کلینیک دامپزشکی روژان
گلوکوم پرندگان زینتی

گلوکوم پرندگان زینتی

گلوکوم

گلوکوم عبارتست از افزایش فاشر داخلی چشم که با دردو سفتی کرده چشم و کمی حدت و محدود شدن میدان دید مشخص می‌شود و ممکن است کار را به کوری بکشاند این بیماری بیشتر در سگ‌های نژاد تریر و کوکر حادث می‌شود. در این بیماری مویرگ‌های نسبح ملتحمه چشم هجوم الدمی می‌شود. سوراخی که در مرکز عنبیه به نور امکان عبور می‌دهد. یعنی مردمک چشم () متسع می‌شود.

دام بیمار آرام و افسرده و حساس است. در بسیاری موارد این بیماری باعث کوری سگ می‌شود. گلوکوم اولیه با تجویز محلول چشمی Pilocarpineبه خوبی درمان می‌شود. کمپرس آب سرد نافع است. به منظور از بین بردن درد و اسپاسم تجویز روزی یک تا ۲ قرص و یک تا دو آمپول زیر جلدی یا داخل عضلانی Dolantineبه منظور کم کردن فشار مایع داخل چشم تجویز قطره سولفات دورازین به میزان ۱ تا cc2 از محلول یک در دویست آن از طریق زیر جلدی توصیه می‌شود.

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص گلوکوم پرندگان زینتی بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

گونه سالمونلا
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱