کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات اندونزی

قوانین حمل و نقل حیوانات اندونزی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات اندونزی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات اندونزی

به روز رسانی کووید ۱۹: تا اطلاع ثانوی، هیچ گربه و سگی از چین یا تایلند برای واردات به اندونزی مجاز نخواهد بود. همه حیوانات خانگی وارد شده به اندونزی از ایالات متحده، هلند، روسیه یا سایر کشورهای دارای شیوع بالای کووید-۱۹، به نتیجه آزمایش PCR کووید ۱۹ (SARS-CoV-2) نیاز دارند که در کشور مبدأ با آزمایش منفی انجام شود. نتیجه این آزمون به مدت ۱۴ روز معتبر خواهد بود. حیوانات خانگی که از کشورهای دیگر وارد اندونزی می‌شوند می‌توانند آزمایش PCR را در کشور مبدأ انجام دهند یا این آزمایش را در اندونزی انجام دهند. نتایج آزمایش باید منفی باشد. تمام حیوانات خانگی وارد شده به اندونزی باید ۱۴ روز را در یک مرکز دولتی قرنطینه کنند.

حیوانات خانگی (سگ، گربه، پرندگان و میمون‌ها) نمی‌توانند وارد مناطق عاری از هاری* اندونزی شوند، مگر اینکه از کشوری آمده باشند که اندونزی آن را عاری از هاری می‌داند (مرحله ۶ را ببینید). ایالات متحده و کانادا کشورهای عاری از هاری محسوب نمی‌شوند. مرحله ۶ را ببینید. حیوانات ناقل هاری (گربه و سگ) اجازه ورود یا خروج از بالی را ندارند.

دولت پنانگ ورود سگ‌ها را از ایالت‌های پراک و ساراواک که مبتلا به بیماری هاری هستند ممنوع کرده است تا از شیوع بیماری هاری به این ایالت جلوگیری کند.

به دلیل شیوع H3N2، گزینه قرنطینه خانگی برای حیوانات خانگی که از ایالات متحده، کانادا و سایر کشورهای مبتلا به هاری وارد اندونزی می‌شوند، دیگر در دسترس نیست. تمامی حیوانات خانگی در بدو ورود به مدت ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد. حیوانات خانگی در بدو ورود برای این ویروس آزمایش می‌شوند و در صورت مثبت بودن، معدوم می‌شوند. هیچ واکسنی برای H3N2 وجود ندارد و گربه‌ها نمی‌توانند آن را دریافت کنند، اما هنوز تحت آزمایش هستند. واکسیناسیون سگ‌ها در برابر H3N8 ممکن است محافظتی را ارائه دهد.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اندونزی الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حداقل ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به اندونزی باید مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری ارائه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به اندونزی از هر کشوری که عاری از هاری محسوب نمی‌شود، آزمایش تیتر هاری لازم است. (مرحله ۶ را ببینید.). به طور کلی، این واکسن‌ها بیش از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری داده می‌شود تا آنتی بادی‌ها در خون ساخته شوند. این آزمایش باید بیش از ۳۰ روز قبل از ورود به اندونزی انجام شود.

(به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. مجوز واردات:

گربه یا سگ شما هنگام ورود از هر کشوری به اندونزی باید دارای مجوز واردات باشد که توسط مدیر بهداشت حیوانات از وزارت کشاورزی صادر شده است. این مجوز پس از دریافت توصیه نامه از مقامات محلی در استان مقصد صادر می‌شود. درخواست مجوز باید همراه با گواهی سلامت، گواهی (های) هاری، نتایج آزمایش تیتر هاری و پاسپورت مالک باشد.

 

 1. گواهی سلامت:

در عرض ۱۰ روز پیش از سفر، یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی سلامت اندونزی را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل می‌کند. اگر حیوان خانگی شما از این کشورها سفر نمی‌کند، آژانس مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی در کشور شما باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 

 1. مناطق و کشورهای عاری از هاری:

** مناطق عاری از هاری اندونزی: تمام جزایر اطراف جزیره اصلی سوماترا، کالیمانتان غربی، مالوکو، پاپوآ غربی (ایران جایا)، نوسا تنگگارا شرقی، نوساتنگارا غربی، جزیره مادورا، جاوه شرقی، جاوه مرکزی و یوگیاکارتا.

حیوانات خانگی نمی‌توانند وارد مناطق زیر شوند: مادورا و منطقه اطراف، استان بالی، کوپانگ، سومبا، استان نوسا تنگگارا برات، استان نوسا تنگگارا تیمور، استان مالوکو، استان ایریان جایا، استان کالیمانتان برات یا تمام جزایر موجود در منطقه سوماتران (باتام، بینتان، بانگکا بلیتانگ)، کالیمانتانوی غربی، پاپوآی غربی، نوسا تنگگارهای شرقی، نوساتنگار غربی، جزیره بالیو مادورو، جاوا شرقی، جاوه مرکزی، یوگیاکارتا.

*کشورهایی که اندونزی به عنوان عاری از هاری طبقه بندی می‌شود: استرالیا، نیوزیلند، جزایر فیجی، هاوایی، تایوان، ژاپن، ایرلند، ایسلند، برمودا، برونئی دارالسلام، صباح و سراواک، قبرس، دانمارک، سوئد، نروژ، مالت، بریتانیا، سنگاپور، هنگ کنگ، جزایر تورکس و کایکوس و ایالات متحده. در گواهی سلامت باید بیانیه‌ای وجود داشته باشد مبنی بر اینکه منطقه‌ای که حیوان خانگی شما از آن منشاء می‌گیرد، در ۶ ماه گذشته هیچ گونه حادثه هاری نداشته است.

 

 1. ورود به اندونزی:

حیوانات خانگی (سگ، میمون، گربه و سایر حیوانات از این قبیل) را می‌توان از طریق بند ورودی زیر به اندونزی آورد: بندر دریایی: Tanjungpriok، Cirebon، Semarang، Tanjungperak، Belaway Deli، Telus Bayur، Ujung Pandang و Manado.

قوانین حمل حیوانات در ایرلاین اژه
ادامه مطلب

فرودگاه‌ها: جاکارتا، مدان، پاکانبارو، مانادو، سورابای.

ورود حیوانات خانگی از کشورهای عاری از هاری به مناطق عاری از هاری اندونزی

حیوانات خانگی که از کشورهای عاری از هاری به جاکارتا و مناطق اطراف سفر می‌کنند باید از طریق فرودگاه بین المللی سوکارنو هاتا در جاکارتا وارد اندونزی شوند و مشمول ۱۴ روز قرنطینه خواهند شد. حداقل دو روز قبل از ورود، ایستگاه قرنطینه باید از زمان ورود شما مطلع شود تا برای بازرسی حیوان خانگی شما هماهنگ شود.

ورود حیوانات خانگی از کشورهای عاری از هاری به مناطق غیر عاری از هاری در اندونزی

اگر مقصد بعدی شما منطقه‌ای در اندونزی است که عاری از هاری در نظر گرفته نمی‌شود، حیوان خانگی شما تا زمانی که شرایط لازم برآورده شده باشد می‌تواند از جاکارتا عبور کند. هر حیوان خانگی که یک شب در جاکارتا بماند باید این کار را در ایستگاه قرنطینه انجام دهد. مالک یا نماینده باید هماهنگی‌های لازم را انجام دهد. تمام الزامات فوق باید برآورده شود.

و در ادامه:

ورود حیوانات خانگی از کشورهای غیر عاری از هاری به مناطق عاری از هاری در اندونزی

حیوانات خانگی از کشورهای غیر عاری از هاری مجاز به واردات به مناطق عاری از هاری اندونزی نیستند.

حیوانات خانگی که به عنوان محموله هوایی (بدون همراه) وارد می‌شوند باید توسط یک نماینده دارای مجوز از دولت اندونزی ترخیص شوند.

سگ‌ها و گربه‌هایی که از ایالات متحده و کانادا وارد اندونزی می‌شوند برای ویروس H3N2 آزمایش می‌شوند و در صورت یافتن، قرنطینه می‌شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد. تمامی سگ‌هایی که از ایالات متحده و کانادا وارد اندونزی می‌شوند به دلیل شیوع ویروس H3N2 سگ‌ها در معرض ۱۴ روز قرنطینه خواهند بود. آن‌ها در بدو ورود از نظر ویروس مورد آزمایش قرار می‌گیرند و در صورت وجود ویروس معدوم می‌شوند.

حیوانات خانگی نباید باردار یا شیرده باشند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید ۳ ماهه باشند و قبل از ورود به اندونزی واکسینه شده باشند. از آنجایی که حداقل سن برای واکسیناسیون هاری ۳ ماهگی است، حداقل سن برای ورود به کشور ۴ ماهگی خواهد بود.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

اندونزی نژادها را ممنوع نمی‌کند، با این حال، رفتار تهاجمی قابل تحمل نیست. توریست‌ها مسئول رفتار حیوان خانگی خود خواهند بود.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

برای ترک اندونزی، سگ‌ها و گربه‌ها باید توصیه نامه‌ای از وزارت دام، مجوز صادرات صادر شده از وزارت کشاورزی و همچنین مدرک واکسیناسیون هاری حداقل ۳۰ روز قبل از صادرات داشته باشند. حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شده باشد و گواهی سلامت و توصیه دامپزشک شما مبنی بر آمادگی حیوان خانگی شما برای پرواز همراه باشد. به مقامات قرنطینه در فرودگاه مبدأ باید ۲ روز قبل از صادرات اطلاع داده شود و کلیه مدارک ارائه شود. پرندگان نیاز به مجوز صادرات صادر شده توسط وزارت جنگلداری دارند.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

واردات پرندگان از هیچ کشوری غیر از سنگاپور مجاز نیست. بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به اندونزی باید گواهی سلامت داشته باشند. مرجع کشورشان و/یا کشور مقصد.

 

 1. CITES:‌

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات اندونزی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱