کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات ایسلند

قوانین حمل و نقل حیوانات ایسلند

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ایسلند مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

حیوانات خانگی فقط از کشورهای خاصی می‌توانند وارد ایسلند شوند. برای جزئیات بیشتر به مرحله ۷ مراجعه کنید.

پاسپورت اتحادیه اروپا برای حیوان خانگی یا گواهی سلامت در ایسلند پذیرفته نمی‌شود.

همه الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی است و رمزگذاری نشده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. مجوز واردات:

برای ورود به ایسلند با حیوان خانگی، مجوز واردات ویژه توسط سازمان غذا و دامپزشکی مورد نیاز است. درخواست باید حداقل ۳۰ روز قبل از واردات ارسال شود. این مجوز برای مدت یک سال معتبر است.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

پس از ریزتراشه، حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به ایسلند برای هاری واکسینه شود.

سگ‌ها باید حداقل ۳۰ روز و بیش از ۶ ماه قبل از ورود واکسن لپتوسپیروز واکسینه شده باشند. آن‌ها همچنین باید در برابر دیستمپر سگ، هپاتیت عفونی واگیردار و پاروویروس سگ طبق دستورالعمل سازنده یا حداقل ۱۴ روز و حداکثر یک سال قبل از واردات به ایسلند واکسینه شوند.

سگ‌ها همچنین باید برای بروسلا کانیس و گونه‌های سالمونلا ظرف ۳۰ روز از سفر آزمایش شوند.

سگ‌ها باید در عرض ۳۰ روز پس از واردات از نظر آنژیوسترانگیلوس واسوروم آزمایش شوند یا بین ۵ تا ۱۰ روز پس از واردات، برای آنژیوسترانگیلوس واسوروم تحت درمان قرار گیرند.

گربه‌ها باید برای پن‌لکوپنی گربه، رینوتراکئیت گربه و کلسی ویروس ظرف ۶ هفته پس از واردات واکسینه شوند. آن‌ها باید در عرض ۲۱-۲۸ روز پس از واردات از نظر آنتی بادی آزمایش شوند.

اگر از ایالات متحده، کانادا یا سنگاپور وارد ایسلند می‌شوید، سگ شما باید حداقل ۱۴ روز قبل از واردات برای آنفولانزای سگ طبق دستورالعمل سازنده واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

برای ورود به ایسلند از کشورهای رده ۱ یا ۲ (مرحله ۷ را ببینید)، سگ یا گربه خانگی شما بیش از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری به آزمایش تیتر هاری نیاز دارد. نمونه خون باید توسط یک آزمایشگاه مورد تأیید اتحادیه اروپا پردازش شود.

حیوانات خانگی که از کشورهای رده ۲ وارد ایسلند می‌شوند باید ۳ ماه پس از تاریخ خون گیری برای آزمایش قبل از ورود به ایسلند منتظر بمانند.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

سگ‌ها و گربه‌ها باید قبل از ورود به ایسلند در بازه‌های زمانی مشخص، دو درمان برای انگل‌های داخلی و خارجی داشته باشند.

 

 1. گواهی سلامت:

بین ۵-۱۰ روز سفر، گواهی سلامت و مبدأ دامپزشکی ایسلند تکمیل می‌شود. توصیه می‌کنیم که دامپزشک دارای مجوز USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، آن را توسط USDA یا CFIA تأیید کنید.

پاسپورت‌های حیوانات خانگی اتحادیه اروپا برای واردات گربه و سگ به ایسلند کافی نیست.

تمام مدارک شامل نتایج آزمایش، گواهی سلامت و سوابق واکسیناسیون باید حداقل ۵ روز قبل از واردات از طریق ایمیل ارسال شود.

 

 1. طبقه بندی کشور:

کشورهای عاری از هاری ایسلند

برای اینکه واجد شرایط طبقه بندی در گروه‌های کشوری زیر باشید، سگ یا گربه شما باید از زمان تولد یا حداقل ۶ ماه قبل از واردات به طور مداوم در این کشور اقامت داشته باشد.

گروه ۱ کشورها: استرالیا، اتریش، بلژیک، بلغارستان، کرواسی، قبرس، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، ایرلند، ایتالیا، ژاپن، لتونی، لیختن اشتاین، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ (به استثنای سوالبارد)، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس، جزایر فارو و بریتانیا.

کشورهای گروه ۲: کانادا، گرینلند، لیتوانی، لهستان، رومانی، صربستان، سنگاپور، ترکیه، تایلند و ایالات متحده.

اگر سگ یا گربه شما در یکی از این کشورها اقامت ندارد، برای واردات مستقیم به ایسلند تأیید نشده است.

 

 1. قرنطینه:

تمام حیوانات خانگی که از یک کشور رده ۱ یا رده ۲ وارد ایسلند می‌شوند (مرحله شماره ۷ را ببینید) به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد. رزرو باید از قبل انجام شود. یک دوره مشخص ۳ روز در ماه وجود دارد که حیوانات خانگی ممکن است در مرکز قرنطینه پذیرفته شوند.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی KeflavÍk در ساعات کاری روزهایی که برای پذیرش قرنطینه برنامه ریزی شده است وارد ایسلند شوند. برای سگ‌ها و گربه‌هایی که خارج از ساعات کاری عادی وارد می‌شوند باید از قبل اطلاع رسانی شود. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر سلیمان
ادامه مطلب

دامپزشک مقیم همه حیوانات خانگی را در فرودگاه ورودی هنگام ورود به ایسلند بازرسی می‌کند و مطمئن می‌شود که هیچ گونه علائم بیماری عفونی ندارند، مجوزهای واردات، تمام گواهی‌های مورد نیاز و نظر مثبت مدیر ارشد دامپزشکی ایسلند در دسترس است.

سگ یا گربه شما باید از کشور مبدأ به ایسلند بدون تماس با حیوانات دیگر منتقل شود. اگر سگ یا گربه شما از کشوری بدون هاری آمده است، حمل و نقل از طریق کشورهای مبتلا به هاری مجاز نیست مگر اینکه سگ یا گربه شما در منطقه امن و بین المللی فرودگاه باقی بماند.

هر زمان که حیوان خانگی شما به یک کشور خارجی مانند ایسلند سفر می‌کند، همیشه توصیه می‌شود که نوعی شناسه که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما باشد همراه داشته باشید.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

اگر از رده ۱ وارد ایسلند می‌شوید (مرحله ۷ را ببینید)، توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها می‌توانند در سن ۵ ماهگی وارد شوند. اگر از هر کشور دیگری وارد می‌شوید، حداقل سن ۷ ماهگی است و توله سگ یا بچه گربه شما باید میکروچیپ شده باشد، برای هاری واکسینه شده باشد و طبق مراحل ۱، ۳ و ۴، آزمایش تیتر هاری داشته باشد.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

ورود برخی از نژادهای سگ خطرناک و میکس آنها به ایسلند ممنوع است. آن‌ها عبارتند از: پیت بول تریر آمریکایی، استافوردشایر بول تریر، توسااینو، دوگو آرژانتینی (ماستیف آرژانتینی) و فیلا برازیلیرو (ماستیف برزیلی). مخلوط گرگ مجاز نیست. سگ‌های دیگری که رفتار تهاجمی یا خطرناک از خود نشان می‌دهند ممکن است اجازه ورود نداشته باشند.

ارزیابی خلق و خو ممکن است برای نژادهای سگ بزرگ یا نژادهایی که تمایلات تهاجمی یا گربه‌ها نشان می‌دهند، مورد نیاز باشد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌های خانگی و جوندگان (خوکچه هندی، همستر، موش و دگو) را می‌توان با مجوز واردات و گواهی بهداشت به ایسلند وارد کرد. نمونه‌های گرفته شده حداکثر ۳ هفته قبل از واردات باید برای گونه‌های سالمونلا آزمایش شوند. با نتیجه منفی باید از آزمایشگاه مجاز استفاده شود. این حیوانات خانگی تحت نظارت قرنطینه خانگی قرار خواهند گرفت.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ایسلند مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱