کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات هاوایی

قوانین حمل و نقل حیوانات هاوایی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات هاوایی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات هاوایی

هاوایی بخشی از ایالات متحده است. با این حال، از آنجایی که این جزیره عاری از هاری است، قوانین واردات حیوان خانگی آن با سایر ایالت‌های ایالات متحده متفاوت است. هاوایی یک برنامه پنج روزه یا کمتر برای آوردن گربه‌ها، سگ‌ها و فرت به این ایالت دارد. این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که به حیوانات خانگی که واجد شرایط خاصی هستند اجازه می‌دهد بلافاصله پس از ورود به فرودگاه هونولولو آزاد شوند.

مگر در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌های خانگی، گربه‌ها و لاگومورف ها اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به هاوایی، حیوان خانگی شما باید ابتدا با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴ پانزده رقمی حیوان خانگی و غیر رمزگذاری شده باشد. گواهی دامپزشک شما باید شماره ریزتراشه را ذکر کند و باید حاوی این واقعیت باشد که دامپزشک توانسته تراشه را با موفقیت اسکن کند. ریزتراشه می‌تواند از نوع استاندارد ایالات متحده (Avid) یا (باز هم خانه) یا یک ریزتراشه خانگی ۱۵ رقمی ISO باشد. ریزتراشه باید قبل از آزمایش تیتر هاری حیوان خانگی شما (FAVN) کاشته شود.

 

 1. واکسیناسیون هاری:

سگ یا گربه شما باید حداقل دو بار در طول زندگی خود برای هاری واکسینه شده باشد و فاصله بین این واکسن‌ها باید بیش از ۳۰ روز باشد. آخرین واکسیناسیون باید حداقل ۳۰ روز قبل از ورود به هاوایی انجام شده باشد.

دو نسخه اصلی از گواهی واکسیناسیون باید حیوان خانگی شما را به هاوایی همراهی کند.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

مگر اینکه سگ یا گربه شما از جزایر بریتانیا، استرالیا، گوام یا نیوزلند وارد هاوایی شود، باید آزمایش تیتر هاری (FAVN) داشته باشد. آزمون تیتر باید حداکثر ۳۶ ماه و حداقل ۳۰ روز قبل از ورود به هاوایی انجام شود.

ریزتراشه حیوان خانگی شما باید قبل از آزمایش تیتر کاشته شود. قبل از انجام آزمایش تیتر، از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را اسکن کند. مطمئن شوید که فرم ارسال تیتر آزمون قید می‌کند که مقصد هاوایی است، بنابراین نتایج آزمون به آنجا ارسال می‌شود. نمونه باید در دانشگاه ایالتی کانزاس یا آزمایشگاه آنالیز و تشخیص غذا در تگزاس پردازش شود. این آزمون برای ورود به هاوایی به مدت ۳۶ ماه معتبر است.

(استثنا: اگر حیوان خانگی شما در جزایر بریتانیا، استرالیا، گوام و نیوزلند زندگی می‌کند – مرحله ۶ را ببینید)

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

حیوان خانگی شما باید با یک محصول حاوی فیپرونیل یا یک محصول طولانی اثر معادل آن که برچسب کشتن کنه‌ها را در عرض ۱۴ روز پیش از ورود به هاوایی دارد، درمان شود.

 

 1. گواهی سلامت و فرم واردات:

فرم واردات سگ و گربه محضری (AQS 279) برای ورود به هاوایی مورد نیاز است.

 

یک دامپزشک دارای مجوز باید یک گواهی دامپزشکی برای هاوایی را به زبان انگلیسی تکمیل کند. باید اصل باشد – کپی مجاز نیست. این گواهی باید توسط دامپزشک شما حداکثر ۱۴ روز قبل از ورود حیوان خانگی شما به هاوایی صادر شود. هنگام ورود به هاوایی از سرزمین اصلی ایالات متحده، تأیید USDA لازم نیست.

تمام مدارک باید به شعبه قرنطینه حیوانات ارسال شود. برای پردازش اسناد هزینه‌ای وجود دارد. مدارک و چک باید ۱۰ روز قبل از ورود حیوان خانگی به دستشان برسد تا واجد شرایط ترخیص در همان روز و کاهش هزینه‌ها باشند. از آنجایی که دامپزشک شما نمی‌تواند مدارک را بیش از ۱۴ روز قبل از ورود آماده کند، باید آنها را با فدرال اکسپرس ارسال کنید تا واجد شرایط رهاسازی حیوان خانگی خود در فرودگاه شوید.

 

 1. قرنطینه:

سگ‌ها و گربه‌هایی که شرایط خاص قبل و بعد از ورود را دارند، ممکن است واجد شرایط برنامه قرنطینه ۵ روزه یا کمتر باشند، که مفاد آن برای رهاسازی مستقیم در فرودگاه بین‌المللی هونولولو پس از بازرسی وجود دارد.

علاوه بر این، قانون هاوایی سگ‌ها و گربه‌هایی را ملزم می‌کند که تمام الزامات برنامه ۵ روزه یا کمتر را برآورده نمی‌کنند تا حداکثر ۱۲۰ روز پیش از ورود به هاوایی قرنطینه شوند.

اگر حیوان خانگی شما از جزایر بریتانیا، استرالیا، گوام و نیوزلند وارد شود، شرایط قرنطینه اعمال نمی‌شود، در صورتی که همه موارد زیر اعمال می‌شود.

پرواز حیوان خانگی شما مستقیم است یا حیوان خانگی شما مدرکی کتبی از افسر مسئول دارد که نشان می‌دهد حیوان خانگی شما در طول حمل و نقل با حیوان دیگری در تماس نبوده است.

باکس حیوان خانگی شما توسط مقامات دامپزشکی در نقطه مبدأ مهر و موم شده است

همراه با اعلامیه مالک مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما از بدو تولد در یکی از کشورهای ذکر شده در بالا اقامت داشته است یا حداقل برای مدت ۶ ماه قبل از ورود

در کنار گواهی سلامت و اثبات درمان کنه و کرم نواری ظرف ۱۴ روز پیش از ورود

همراه با سوگندنامه گوام، فرم IC-5 (فقط مبدأ در گوام)

 

 1. ورود هوایی:

شما می‌توانید از طریق فرودگاه بین المللی هونولولو فقط از ساعت ۸ صبح تا ۹ شب وارد هاوایی شوید. حیوان خانگی شما از فرودگاه به مرکز قرنطینه منتقل می‌شود. شما حیوان خانگی خود را در آن مکان خواهید دید. صاحبان حیوانات خانگی باید مطمئن شوند که پروازهایشان را تا ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر به هاوایی برسانند، اگر حیوان خانگی شما با تمام الزامات مطابقت داشته باشد و با پرواز مستقیم وارد شده باشد، فرآیند ترخیص حیوان خانگی شما معمولاً یک ساعت طول می‌کشد. در غیر این صورت، این فرآیند می‌تواند ۴-۵ ساعت طول بکشد. حیوانات خانگی که تا ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر ترخیص نشده‌اند، یک شب در محل نگهداری حیوانات قرنطینه فرودگاه نگهداری می‌شوند.

Alitalia Air Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

همچنین می‌توانید از طریق فرودگاه‌های جزیره همسایه Kahului، Kona یا Lihue وارد شوید، اما باید از قبل هماهنگی‌های خاصی انجام شود. توجه داشته باشید که همه شرکت‌های هواپیمایی در این برنامه شرکت نمی‌کنند. تمام شرایط لازم برای ورود به هاوایی باید برآورده شود و مدارک باید حداقل ۳۰ روز قبل از واردات ارائه شود.

و در ادامه:

سگ‌های راهنما برای نابینایان و سگ‌های خدماتی دارای گواهینامه برای معلولان جسمی باید الزامات قبل از ارسال شامل واکسیناسیون فعلی هاری، گذراندن آزمایش خون هاری OIE-FAVN پس از ۱۲ ماهگی و قبل از ورود به هاوایی را تکمیل کنند. گواهینامه باید ارائه شود و ناتوانی خاص باید در گواهی سلامتی که حداکثر ۳۰ روز قبل از سفر صادر شده است ذکر شود. گواهی همچنین باید نشان دهنده درمان کنه‌ها در ۱۴ روز پیش از سفر باشد. تمام مدارک باید خیلی زودتر از تاریخ ورود شما به شعبه قرنطینه هاری ارسال شود. سگ سرویس شما پس از ورود در ساعات کاری عادی مورد بازرسی قرار می‌گیرد و در صورت عدم وجود مشکل سلامتی مرخص می‌شود.

سگ‌های کمکی که با جلوگیری یا قطع رفتارهای تکانشی یا مخرب به مسافران دارای ناتوانی‌های روانی و عصبی کمک می‌کنند، حیوانات خدماتی محسوب می‌شوند.

سگ‌های حامی عاطفی که برای رفاه، آسایش یا همراهی پشتیبانی می‌کنند، با تعریف سگ خدماتی مطابقت ندارند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

با توجه به حداقل زمان مورد نیاز برای آماده سازی یک توله سگ یا بچه گربه برای برآورده کردن الزامات واردات حیوان خانگی به هاوایی، یک توله سگ یا بچه گربه تا زمان تکمیل آماده سازی مدارک حدود ۵ ماه سن باید داشته باشد. توله سگ‌ها و بچه گربه‌هایی که نمی‌توانند تمام الزامات برنامه ۵ روز یا کمتر را برآورده کنند تا زمانی که با مقررات مطابقت داشته باشند قرنطینه خواهند شد.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

ورود سگ‌ها و گربه‌های غیر اهلی و هیبریدهایی مانند گرگ، میکس گرگ، دینگو، بنگال، ساوانا و غیره به هاوایی ممنوع است.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

مالکانی که مایل به ترک هاوایی با حیوانات خانگی خود هستند و پس از بازگشت بدون قرنطینه طولانی بازگردند، باید قبل از ترک هاوایی، کلیه شرایط ذکر شده در بالا را رعایت کنند. طول دوره انتظار پس از اصلاح و تکمیل آزمایش خون موفقیت آمیز هاری، کمتر از ۱۴ روز قبل از ترک هاوایی نیست.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌های خانگی به گواهی سلامتی نیاز دارند که توسط دامپزشک ایالتی، فدرال یا معتبر طی هفت روز قبل از ورود به هاوایی امضا شده باشد. ژربیل ها، همسترها و جوندگان به مجوز واردات صادر شده توسط وزارت کشاورزی و همچنین گواهی سلامت صادر شده و امضا شده توسط دامپزشک ایالتی، فدرال یا معتبر ظرف ۷ روز قبل از ورود به هاوایی نیاز دارند. حیوان خانگی شما باید عاری از هرگونه انگل خارجی باشد. ورود این حیوانات به کشور باید در فرودگاه بین المللی هونولولو باشد و یک نماینده مجاز باید حیوان خانگی شما را برای بازرسی به مرکز نگهداری حیوانات فرودگاهی در قرنطینه منتقل کند.

واردات مار، لاک‌پشت، توکن، زنبور عسل و مارمولک اژدهای ریشدار (دراگون بیرد) ممنوع است.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات هاوایی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱