزش مو ندارد؟

کدام نژاد سگ ریزش مو ندارد؟

کدام نژاد سگ ریزش مو ندارد؟ ممکن است اگر علاقمند به نگهداری از یک سگ زیبا بعنوان حیوان خانگی خود دارید، این سوال به ذهن شما خطور کرده باشد.

در این مقاله به این سوال که کدام نژاد سگ ریزش مو ندارد؟، پاسخ خواهیم داد. و نژاد هایی که کمترین میزان ریزش مو را دارند بررسی خواهیم کرد.

سگ های هیبرید، چه نوع سگ هایی هستند؟

به سگ هایی که بصورت دورگه از طریق جفت گیری دو نژاد اصیل، بوجود می آیند؛ سگ های هیبرید میگویند.

در واقع این سگ های دو رگه، معمولا بهترین ویژگی ها از پدر و مادر خود را به ارث میبرند و گاها ویژگی های جدید و خارق العاده ای ایجاد میکنند.

یکی از این ویژگی ها میتواند ریزش موی کم باشد. اکثر سگ هایی که ریزش موی بسیار پایین دارند ازنوع سگ های هیبرید میباشند.

البته اگر هنوز هم سوال شما این است که، “کدام نژاد سگ ریزش مو ندارد؟” باید بگوییم که شاید بهتر است این سوال را به سوال “کدام نژاد های سگ، کمترین میزان ریزش مو را دارند؟” تغییر دهید.

در ادامه به بررسی نژادهایی با کمترین میزان ریزش مو، خواهیم پرداخت.

سگ بیچون فرایز

یکی از نژادهایی که ریزش موی بسیار کمی دارد سگ بیچون فرایز است. این سگ یک پوست پشمی دو لایه دارد. و با افراد با تمامی آلرژی هایی که ممکن است داشته باشند بطور معمول بسیار سازگار است. فعال و شاداب است و میتوانیم از نظر ریزش مو بگوییم ریزش موی این نژآد از سگ ها در شرایط سلامت کامل و با تغذیه صحیح نزدیک به عدد صفر است. بنابراین اگر یک سگ بیچون فرایز دارید که به تازگی دچار ریزش مو شده است، بهتر است حتما او را برای معاینه و اصلاح سبک زندگی نزد دامپزشک ببرید.

سگ پرتگیز واتر داگ

این سگ به یک سگ با پوست ضد آب معروف است ! پوست این سگ ضد آب میباشد و بنابراین به سختی میشود آنها را حمام کرد. اما یک سگ بدون ریزش مو محسوب میشوند! از دیگر ویژگی های فوق العاده ی این نژاد میتوان به وفاداری بسیار زیاد آن اشاره نمود. همچنین از دسته سگ هایی است که حتی اگر به سگ ها و حیوانات دیگر آلرژی داشته باشید این سگ معمولا در شما ایجاد آلرژی نمیکند پس میتوانید با خیال راحت از آن نگهداری کنید.

سگ مالتیز

اگر به دنبال یک سگ بانمک و مینیاتوری میگردید مالتیز میتواند انتخاب خوبی برای شما باشد. این سگ بسیار مناسب افرادی است که به موی سگ آلرژی دارند. چرا که یک سگ آپارتمانی مو کوتاه با ریزش موی بسیار کم محسوب میشود ، معمولا بسیار آرام است اما اغلب در مقابل غریبه ها از خود واکنش نشان میدهد.

نمفومانی در سگ و گربه (Nymphomania)
ادامه مطلب

یکی از نکاتی که در رابطه با نژاد سگ مو کوتاه مالتیز لازم است رعایت کنید این است که با توجه به اینکه تا چه حد میخواهید موهای او را کوتاه یا بلند نگه دارید لازم است موهای او را به اندازه دلخواه کوتاه کنید و هرروز موهایش را برس بکشید.

سگ داش هوند

اگر به دنبال سگی با ریزش موی بسیار کم هستید، پس به لیست خود میتوانید نژاد سگ داش هوند را نیز اضافه نمایید.

فیزیک بدنی جالب این سگ بطور اعجاب انگیزی این نژاد را خاص و دوست داشتنی کرده است. این سگ با پاهای کوتاه و بدن کشیده ظاهری بانمک و منحصربفرد دارد. همچنین ریزش موهای بسیار کمی دارد و میتوانید به راحتی از او در خانه و یا آپارتمان نگهداری کنید. جزو نژادهای کوچک محسوب میشود و میتواند در فضاهای کوچک فعالیت های خود را به خوبی انجام دهد.

سگ گری هاند ایتالیایی

یکی دیگر از سگ هایی که با خیال راحت میتوانید از آن بدون نگرانی از ریزش مو در خانه و آپارتمان خود نگهداری کنید؛ گری هاند ایتالیایی میباشد. در واقع موهای این نژاد بقدری کوتاه است که میتوانیم بگوییم این سگ بدون مو است!

البته نیاز است موهای این نژاد را هفته ای یکبار برس کشی کنید. و همچنین اگر در منزل کودک دارید، این سگ به خاطر اینکه به عنوان یکی از سگ های بدون ریزش مو(با ریزش موی بسیار کم) شناخته میشود میتواند برای شما و خانواده شما انتخاب مناسبی باشد. تنها موردی که لازم است در نگهداری از این نژاد سگ توجه کنید این است که این نژاد از فیزیک بسیار ظریفی برخوردار است به همین علت لازم است رفتار مناسب با این سگ را به فرزندان خود بیآموزید تا به آن ها آسیبی وارد نگردد.

سخن پایانی

در این مقاله، تلاش شد تا به سوال همیشگی “کدام نژاد سگ ریزش مو ندارد؟” پاسخ داده شود و همانطور که گفته شد برخی از این نژاد ها ریزش موی در حد بسیار کم و نزدیک به صفر دارند.

اما این بدان معنا نیست که این نژادها دچار ریزش مو نمیشوند، این نژادها نیز درصورت تغذیه نامناسب و یا ابتلا به برخی از بیماریها ممکن است دچار ریزش مو شوند و ریزش مو را تجربه نمایند.

درواقع این نژادها در شرایط سلامت، تغذیه مناسب و محیط پاکیزه ریزش موی بسیار پایینی دارند.

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.