کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات مصر

قوانین حمل و نقل حیوانات مصر

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مصر مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

مصر گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما باید با یک ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق با ISO 11784 یا ۱۱۷۸۵ قبل از ورود به مصر شناسایی شود و توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی خود اطلاعات خود را قبل از سفر به عنوان صاحب حیوان به صورت مکتوب ارائه کنید تا در زمان شناسایی به مشکل برخورد نکنید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید زودتر از ۳۰ روز قبل از ورود و حداکثر ۱۱ ماه پس از تزریق واکسن برای هاری واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به مصر از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. گواهی سلامت:

ظرف ۱۴ روز پیش از سفر، یک دامپزشک معتبر دولتی USDA یا CFIA اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید) باید گواهی دامپزشکی مصر را تکمیل کند که باید توسط یک دامپزشک دولتی تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، مقام حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

اگر از ایالات متحده سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط وزارت خارجه ایالات متحده تأیید شود.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام ورود به مصر با حیوان خانگی شخصی نیازی به مجوز واردات نیست.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به مصر نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. ورود هوایی به مصر:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی قاهره وارد مصر شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

شما موظف هستید که حیوان خانگی خود را در ۳ ماه اولی که در مصر هستید در قرنطینه خود نگه دارید.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

مصر فهرستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی ساکن مصر:

ظرف یک روز پس از اعلام حیوان خانگی خود، گواهی سلامت از دامپزشک دارای مجوز، سابقه بیماری هاری و گذرنامه خود را به اداره کل دامپزشکی ارائه و سپس قرنطینه می‌کنید. برای شما گواهی سلامتی صادر می‌کنند که ۳۰ روز اعتبار دارد. این را می‌توان ۴ تا ۵ ساعت زودتر در دفتر اداره قرنطینه دامپزشکی در فرودگاه انجام داد. برای این سرویس هزینه اسمی دریافت می‌شود.

همه چیز درباره قوانین پرتغال برای حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

 1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

واردات پرندگان به مصر ممنوع است. بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به مصر باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مصر مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱