کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات هندوراس

قوانین حمل و نقل حیوانات هندوراس

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات هندوراس مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات هندوراس

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، در هنگام ورود به هندوراس هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۰ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

هندوراس نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را با ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق با ISO 11784 ریزتراشه کنید و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن حیوان خانگی خود ثبت کنید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

برای ورود به هندوراس با حیوان خانگی، گربه یا سگ شما باید زودتر از ۳۰ روز و حداکثر ۱ سال قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

گربه‌ها باید علیه پن‌لکوپنی گربه‌ها واکسینه شوند. سگ‌ها باید علیه دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس واکسینه شوند. اگر از کشوری خارج از جامعه آند وارد می‌شوید، حیوان خانگی شما باید علیه پاراآنفلوآنزا و کرونا واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به هندوراس از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر خون هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. مجوز واردات:

گواهی سلامت حیوان خانگی

هندوراس به مجوز واردات از Servicio Nacional de Sanidad Agropecuaria نیاز دارد. برای درخواست این مجوز قبل از سفر به یک نماینده یا نماینده نیاز دارید. اگر به دلایلی خارج از کنترل شما باشد که بتوانید اثبات کنید، این کار قبل از ورود به هندوراس با حیوان خانگی خود امکان پذیر نیست، پس از ورود به کشور به مجوز رسیدگی می‌شود. شما باید گواهینامه‌ای از دامپزشکی در هندوراس دریافت کنید که مسئولیت درمان حیوان خانگی شما را در مدت اقامت در هندوراس بر عهده خواهد داشت.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

پس از ۱۰ روز از سفر، یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی دامپزشکی هندوراس (اصلی و یک کپی) را تکمیل کند. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، گواهی هاری باید به ترتیب توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، مقام دولتی کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید گواهی هاری را تأیید کند. نیازی به تأیید کنسولگری نیست.

 

 1. انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد هندوراس شود، باید توسط دامپزشک شما در برابر انگل‌های داخلی و خارجی، دارو دریافت کرده باشد.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی می‌توانند در فرودگاه بین المللی Ramón Villeda Morales در لالیما یا فرودگاه بین المللی Toncontín در Tegucigalpa در ساعات کاری عادی وارد کشور شوند. حیوانات خانگی می‌توانند وارد کابین، باکس تحویل‌شده یا بار هوایی شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات اتیوپی
ادامه مطلب

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما ظاهراً از سلامت خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه مالک به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز نیاز باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۴ ماه که برای هاری واکسینه نشده‌اند را می‌توان با اثبات سن به هندوراس وارد کرد.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

همه حیوانات خانگی ساکن هندوراس باید مدارک لازم برای کشور مقصد را داشته باشند. گواهی صادرات نیز الزامی است.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

تمامی حیوانات دیگر نیز برای ورود به هندوراس به مجوز واردات نیاز دارند. پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به هندوراس باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات هندوراس مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱