کلینیک دامپزشکی روژان
پلی‌نزی فرانسه

قوانین حمل و نقل حیوانات پلی‌نزی فرانسه

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات پلی‌نزی فرانسه بررسی خواهد شد:

 

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها و گربه‌های خانگی از جمله حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۲ مراجعه کنند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

سگ یا گربه شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴ پانزده رقمی حیوان خانگی و غیر رمزگذاری شده ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید. شماره میکروچیپ حیوان خانگی شما باید در تمام اسناد موجود باشد.

خالکوبی (تتو) شکل دیگری از شناسایی قابل قبول است.

 

۲.واکسیناسیون

مگر اینکه حیوان خانگی شما طی شش ماه قبل از عزیمت در کشوری زندگی کرده باشد که عاری از هاری باشد (کشورهای عاری از هاری: استرالیا، بحرین، باربادوس، جزایر فالکلند، فیجی، گوام، هاوایی، ایسلند، ژاپن، جزیره نورفولک، کالدونیای جدید، نیوزیلند، سنگاپور، وانواتو، والیس و فوتونا)، پس از کاشت ریزتراشه باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشد. واکسیناسیون باید بعد از ۳ ماهگی انجام شود و تا ۶ ماه پس از ورود به کشور معتبر باشد. توجه داشته باشید که توله سگ‌ها و بچه گربه‌های کوچک‌تر از ۳ ماه را نمی‌توان برای هاری واکسینه کرد.

 

سگ‌هایی که در کشوری زندگی کرده‌اند که در نظر گرفته می‌شود تا ۶ ماه پس از ورود به پلی‌نزی فرانسه به لیشمانیوز احتمال ابتلا داشته‌اند، باید طی ۳۰ روز پیش از ورود در یک آزمایش غربالگری تست منفی نشان دهند.

 

سایر واکسن‌های مورد نیاز عبارتند از پاراوویروس، دیستمپر سگ، هپاتیت عفونی و لپتوسپیروز. (سگ‌ها)

 

واکسیناسیون پن لکوپنی، کلسی ویروس و رینوتراکئیت (گربه)

 

۳.انگل‌های داخلی و خارجی

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد پلی‌نزی فرانسه شود، باید دو بار در عرض ۳۰ روز پیش از ورود، علیه انگل‌های داخلی و خارجی با استفاده از روش‌های استاندارد درمان شود. درمان دوم باید حداقل ۱۴ روز فاصله از درمان اول و ظرف ۴ روز پس از انتقال انجام شود.

 

۴.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر خون

 

مگر اینکه سگ یا گربه شما پس از تولد یا اقامت در کشوری طبقه بندی شده به عنوان عاری از هاری (استرالیا، بحرین، باربادوس، جزایر فالکلند، فیجی، گوام، هاوایی، ایسلند، ژاپن، جزیره نورفولک، کالدونیای جدید، جدید، وارد پلی‌نزی فرانسه شود. نیوزیلند، سنگاپور، وانواتو، والیس و فوتونا)، سگ یا گربه شما باید آزمایش تیتر هاری توسط آزمایشگاه مورد تأیید OIE را زودتر از ۳ ماه پس از واکسیناسیون اولیه (اولین) هاری و بین ۳ تا ۱۲ ماه از ورود انجام دهد. اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر واکسینه شده است، آزمایش تیتر را می‌توان بلافاصله پس از تزریق بوستر انجام داد.

یا

سگ یا گربه شما باید شش ماه قبل از صادرات را در یک ایستگاه قرنطینه تأیید شده سپری کند.

 

۵.گواهی سلامت

یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی پلی‌نزی فرانسه را ظرف ۴ روز پیش از ورود تکمیل کند. در گواهی، دامپزشک شما باید قید کند که سگ یا گربه خانگی شما از نظر انگل بازرسی شده است، که نشان می‌دهد بیماری مسری ندارد و برای سفر مناسب است.

 

۶.مجوز واردات

شما باید مجوز واردات را به اداره ایمنی زیستی وزارت کشاورزی ارائه دهید. اگر سگ یا گربه شما در حال عبور از کشوری است که به آن نیاز دارد، باید یک رزرو قرنطینه ارائه شود. تمام واکسیناسیون و آزمایشات باید در زمان درخواست ارائه شود.

قوانین حمل و نقل حیوانات وانواتو
ادامه مطلب

 

حیوان خانگی شما باید گواهینامه‌ای از ایستگاه قرنطینه داشته باشد مبنی بر اینکه رزرو مؤثر بوده و ۳ ماه تأخیر بعد از آزمایش تیتر هاری و هاری را رعایت می‌کند.

 

۷.ورود به پلینزی فرانسه از طریق هوا یا دریا

سگ‌ها و گربه‌هایی که از طریق هوایی وارد پلی‌نزی فرانسه می‌شوند، باید این کار را در فرودگاه بین‌المللی فا-آ در تاهیتی انجام دهند. اطلاع رسانی باید ارائه شود.

 

باکس حیوان خانگی شما باید توسط مقامات دولتی در کشور مبدأ مهر و موم شده باشد. شماره پیگیری باید در گواهی سلامت منعکس شود. سگ‌ها و گربه‌ها نباید از طریق کشوری که عاری از هاری در نظر گرفته نمی‌شود عبور کنند.

 

هر سگ یا گربه‌ای که با قایق تفریحی وارد پلینزی فرانسه می‌شود باید از اداره ایمنی زیستی وزارت کشاورزی تأییدیه قبلی داشته باشد.

 

۸.واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها باید حداقل ۱۰ ماه سن داشته باشند تا مراحل ورود به پلینزی فرانسه را تکمیل کنند. تمام قوانین فوق اعمال خواهد شد.

 

۹.نژادهای ممنوعه

نژادهای سگ زیر باید دارای شجره نامه صادر شده توسط سازمانی به رسمیت شناخته شده توسط فدراسیون بین المللی سینولوژیست ها (FCI) برای ورود به پلینزی فرانسه باشند: تریر آمریکایی استافوردشایر، روتوایلر، دوگو آرژانتینو، فیلا برازیلیرو، بروهولمر، ماستیف آلمانی، ماستیف مایورکا، ماستیف بوردو، بولداگ، بولماستیف، ماستیف، ماستیف ناپلی، نی کورسو ایتالیایی و توسا.

 

۱۰.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما باید سایر شرایط را داشته باشند و برای ورود به پلینزی فرانسه باید مجوز واردات و گواهی بهداشت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۱۱.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در این مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات پلی‌نزی فرانسه بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسند مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

کتاب قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

آقای دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.