کلینیک دامپزشکی روژان
جامائیکا

قوانین حمل و نقل حیوانات جامائیکا

در یان مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات جامائیکا بررسی خواهد شد:

سگ‌ها و گربه‌ها فقط از کشورهایی می‌توانند وارد جامائیکا شوند که جامائیکا آنها را عاری از هاری می‌داند. (مرحله شماره ۷ را ببینید) تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ)

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را پس از کاشت اسکن کند.

 

شماره میکروچیپ حیوان خانگی شما باید در تمام مدارک مورد نیاز برای ورود به جامائیکا موجود باشد.

 

۲.واکسیناسیون

واکسن هاری حیوانات خانگی

 

پس از ریزتراشه، سگ یا گربه شما باید قبل از ورود به جامائیکا برای هاری واکسینه شود. اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر برای هاری واکسینه نشده است و حیوان خانگی شما بیش از ۱۲ ماه سن دارد، واکسیناسیون باید بین ۳ ماه تا ۱۲ ماه پس از ورود به جامائیکا انجام شود. (مرحله شماره ۱۰ را برای توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها ببینید.) واکسیناسیون ۳ ساله هاری پذیرفته نمی‌شود. حیوان خانگی شما باید ظرف ۱۲ ماه پس از ورود به جامائیکا برای هاری واکسینه شود.

 

سگ شما باید ظرف ۳۰ روز پس از حمل و نقل برای سرووار کانیکولا لپتوسپیرا اینتروگانز واکسینه شود.

 

سگ‌ها باید بیش از ۱۴ روز قبل از حمل و نقل علیه دیستمپر سگ، پاروویروس، هپاتیت و پاراآنفلوانزا واکسینه شوند.

 

گربه‌ها باید بیش از ۱۴ هفته قبل از حمل و نقل علیه هرپس ویروس گربه ۱، کلسی ویروس گربه، ویروس پن‌لکوپنی گربه، ویروس لوسمی گربه (گربه‌ها) واکسینه شوند.

 

سگ‌ها باید در برابر کوکسیدیوز آزمایش شوند و در صورت نیاز بین ۲۱ تا ۳۰ روز از حمل و نقل تحت درمان قرار گیرند.

 

سگ‌ها باید در عرض ۴۵ روز پس از صادرات در برابر لیشمانیوز آزمایش شوند، مگر اینکه کشور صادرکننده عاری از لیشمانیوز باشد.

 

سگ‌ها باید ظرف ۴۵ روز پس از حمل و نقل از نظر بروسلا کانیس آزمایش شوند.

 

سگ‌ها باید در عرض ۴۸ ساعت پس از حمل و نقل از نظر وجود تومورهای مقاربتی معاینه شوند.

 

سگ‌ها باید ظرف ۴۸ ساعت پس از حمل و نقل معاینه شوند و مشخص شود که هیچ گونه شواهدی از آنفولانزای سگ ندارند.

 

۳.تست تیتر هاری

آزمایش تیتر هاری (FAVN) لازم است و باید بیش از ۳ ماه و کمتر از ۱۲ ماه قبل از ورود به جامائیکا انجام شود. این آزمایش باید بیش از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه هاری انجام شود. نمونه خون باید در آزمایشگاه مورد تأیید OIE/WHO پردازش شود. قبل از انجام آزمایش، از دامپزشک خود بخواهید میکروچیپ حیوان خانگی شما را اسکن کند.

 

۴.مجوز واردات

مجوز واردات پس از تکمیل مراحل ۱-۳، باید یک فرم درخواست اولیه را برای پذیرش اولیه ارسال کنید. تا زمانی که این فرم تأیید نشود، هیچ آزمایش یا درمان دیگری نباید انجام شود. گربه یا سگ شما باید هنگام ورود به جامائیکا از هر کشوری، مجوز واردات دامپزشکی صادر شده توسط وزارت کشاورزی داشته باشد. تمام مدارک پشتیبان باید تأیید و همراه با درخواست مجوز واردات ارائه شود. ۳ ماه پس از صدور مناسب است.

 

۵.گواهی سلامت حیوان خانگی

ظرف ۱۰ روز پیش از سفر، یک دامپزشک دارای مجوز، گواهی رسمی سلامت جامائیکا را به زبان انگلیسی تکمیل می‌کند. این گواهی سلامت باید توسط یک دامپزشک دارای مجوز دولتی و همچنین آژانسی در دولت که مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده است، امضا شود. اگر از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کنید، به ترتیب توسط USDA یا CFIA تأییدیه لازم است. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده باید تمام فرم‌ها و نتایج آزمایش را تأیید کند.

 

۶.درمان انگل‌های داخلی و خارجی

قبل از اینکه سگ یا گربه شما بتواند وارد جامائیکا شود، باید دو بار در برابر انگل‌های داخلی با فاصله حداقل ۱۴ روز درمان شود و دومین درمان طی ۷ روز پس از حمل و نقل انجام شود.

 

دو درمان علیه انگل‌های خارجی باید با فاصله ۱۴ روز انجام شود و درمان دوم ظرف ۴۸ ساعت پس از انتقال انجام شود.

 

۷.کشورهایی که جامائیکا آنها را عاری از هاری می‌داند

تمام سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد جامائیکا می‌شوند باید ۶ ماه قبل از ورود به جامائیکا مدرک اقامت در یکی از این کشورها را داشته باشند.

 

حیوانات خانگی فقط از کشورهای زیر می‌توانند وارد جامائیکا شوند: آندورا، آنگویلا، آنتیگوا و باربودا، آروبا، جزایر آسنشن، اتریش، استرالیا، باهاما، باربادوس، بلژیک، برمودا، بونیر، جزایر ویرجین بریتانیا، کانادا، جزایر کیمن، جزایر کانال، کرواسی، کوراسائو، قبرس (جنوب)، جمهوری چک، دانمارک، دومینیکا، استونی، جزایر فالکلند، جزایر فارو، فیجی، فنلاند، فرانسه، پلی‌نزی فرانسه، آلمان، یونان، گرینلند، گوام، گوادلوپ، هاوایی، هنگ کنگ، مجارستان، ایسلند ایرلند، اسرائیل، ایتالیا، ژاپن، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، مارتینیک، مکزیک، موناکو، مونتسرات، هلند، کالدونیای جدید، نیوزیلند، نروژ، لهستان، پرتغال، رومانی، روسیه، سن مارینو، سنگاپور، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سنت هلنا، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین، سنت مارتن، سنت مارتین، سنت پیر و میکلون، سوئد، سوئیس، تایوان، ترینیداد و توباگو، ترکز و کایکوس، امارات متحده عربی، بریتانیا، ایالات متحده، جزایر ویرجین ایالات متحده، وانواتو، ایالت واتیکان و والیس و فورتونا.

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر قناری
ادامه مطلب

 

۸.قرنطینه حیوانات خانگی

طبق مقررات آنها، تمام حیوانات خانگی که وارد جامائیکا می‌شوند مشمول ۱۴ روز قرنطینه در مرکز قرنطینه ملی، Plumb Point هستند. با این حال، در مواردی که بازرس تشخیص دهد که سگ یا گربه از سلامت کامل و عاری از علائم بیماری‌های عفونی یا مسری است، بازرس ممکن است به سگ یا گربه اجازه ورود به جزیره را بدهد یا سگ یا گربه را بخواهد که پس از ورود به قرنطینه بپردازد. یک دوره نه کمتر از چهارده روز.

 

در مورد سگ خدماتی یا سگ یا گربه که تحت یک طرح سفر حیوانات خانگی تأیید شده از اتحادیه اروپا سفر می‌کنند، بازرس ممکن است اجازه دهد سگ یا گربه به مکانی مورد تأیید بازرس با رعایت شرایط و ضوابط مانند بازرس لازم می‌داند.

 

۹.ورود هوایی

اخطار: باید دو بار به مدیر خدمات دامپزشکی ۳ هفته و ۷۲ ساعت قبل از ورود به جامائیکا، مدارک ارائه شود. فرم اطلاع رسانی باید حداقل ۷۲ ساعت قبل از ورود تکمیل شود.

 

حیوانات خانگی باید به عنوان باکس چک شده یا محموله هوایی از طریق کینگستون وارد جامائیکا شوند مگر اینکه طبق قانون توسط افسر ارشد دامپزشکی مجاز باشد. حیوانات خانگی که در ساعات کاری عادی (۸:۳۰ صبح تا ۵:۰۰ بعد از ظهر دوشنبه تا پنجشنبه و ۸:۳۰ صبح تا ۴:۰۰ بعد از ظهر جمعه) یا در تعطیلات آخر هفته یا تعطیلات وارد نمی‌شوند، هزینه اضافی متحمل خواهند شد. حیوان خانگی شما توسط یک مسئول دامپزشکی معاینه می‌شود و باید هیچ شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان نداشته باشد. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

حیوانات خانگی ترانزیت جامائیکا باید تأییدیه قبلی را از بخش خدمات دامپزشکی دریافت کنند. حیوانات خانگی نباید امنیت یا گمرک را ترخیص کنند.

 

۱۰.واردات توله سگ یا بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به جامائیکا را ندارند. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها نباید قبل از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند و حداقل ۱۸۰ روز پس از واکسیناسیون هاری نمی‌توانند وارد جامائیکا شوند. آن‌ها باید قبل از واکسیناسیون هاری میکروچیپ شده باشند و با تمام مقررات ذکر شده در بالا مطابقت داشته باشند.

 

۱۱.نژادهای ممنوعه

جامائیکا اجازه واردات نژادهای زیر یا میکس آنها را نمی‌دهد: Dogo Argentino، Fila Brasileiro، Japanese Tosa یا Pit Bull Terrier. نژادهای هیبریدی مانند گربه ساوانا یا گرگ نیز مجاز نیستند.

 

۱۲.صادرات حیوانات خانگی

برای ترک جامائیکا به هر کشوری، همه سگ‌ها باید به طور کامل با واکسن DHLPP (دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پارو و پاراآنفلوآنزا) واکسینه شوند. الزامات واکسیناسیون هاری و واکسیناسیون گربه به الزامات واردات کشور واردکننده بستگی دارد و برای ایالات متحده اعمال نمی‌شود. (اگرچه واکسیناسیون هاری همیشه توصیه می‌شود زیرا ایالات متحده عاری از هاری نیست.)

 

ظرف ۱۰ روز پس از خروج از جامائیکا، همه گربه‌ها و سگ‌ها باید ظرف ۱۰ روز پس از قرار ملاقات برنامه‌ریزی شده با افسر دامپزشکی دولتی، برای انگل‌های داخلی و خارجی با یک محصول ضد انگلی تأیید شده تحت درمان قرار گیرند.

 

همه سگ‌ها و گربه‌هایی که جامائیکا را ترک می‌کنند باید طی ۱۰ روز پس از صادرات، بازرسی بهداشت دامپزشکی توسط دامپزشک مجاز در جامائیکا صادر شود. ظرف ۴۸ ساعت پس از صادرات، حیوان خانگی شما باید توسط افسر دامپزشکی دولتی به همراه کلیه اسناد واردات برای کشور مقصد بازرسی شود. پس از این بازدید، باید مجوز صادرات را از هیئت تجارت در کینگستون دریافت کنید. هزینه‌ای معادل ۵۰۰۰ دلار جین برای این مجوز وجود دارد. شما باید حیوان خانگی خود را تا زمان خروج از سایر حیوانات جدا نگه دارید.

 

۱۳.دیگر حیوانات

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

 

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را رعایت کنند و برای ورود به جامائیکا باید گواهی سلامت داشته باشند. (مقام مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد).

 

۱۴.CITES

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

 

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

در یان مقاله قوانین حمل و نقل حیوانات جامائیکا بررسی شد.

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده مقاله بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

وبسایت و اینستاگرام ما را دنبال نمایید

به روز ترین کلینیک دامپزشکی تهران، کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱

قبل از انجام هرگونه اقدام با دامپزشک خود مشورت نمایید؛ادمین و سایت روژان پت هیچگونه مسئولیتی در قبال اقدامات خودسرانه و عواقب ناشی از آن ندارد.