کلینیک دامپزشکی روژان
Hawaiian Airlines

Hawaiian Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من در کابین باشد؟ بله

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان باکس تحویل شده پرواز کند؟ بله

آیا حیوان خانگی من می‌تواند با من به عنوان محموله هوایی پرواز کند؟ بله

توصیه میگردد ابتدا مقاله، کلیات قوانین حمل و نقل حیوانات را مطالعه نمایید.

  1. سیاست حیوانات خانگی داخل کابین

پرواز در کابین

 

خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines به گربه‌ها و سگ‌های کوچک اجازه می‌دهد تا در مسیرهای داخل جزایر هاوایی یا پروازهای خارج از هاوایی به جز مواردی که به JFK ختم می‌شوند، در کابین پرواز کنند. فقط حیوانات خدماتی در پروازها به هاوایی پذیرفته می‌شوند.

 

پرندگان خانگی به عنوان باکس چک شده حمل می‌شوند.

 

الزامات حامل:

کریرها باید کفی ضد آب داشته باشند، از دو طرف به خوبی تهویه شوند و دارای بست های مطمئن باشند. حیوان خانگی شما باید به راحتی در داخل کریر قرار گیرد و باید بتواند بایستد و بچرخد. محدودیت وزن حیوان خانگی شما با احتساب حامل آن ۲۵ پوند است.

 

یک حیوان خانگی بالغ برای هر حامل و یک بار برای هر مسافر مجاز است. دو توله سگ یا بچه گربه تا زمانی که بین ۸ هفته تا ۶ ماه سن دارند و وزن آنها حداکثر ۲۵ پوند است، ممکن است در یک کریر سفر کنند.

 

حداکثر اندازه حامل ۱۶ اینچ × ۱۰ اینچ × ۹.۵ اینچ است. حامل‌های با وجه نرم مورد نیاز هستند.

 

در هر هواپیما حداکثر ۴ حیوان خانگی وجود دارد. دو حیوان خانگی در فرست کلاس مجاز هستند. حیوانات خانگی باید در تمام طول پرواز زیر صندلی جلوی مسافر باقی بمانند.

 

فرم‌های مورد نیاز:

گواهی سلامت خطوط هوایی صادر شده با ۱۴ روز پرواز در تمام مسیرهای آمریکای شمالی الزامی است. این گواهی را می‌توان در سفرهای رفت و برگشتی که طی ۳۰ روز پیش از ورود انجام می‌شود، در صورت رزرو در همان برنامه سفر مورد استفاده قرار داد. در پروازهای جزایر هاوایی نیازی به گواهی سلامت نیست.

 

رزرواسیون:

می‌توانید با تماس با رزرواسیون خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز، حیوان خانگی خود را برای پرواز با شما رزرو کنید.

 

هزینه:

۳۵ دلار آمریکا در پروازهای یک طرفه در جزایر هاوایی. ۱۷۵ دلار آمریکا در پروازها از هاوایی به آمریکای شمالی.

 

محدودیت‌ها:

در پروازهای هاوایی ورود سگ و گربه در کابین ممنوع است. هیچ حیوان خانگی در مسیرهای بین المللی، مسیرهای داخل آمریکای شمالی یا به یا از Pago Pago پذیرفته نخواهد شد.

 

خدمات و حمایت عاطفی حیوانات:

سگ‌های سرویس آموزش دیده برای کمک به مسافران دارای ناتوانی‌های حرکتی، بینایی و شنوایی، مجاز به پرواز در پروازهای خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines هستند. مسافران باید بتوانند اطمینان شفاهی معتبری را ارائه دهند که حیوان یک سگ سرویس آموزش دیده است، خواه ارائه یک مهار، برچسب، کارت شناسایی، یا سایر اسناد کتبی یا اثبات ناتوانی که تضمین کننده خدمات یک حیوان آموزش دیده باشد.

 

در تمام پروازهای بیش از ۸ ساعت، مسافرانی که با سگ سرویس پرواز می‌کنند باید مدارکی را ارائه دهند که نشان دهد نیازهای بهداشتی آنها برطرف شده است. مسافران مسئول تمام آسیب‌های وارده به هواپیما به دلیل حیوانات خود هستند.

 

حداقل ۴۸ ساعت قبل از پرواز با سگ سرویس باید به خطوط هوایی هاوایی اطلاع رسانی شود.

 

تمام تلاش‌ها برای جا دادن سگ‌های بزرگتر انجام خواهد شد تا در عملیات کابین تداخل نداشته باشند. اگر این کار انجام نشود، حیوانات بزرگتر به عنوان باکس چک شده پرواز می‌کنند.

 

سگ‌هایی که در زمینه کشف مواد منفجره، جستجوی مواد مخدر و نجات یا سایر فعالیت‌های خاص آموزش دیده باشند، تا زمانی که سگ به‌طور مناسب مهار یا بندکشی شده باشد، همراه با نگهدارنده‌اش باشد و اجازه اشغال صندلی یا نشستن در ردیف‌های خروج اضطراری را نداشته باشد، پذیرفته می‌شوند.. سگ و نگهدارنده آن باید در ارتباط با خدمات نظامی یا دولتی در حال انجام وظیفه باشند و اعتبار نگهدارنده تأیید شده باشد.

 

حیوانات پت تراپی، حمایت عاطفی و سگ‌های خدماتی در آموزش به عنوان سگ خدمات پذیرفته نمی‌شوند.

 

  1. خط‌مشی باکس‌های چک‌شده برای حیوانات خانگی

چمدان کنترل شده

 

اگر اندازه حیوان خانگی شما بیش از حد بزرگ باشد که در یک حمل‌ونقل حیوان خانگی مطابق با خطوط هوایی قرار نگیرد، آن‌گاه به عنوان باکس تحویل‌شده در خطوط هوایی هاوایی حمل می‌شود. حداکثر وزن حیوان خانگی شما از جمله حامل آن نمی‌تواند بیش از ۷۰ پوند باشد وگرنه باید به عنوان محموله هوایی پرواز کند. (مرحله شماره ۳ را ببینید) حیوانات خانگی به عنوان باکس چک شده در پروازهای بین المللی پذیرفته نمی‌شوند.

 

محدودیت‌ها:

هواپیمایی هاوایی Hawaiian Airlines به حیوانات خانگی اجازه نمی‌دهد به عنوان باکس تحویل شده در مسیرهای بین المللی به یا از هاوایی و همچنین پروازهای به یا از پاگو پاگو پرواز کنند.

قوانین حمل و نقل حیوانات عراق( صفر تا صد)
ادامه مطلب

 

بین ۱۵ آوریل و ۱۵ اکتبر، حیوانات زنده اجازه پرواز به فرودگاه‌های زیر را نخواهند داشت: سن خوزه، کالیفرنیا (SJC)، ساکرامنتو، کالیفرنیا (SMF)، لاس وگاس، نوادا (LAS) یا فینیکس، آریزونا (PHX).

 

در مسیرهای بین المللی، مسیرهای داخل آمریکای شمالی یا به یا از Pago Pago، هیچ حیوان خانگی به عنوان باکس تحویل شده پذیرفته نخواهد شد.

 

رزرواسیون:

برای رزرو حیوان خانگی شما برای پرواز در خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines به عنوان باکس چک شده باید حداقل ۴۸ ساعت قبل از طریق تماس با بخش رزرو آنها انجام شود.

 

الزامات فرم:

همه حیوانات زنده که با خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines به عنوان باکس تحویل‌شده به آمریکای شمالی پرواز می‌کنند، باید گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۴ روز پس از پرواز داشته باشند. فرم برای بازگشت ظرف ۳۰ روز مناسب است.

 

هزینه:

در ایالت هاوایی: ۶۰ دلار آمریکا از

هاوایی تا آمریکای شمالی: ۲۲۵ دلار آمریکا

 

الزامات باکس:

باکس‌های با طرفین و آنهایی که درهای باز شونده بالایی دارند مجاز نخواهند بود. باکس‌ها باید دارای پد حیوان خانگی یا مواد جاذب باشند. باکس‌های سری ۱۰۰-۴۰۰ پذیرفته می‌شود. کاسه‌های آب/غذا که به در وصل می‌شوند و قابل دسترسی به نگهبان‌ها هستند باید برای سگ‌ها و گربه‌ها تهیه شود. بطری‌های آب در صورتی پذیرفته می‌شوند که محکم بسته شوند. غذا باید به بیرون باکس متصل شود.

 

یک حیوان خانگی بالغ در هر باکس مجاز است. توله سگ‌ها و بچه گربه‌های یک بستر ممکن است تا زمانی که بین ۸ هفته تا ۶ ماه سن دارند، یک باکس مشترک داشته باشند. دو پرنده خانگی از یک نژاد تا زمانی که حداقل ۱۴ روز از عمرشان گذشته باشد، می‌توانند یک باکس مشترک داشته باشند.

 

  1. سیاست‌های حمل و نقل هوایی حیوانات خانگی

کارگو

 

خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines حیوانات زنده زیر را به عنوان محموله هوایی حمل می‌کند: سگ، گربه، ماهی گرمسیری و سخت پوستان.

 

شرایط سنی:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۸ هفته سن داشته باشند و از مادرشان جدا شده باشند.

 

الزامات فرم:

گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک دارای مجوز در مدت ۱۰ روز برای کلیه پروازها به آمریکای شمالی. گواهی سلامت صادر شده توسط دامپزشک مجاز در مدت ۱۴ روز برای همه پروازها به هاوایی. تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد

 

محدودیت‌های دما:

برای هر سگ یا گربه‌ای که به‌عنوان محموله هوایی پرواز می‌کند، زمانی که دمای هوا به زیر ۴۵ درجه فارنهایت می‌رسد، گواهی سازگاری لازم است. اگر دما به کمتر از ۲۰ درجه فارنهایت کاهش یابد، هیچ حیوان خانگی پرواز نخواهد شد.

 

الزامات باکس:

باکس‌های سری ۱۰۰-۷۰۰ پذیرفته می‌شود. باکس‌های سری ۷۰۰ در هواپیماهای بوئینگ ۷۱۷ پذیرفته نمی‌شوند. حداکثر وزن حیوان شامل باکس ۲۷۷ پوند است.

 

الزامات باکس اضافی را در مرحله شماره ۲ در بالا ببینید.

 

  1. فرودگاه‌های ارائه شده

خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines به مقاصدی در سراسر ایالات متحده، مکزیک، آمریکای مرکزی، جامائیکا، آروبا، جزایر ویرجین و جمهوری دومینیکن پرواز می‌کند. با این حال، حیوانات خانگی فقط در پروازهای داخل ۴۸ ایالت مجاور ایالات متحده مجاز هستند.

 

  1. نژادهای ممنوعه

خطوط هوایی هاوایی Hawaiian Airlines توصیه می‌کند که در حمل و نقل نژادهای سگ زیر یا هر میکس با پوزه کوتاه به عنوان چمدان یا محموله احتیاط زیادی داشته باشید:

 

نژادهای بینی (براکیسفالیک) (سگ): استافوردشایر تریر آمریکایی، پیت بول تریر آمریکایی، بوستون تریر، باکسر، گریفون بروکسل، بولداگ، بول ماستیف، بول تریر، چاو چاو، پاگ داچ، بولداگ انگلیسی، پاگ ژاپنی، چیپ اسپانیل ژاپنی، لهاسا آپسو، پکنیز، پیت بول، پاگ، شارپی، شیتزو یا استافوردشایر بول تریر.

 

نژادهای براکیوسفال (گربه): برمزی، اگزوتیک، هیمالین یا ایرانی.

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قوانین بین المللی حمل و نقل کشور ها

دکتر احمدرضا الهیار ترکمن

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.