کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکا

قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکا

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به دومینیکا، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به دومینیکا نیازی به ریزتراشه حیوان خانگی نیست، اما در سفرهای بین المللی برای شناسایی حیوان خانگی خود توصیه می‌شود.

 

 1. واکسیناسیون:

حیوان خانگی شما باید حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از واردات، مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشد.

سگ یا گربه شما باید یک پرونده ایمن سازی DHLPP+ C تهیه کند و در برابر سایر بیماری‌های بومی مهم واکسینه شود.

 

 1. آزمایش تیتر خون:

آزمایش تیتر خون

هنگام ورود به دومینیکا از هر کشوری، آزمایش تیتر هاری باید زودتر از یک ماه پس از واکسیناسیون هاری انجام شود. نمونه خون باید در یک آزمایشگاه تأیید شده پردازش شود. قبل از درخواست مجوز واردات، نتایج باید مستقیماً به خدمات دامپزشکی ارسال شود.

 

 1. مجوز واردات:

پس از انجام آزمایش تیتر هاری باید مجوز واردات را به اداره دامپزشکی بخش کشاورزی ارسال کنید.

 

 1. گواهی سلامت:

اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، یک دامپزشک دارای مجوز باید یک گواهی سلامت دامپزشکی را طی چند هفته پیش از سفر تکمیل کند تا توسط USDA یا CFIA تأیید شود.

 

 1. انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد دومینیکا شود، باید توسط دامپزشک مجاز در برابر انگل‌های داخلی و خارجی (کنه و کرم نواری) درمان شود.

اثبات درمان کرم قلب نیز مورد نیاز است.

 

 1. قرنطینه:

تا زمانی که گربه یا سگ شما از مقررات پیروی کند، نیازی به قرنطینه نخواهد بود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی که از طریق هوا وارد دومینیکا می‌شوند باید این کار را در فرودگاه داگلاس-چارلز در ماریگوت یا فرودگاه کنفیلد در روزو انجام دهند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به دومینیکا را ندارند. آن‌ها نباید زودتر از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند، ۳۰ روز صبر کنند و قبل از ورود به دومینیکا آزمایش تیتر هاری انجام دهند.

Meridiana Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

 1. نژادهای ممنوعه:

دومینیکا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به دومینیکا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱