کلینیک دامپزشکی روژان
تصادف سگ با ماشین

تصادف سگ با ماشین

در این مقاله همه چیز در خصوص تصادف سگ با ماشین بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

تصادف سگ با ماشین

همواره سگی را که دچار تصادف شده است باید برای معاینه نزد دامپزشک ببرید. خونریزی های داخلی می تواند متعاقب با تصادف اتفاق افتند و مشکل اینجاست که این خونریزی ها تا ۱۲ الی ۷۲ ساعت پس از تصادف هیچگونه علامت خارجی ندارند. پس در بردن سگ به نزد دامپزشک اصلا کوتاهی نکنید.

 

نکته مهم:

با احتیاط به سگ نزدیک شوید و فراموش نکنید که در حال ورود به خیابان هستید. مراقب ماشین های عبوری باشید تا با شما برخورد نکنند. اگر در محل پر ترافیکی هستید برای حفظ جان خود در ابتدا سگ را به حاشیه جاده بیاورید و سپس اقدام به بررسی وضعیت سگ نمائید

 • اول از هر چیز سگ را مقید کنید. با کمک گرفتن از زنجیر و یا بستن کمربند خود دور گردن سگ مانع از فرار کردنش شوید. اگر از نظر تنفس مشکلی ندارد برای امنیت خود به او پوزه بند بزنید. علائم حیاتی را کنترل کرده و در صورت نیاز عملیات احیا را انجام دهید.
 • توجه کنید که اگر حباب های خونی از حفرات بینی خارج می شوند احتمالا ریه ها دچار خونریزی شده اند. بدون معطلی سگ را به نزدیک ترین کلینیک یا بیمارستان دامپزشکی برسانید. احتیاج به استفاده از زنجیر و یا مقید کردن نیست. سگ را در حالتی که برایش راحت است قرار دهید.
 • علائم حیاتی را کنترل کرده و در صورت نیاز عملیات احیا را انجام دهید.
 • اگر ضربه به ستون فقرات وارد شده است برای انتقال سگ به دامپزشکی از یک تخته صاف استفاده نمائید.
 • اگر زخمی در حال خونریزی وجود دارد با کمک فشار متناسب سعی در بند آوردن خونریزی کنید و سپس محل را بانداژ کنید.
 • برای جلوگیری از شوک، بدن سگ را با یک پتو یا رو انداز بپوشانید. نشانه های شوک عبارتند از: ضعف، غش کردن، تنفس سطحی و مردمک های گشاد، حالت سردرگم.
 • اگر دارای شکستگی استخوان است از آتل استفاده کنید.
 • فوراً سگ را به نزدیک‌ترین بیمارستان یا کلینیک دامپزشکی ببرید. برای انتقال به دامپزشکی از یک پتو به عنوان برانکارد استفاده کنید.
عمل آنتروتومی (کوپراستاز) سگ و گربه
ادامه مطلب

 

عملکرد:

 • لطفا با حفظ خونسردی خود و همراهان مانع از ایجاد استرس شدید در حیوان شوید.
 • -با پیچیدن سگ در یک پتو یا پارچه سعی کنید آنها را گرم نگه دارید. دهان و بینی باید خارج از پتو باشد که تنفس دچار مشکل نشود. زیاد سگ را تکان ندهید.
 • اگر حس می کنید که استخوانی دچار شکستگی شده است و یا اینکه ضربه ای به سر سگ وارد شده است سعی کنید حرکت دادن سگ را خیلی محدود کنید و با دقت در حالی که به پهلو او را خوابانده اید در یک پتو قرار داده و سپس پتو را بر روی یک سطح چوبی قرار داده و سگ را به کلینیک دامپزشکی انتقال دهید.
 • دادن هر گونه دارویی در این شرایط ممنوع است.

به این نگاه نکنید که از لحاظ ظاهری حیوان پس از تصادف، سالم است. ممکن است خونریزی داخلی کرده باشد که یکی از متداول ترین علل مرگ حیوانات در جاده ها و خیابان ها است. این نوع مرگ، از لحاظ وجود درد با سوختن در آتش مقایسه می شود. پس هر تصادفی هر چند جزئی را به دامپزشک برسانید.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص تصادف سگ با ماشین بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب اورژانس سگ است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱