کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات اکوادور

قوانین حمل و نقل حیوانات اکوادور

که در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات اکوادور مورد بررسی قرار گرفته می شود ، با ما همراه باشید؛

 

 

اکوادور گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اکوادور نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

به شرط اینکه حیوان خانگی شما بیش از ۳ ماه سن داشته باشد، باید بین ۲۱ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به اکوادور برای هاری واکسینه شود.

سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت سگ، پاراآنفلوآنزا، لپتوسپیروز و پاروویروس واکسینه شوند. سگ‌هایی که از استرالیا وارد اکوادور می‌شوند می‌توانند به جای آزمایش لپتوسپیروز آزمایش آگلوتیناسیون میکروسکوپی انجام دهند.

گربه‌ها باید علیه رینوتراکئیت، پن‌لکوپنی و کلسی‌ویروس واکسینه شوند.

در هر مورد تاریخ واکسیناسیون، نوع و برند فرآورده باید در گواهی بهداشت درج شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

سگ‌ها و گربه‌هایی که از کشورهای آفریقا، آسیا، اتحادیه اروپا و اقیانوسیه (از جمله استرالیا) وارد اکوادور می‌شوند باید با نتایج آزمایش تیتر هاری که در آزمایشگاه مورد تأیید دولت پردازش می‌شود همراه شوند.

 

 1. گواهی سلامت:

اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA باید گواهی دامپزشکی اکوادور را به زبان اسپانیایی ظرف ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند تا به ترتیب توسط USDA یا CFIA تأیید شود.

اما در صورتی که از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

اگر سگ یا گربه شما از طریق زمینی یا در کابین هواپیما وارد اکوادور می‌شود، مجوز واردات لازم نیست. برای سگ‌ها و گربه‌هایی که به عنوان محموله هوایی وارد اکوادور می‌شوند، مجوز واردات پس از بازرسی توسط بازرسان آگروکالیداد صادر می‌شود. برای این خدمات هزینه‌ای وجود دارد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان کنه و کرم نواری که توسط دامپزشک دارای مجوز انجام می‌شود، طی ۲۱ روز پیش از ورود به اکوادور مورد نیاز است و در گواهی سلامت ثبت می‌شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین‌المللی ماریسکال سوکره در کیتو، فرودگاه خوزه خواکین د اولمدو در گوایاکیل یا فرودگاه کارلوس کونچا تورس در اسمرالداس وارد اکوادور شوند. سگ‌ها و گربه‌های خانگی نیز می‌توانند از طریق زمینی در پل بین‌المللی رومیچاکا در Carchi، Loja یا El Oro وارد اکوادور شوند.

تماس با آژانس تضمین کیفیت کشاورزی در اکوادور ۷۲ ساعت قبل از ورود توصیه می‌شود تا در زمان ترخیص دامپزشکی در دسترس باشد.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات لوکزامبورگ
ادامه مطلب

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کمتر از ۴ ماه باید برای هاری و سایر بیماری‌های ذکر شده در مرحله شماره ۲ قبل از واردات به اکوادور واکسینه شوند. واکسن هاری نباید قبل از ۳ ماهگی انجام شود.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

اکوادور لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

صاحبان حیوانات خانگی که قصد دارند حیوانات خانگی خود را از اکوادور صادر کنند باید گواهی سلامت صادرات صادر شده توسط دامپزشک مجاز و درمان کرم نواری داشته باشند. گواهی سلامت به مدت ۷ روز اعتبار دارد. برای سفر سگ‌ها، گربه‌ها و فرت به اتحادیه اروپا شرایط اضافی وجود دارد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

شما به مجوز واردات از وزارت کشاورزی برای هر حیوان خانگی غیر از سگ یا گربه که وارد اکوادور می‌شود نیاز دارید. پرندگان می‌توانند از ایالات متحده و آرژانتین وارد شوند. طوطی را می‌توان از اسپانیا وارد کرد.

فرت ها باید بیش از ۳ ماه سن داشته باشند، عقیم شده باشند، ریزتراشه شده باشند، بین ۳۰ روز تا ۶ ماه پس از ورود واکسن هاری واکسینه شده باشند و آزمایش تیتر هاری داشته باشند، طی ۱۵ روز پس از انتقال دو درمان انگل داشته باشند و حداقل ۳۰ روز قبل از ورود جدا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات اکوادور مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱