کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکن

قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکن

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکن مورد بررسی قرار گرفته می شود ، با ما همراه باشید؛

 

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به جمهوری دومینیکن، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۹ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

جمهوری دومینیکن الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به جمهوری دومینیکن برای هاری واکسینه شود.

سایر واکسن‌های مورد نیاز: DHPP (دیستمپر، آدنوویروس (هپاتیت)، پاراآنفلوآنزا و پاروویروس).

 

 1. تست تیتر هاری:

برای ورود به جمهوری دومینیکن از کشوری که مبتلا به هاری است، آزمایش تیتر خون در آزمایشگاه‌های مورد تأیید لازم است.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام واردات حیوان خانگی شخصی به جمهوری دومینیکن مجوز واردات لازم نیست. گربه‌ها و سگ‌هایی که برای مقاصد تجاری وارد می‌شوند نیاز به مجوز واردات دارند.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۷۲ ساعت پس از ورود، یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی برای جمهوری دومینیکن را تکمیل کند. یک نسخه جایگزین ترجمه شده به اسپانیایی نیز توصیه می‌شود اما لازم نیست.

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، این گواهی باید توسط اداره USDA ایالتی شما تأیید شود و اگر حیوان خانگی شما از کانادا سفر می‌کند، توسط دفتر محلی CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، آژانسی که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم را تأیید کند.

حداکثر پنج حیوان خانگی شخصی را می‌توان بدون مجوز واردات به جمهوری دومینیکن وارد کرد.

اگر این شرایط رعایت نشود، حیوان خانگی شما بسته به کشور مبدأ، از ۸ تا ۳۰ روز قرنطینه خواهد شد. برای سایر گونه‌های جانوری، مجوز قبلی لازم است. شما موظف هستید حیوان خانگی را در ۳ ماه اولی که در جمهوری دومینیکن هستید در قرنطینه خود نگه دارید.

 

 1. ورود هوایی به جمهوری دومینیکن:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه‌های بین المللی در سانتو دومینگو، پورتو پلات یا پونتا کانا وارد جمهوری دومینیکن شوند. باید به مقامات دامپزشکی اطلاع داده شود تا آنها برای بازرسی حیوان خانگی شما در هنگام فرود در دسترس باشند. همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. واردات توله سگ و بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به جمهوری دومینیکن را ندارند. هنگامی که توله سگ یا بچه گربه شما ۳ ماهه شد، باید برای هاری واکسینه شود و ۳۰ روز قبل از ورود به جمهوری دومینیکن صبر کند.

قوانین حمل و نقل حیوانات سوازیلند
ادامه مطلب

 

 1. نژادهای ممنوعه:

جمهوری دومینیکن لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

هنگام خروج، حتماً گواهی سلامت را در اداره بهداشت حیوانات دریافت کنید. تلفن (۸۰۹) ۵۴۲-۰۱۳۲، اعتبار این گواهی به مدت ۷۲ ساعت است و برای ترک کشور به آن نیاز خواهید داشت.

قبل از حرکت، باید حیوان خانگی خود را ۴۸ ساعت قبل از خروج از جمهوری دومینیکن به دفتر قرنطینه در فرودگاه ببرید، جایی که آنها گواهی سلامت جدید و مجوز انتقال حیوان خانگی را از کشور صادر می‌کنند. برای این سرویس هزینه اسمی دریافت می‌شود.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگانی که وارد جمهوری دومینیکن می‌شوند به مجوز واردات نیاز دارند.

خرگوش‌ها برای بیماری خونریزی دهنده خرگوش، میکسوماتوز و تولارمی نیاز به آزمایش دارند.

بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به جمهوری دومینیکن باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات دومینیکن مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱