کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات لبنان

قوانین حمل و نقل حیوانات لبنان

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لبنان مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به لبنان، حیوان خانگی شما قرنطینه نخواهد شد. اگر خلاف آن ذکر شده باشد، قوانین زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۳ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به لبنان، حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. واکسیناسیون:

حیوان خانگی شما باید پس از قرار دادن ریزتراشه و بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود، برای هاری واکسینه شود. سایر واکسیناسیون شامل دیستمپر، هپاتیت، پاروویروس، لپتوسپیروز سگ و رینوتراکیت ویروسی گربه، کلسی ویروس، پن‌لکوپنی برای گربه‌ها است.

 

 1. آزمایش تیتر خون هاری (FAVN):

آزمایش تیتر خون

برای ورود به لبنان از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. مجوز واردات:

مجوز واردات در ترخیص کالا از گمرک در لبنان تکمیل خواهد شد. صاحبان حیوانات خانگی نیازی به درخواست از قبل برای این مجوز ندارند.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۱۰ روز پیش از سفر، دامپزشک مجاز باید گواهی سلامت را تکمیل کند. اگر از ایالات متحده سفر می‌کنید، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA باید فرم را تکمیل کند، و باید توسط USDA تأیید شود. اگر از ایالات متحده سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را برای شما تأیید کند.

گواهی سلامت باید توسط سفارت لبنان در کشور شما قانونی شود.

اثبات مالکیت الزامی است.

 

 1. درمان انگل داخلی و خارجی:

برای ورود حیوانات خانگی از هیچ کشوری به لبنان نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست. اما به علت در دسترس بودن این محصولات اکیداً توصیه به استفاده آن می‌گردد.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی:

قرنطینه برای حیوانات خانگی که از هیچ کشوری وارد می‌شوند تا زمانی که شرایط رعایت شود الزامی نیست.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی که وارد لبنان می‌شوند باید از طریق فرودگاه بین المللی بیروت-رفیق حریری وارد شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان چمدان تحویل‌گرفته شده یا به‌عنوان محموله هوایی با توجه به خط‌مشی‌های شرکت هواپیمایی شما برای حیوانات خانگی وارد کابین شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

توجه داشته باشید که هیچ صاحب حیوان خانگی که پاسپورت اسرائیلی داشته باشد اجازه ورود به لبنان را نخواهد داشت.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به لبنان را ندارند. الزامات واردات شامل میکروتراشه و واکسیناسیون هاری زودتر از ۳ ماهگی است. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری قبل از ورود به لبنان منتظر بمانند.

قوانین حمل و نقل حیوانات JetBlue Airways
ادامه مطلب

 

 1. نژادهای ممنوعه:

لبنان فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

صاحبان حیوانات خانگی که قصد دارند حیوانات را از لبنان صادر کنند باید گواهی خود واکسیناسیون مبنی بر واکسیناسیون هاری حداقل ۳۰ روز و یک سال شناسایی داشته باشند. همچنین گواهی ریزتراشه و گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک دولتی طی ۱۰ روز پس از انجام الزامی است.

 

 1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به لبنان باید گواهی بهداشت و مجوز واردات داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لبنان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱