کلینیک دامپزشکی روژان
مسمومیت ناشی از نمک طعام در حیوانات

مسمومیت ناشی از نمک طعام در حیوانات

مسمومیت ناشی از نمک طعام در حیوانات

 

در این مقاله مسمومیت ناشی از نمک طعام در حیوانات بررسی خواهد شد:

سگ و گربه ممکن است به وسیله مصرف مقادیر زیادی نمک طعام دچار مسموم شوند در سگ‌های آپارتمان که پیوسته در اطاق‌ها و یا آشپزخانه زندگی می‌کنند و نیز در گربه‌ها این مسمومیت زیاد به چشم می‌خورد. این گونه دام‌ها ممکن است دسترسی به نمک پیدا کرده و به وسیله مصرف مقادیر زیاد آن دچار مسمومیت شوند.
نشانی‌های بیماری
سگ و گربه در اثر مسمومیت ناشی از نمک دچار حالت تهوع شده و میل زیادی به استفراغ از خود نشان می‌دهند. مردمک چشم باز شده و عطش شدیدی در دام ایجاد می‌نماید. در بضی مواقع در سگ و گربه بیمار تشنج حادث می‌شود. نبض سریع اما ضعیف می‌شود. درجه حرارت بدن طبیعی است. اسهال یکی از علائم عارضه مسمومیت به وسیله نمک طعام است. در بعضی مواقع دام مسموم در عرض چند دقیقه می‌میرد ولی ممکن است مرگ دام پس از ۳۶ تا ۴۸ ساعت فرا رسد.
درمان
اولین اقدامی که لازم است به منظور درمان دام بیماری به عمل آید مصرف مقادیر زیادی آب است.
در بعضی مواقع دام مسموم خودبخود دنبال پیدا کردن آب رفته و با مصرف مقادیر زیادی آب به بهبود عارضه مسمومیت کمک می‌کند اما در بعضی مواقع دام آنقدر ناراحت است که قادر به خوردن آب نبوده و هرگاه آب در دسترس قرار گیرد قادر به خوردن آب نیست در چنین مواقعی لازم است صاحب دام با کمک دکتر دامپزشک نسبت به خوراندن آب از طریق لوله معدی اقدام کند.

CEVAC® BROILER ND K
ادامه مطلب

در این مقاله مسمومیت ناشی از نمک طعام در حیوانات بررسی شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

راهنمای پرورش، نگه‌داری و بیماری های متداول سگ و گربه، (بازنویسی کتاب آقای دکتر اوحدی نیا توسط آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن)

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.