کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر کانال جرسی

قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر کانال جرسی

در این مقاله همه چیز درمورد قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر کانال جرسی بررسی می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

اخطار: کمیسیون اتحادیه اروپا، بریتانیا را به عنوان کشور سوم فهرست شده در بخش ۲ طبقه بندی کرده است. برای ورود به اتحادیه اروپا از جزایر کانال جرسی نیازی به آزمون تیتر نخواهد بود. با این حال، پاسپورت حیوانات خانگی انگلستان پذیرفته نخواهد شد. گواهی سلامت دیگری مورد نیاز خواهد بود. مرحله ۵ را ببینید.

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌های خانگی، گربه‌ها و فرت از جمله سگ‌ها و گربه‌های خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۳ مراجعه کنند.

هیچ الزام رسمی برای سگ‌ها، گربه‌ها یا موش‌های خانگی که بین جرسی و بریتانیا (از جمله ایرلند شمالی)، جزیره من یا سایر جزایر کانال سفر می‌کنند، وجود ندارد. با این حال، اگر حیوان خانگی شما بیش از ۳۰ روز در جزایر کانال جرسی اقامت داشته باشد، حیوانات خانگی بیش از ۸ هفته باید ریزتراشه شده و در پایگاه داده تأیید شده بریتانیا ثبت شوند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

اولین قدم برای آماده کردن سگ، گربه یا موش خرما برای ورود به جزایر کانال جرسی این است که حیوان خانگی خود را با ریزتراشه ۱۵ رقمی سازگار با ISO 11784/11785 ریزتراشه کنید.

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر ریزتراشه‌ای دارد که مطابق با ISO 11784/11785 نیست، در این صورت شما ۳ انتخاب دارید:

شما می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

می‌توانید با مقامات پست بازرسی مرزی که در آنجا وارد می‌شوید تماس بگیرید و بپرسید که آیا آنها اسکنرهایی دارند که می‌توانند تراشه حیوان خانگی شما را بخوانند یا خیر.

اگر ریزتراشه فعلی حیوان خانگی شما هنوز قابل خواندن باشد، دامپزشک شما می‌تواند تراشه سازگار را کاشت کند. تعداد و تاریخ کاشت هر دو ریزتراشه باید در گواهی بهداشت اتحادیه اروپا ثبت شود (مرحله شماره ۵ را ببینید).

تتو تا زمانی که قبل از ۳ جولای ۲۰۱۱ زده شده باشد، به وضوح قابل مشاهده باشد و حیوان خانگی شما پس از اعمال خالکوبی برای هاری واکسینه شده باشد، یک شکل قابل قبول شناسایی است.

 

 1. واکسیناسیون هاری:

همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها باید مدرکی دال بر واکسیناسیون فعلی هاری داشته باشند که پس از کاشت ریزتراشه برای ورود به جزایر کانال جرسی انجام شده است.

اولین واکسیناسیون هاری پس از کاشت ریزتراشه، واکسن اولیه نامیده می‌شود و باید واکسن یک ساله باشد مگر اینکه مشخصات سازنده اجازه استفاده از آن را به عنوان واکسن اولیه بدهد. اگر واکسیناسیون قبلی هاری حیوان خانگی شما قبل از واکسیناسیون مجدد منقضی شده باشد، واکسیناسیون بعدی به واکسیناسیون اولیه تبدیل می‌شود.

تمام واکسیناسیونی که پس از واکسیناسیون اولیه انجام می‌شود، واکسن تقویتی (بوستر) نامیده می‌شود.

اگر حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا کشور کنترل شده با هاری وارد جزایر کانال جرسی می‌شود، واکسیناسیون اولیه هاری باید حداکثر ۲۱ روز قبل از ورود به جزایر کانال جرسی انجام شود.

هیچ دوره انتظاری پس از واکسیناسیون تقویت کننده وجود ندارد تا زمانی که:

واکسیناسیون قبلی پس از کاشت ریزتراشه انجام شده باشد

واکسیناسیون تقویتی قبل از انقضای واکسیناسیون قبلی انجام شده باشد.

جزایر کانال جرسی به واکسیناسیون ۳ ساله هاری برای سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌ها احترام می‌گذارند. با این حال، آن را فقط باید به عنوان یک تقویت کننده، نه به عنوان واکسیناسیون اولیه تجویز کرد. در این مورد می‌توانید با دامپزشک خود صحبت کنید.

هنگامی که حیوان خانگی شما وارد جزایر کانال جرسی شد، یک دوره انتظار ۲۱ روزه برای بازدیدهای بعدی لازم نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته شوند و سایر شرایط ورود برآورده شوند.

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد جزایر کانال جرسی می‌شود، باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی قبل از دریافت آزمایش تیتر هاری صبر کند.

 

 1. آزمایش تیتر هاری:

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد جزایر کانال جرسی می‌شود، حیوان خانگی شما ابتدا باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از انتظار حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون اولیه یا تقویتی، باید یک آزمایش تیتر هاری (FAVN) انجام شود. (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.)

نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده قابل قبول باشد، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون‌گیری وارد جزایر کانال جرسی شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از کشوری که مبتلا به هاری شدید وارد جزایر کانال جرسی شوید.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

قبل از اینکه سگ شما بتواند وارد جزایر جرسی کانال شود، باید بین یک تا پنج روز قبل از ورود به کشور توسط یک دامپزشک دارای مجوز در برابر کرم‌های نواری خاص درمان شود، مگر اینکه حیوان خانگی شما مستقیماً از فنلاند، ایرلند، مالت، بریتانیا یا نروژ وارد شود.

 

 1. مجوز واردات:

اگر به دلایل تجاری (فروش، بازگرداندن یا تغییر مالکیت – مرحله ۶) را از یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خارج از بریتانیا به جزایر کانال جرسی وارد می‌کنید، پس به مجوز واردات از وزارت دامپزشکی ایالات نیاز خواهید داشت. این مجوز به مدت ۴ ماه اعتبار دارد. اگر به دلایل تجاری یک حیوان خانگی از بریتانیا وارد می‌کنید، ممکن است مجوز اضافی لازم باشد.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

نوع گواهی سلامت مورد نیاز برای حیوان خانگی شما بستگی به این دارد که حمل و نقل حیوان خانگی شما همراه مسافر باشد یا شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت باشد. از بین دو گزینه زیر انتخاب کنید.

حمل و نقل غیرتجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر می‌کند و حمل و نقل شامل خرید، فروش یا انتقال مالکیت نمی‌شود.

حمل و نقل غیرتجاری به جزایر کانال جرسی از کشوری خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری که مبتلا به هاری شدید وارد جزیره کانال جرسی می‌شوید، مرحله ۳ نیز اعمال می‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت غیرتجاری انگلستان را برای جزایر کانال جرسی در مدت ۱۰ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده سفر می‌کند، دامپزشک باید توسط USDA معتبر باشد و گواهی سلامت باید توسط دفتر وزارت کشاورزی ایالات متحده تأیید شود.

CFIA باید فرم‌های صادر شده توسط دامپزشک کانادایی را تأیید کند.

اگر از کشور دیگری به جزایر کانال جرسی سفر می‌کنید، فرم‌ها باید توسط آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات تأیید شوند.

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مورد ۷ مراجعه کنید). این فرم برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا مناسب است تا زمانی که واکسیناسیون هاری مستند روی آن منقضی نشده باشد.

حمل و نقل غیرتجاری به جزایر کانال جرسی از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

از دامپزشک خود بخواهید پاسپورت اتحادیه اروپا برای حیوان خانگی خود را به روز کند. گواهی بهداشت اتحادیه اروپا برای حیوانات خانگی که از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اتریش سفر می‌کنند لازم نیست، مگر اینکه در هر زمانی پس از دریافت ریزتراشه حیوان خانگی شما توسط دامپزشکی خارج از اتحادیه اروپا، واکسن تقویت کننده هاری انجام شود.

مهم نیست از چه کشوری وارد جزایر کانال جرسی می‌شوید، شما یا نماینده شما باید اعلامیه حمل و نقل غیرتجاری را امضا کنید مبنی بر اینکه حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.

حمل و نقل تجاری: مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل شامل فروش یا انتقال مالکیت است یا بیش از ۵ سگ، گربه یا موش خرما با یا بدون صاحب آنها سفر می‌کنند.

حمل و نقل تجاری حیوانات خانگی به جزایر کانال جرسی از یک کشور عاری از هاری یا کنترل شده در خارج از اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. مرحله ۳ اعمال نمی‌شود.

یک دامپزشک دارای مجوز در کشور مبدأ باید گواهی سلامت تجاری بریتانیا را ظرف ۴۸ ساعت پیش از سفر تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، دامپزشک باید به ترتیب توسط USDA یا CFIA معتبر باشد و گواهی بهداشت تجاری اتحادیه اروپا باید توسط دفتر محلی USDA (ایالات متحده آمریکا) یا CFIA (کانادا) تأیید شود. اگر حیوان خانگی شما از کشور دیگری به جزایر کانال جرسی سفر می‌کند، آژانس دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده باید فرم‌ها را تأیید کند.

Frontier Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

این فرم برای حمل و نقل ۵ یا کمتر سگ، گربه یا لاگومورف مناسب است. (برای حمل و نقل بیش از ۵ حیوان خانگی به مورد ۷ مراجعه کنید). تا زمانی که واکسن هاری حیوان خانگی شما منقضی نشده باشد، برای ۴ ماه سفر در داخل اتحادیه اروپا معتبر است.

حیوان خانگی شما باید از طریق یک پست بازرسی مرزی تأیید شده (BIP) در فرودگاه بین المللی لندن هیترو یا گاتویک وارد شود. ۲۴ ساعت قبل از ورود باید اطلاع رسانی شود.

مجوز واردات باید از وزارت دامپزشکی ایالات متحده اخذ شود. تأیید واردات سگ، گربه یا موش خرما برای فروش مجدد یا اداپشن ممکن است تا ۳ ماه طول بکشد.

همه سگ‌ها باید علیه دیستمپر واکسینه شوند.

حمل و نقل تجاری به جزایر کانال جرسی از کشورهای آلوده به هاری خارج از اتحادیه اروپا:

سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها فقط می‌توانند از این کشورهای آلوده به هاری وارد جزایر کانال جرسی شوند. حیوانات خانگی باید با تمام قوانین بالا مطابقت داشته باشند و همچنین طبق مرحله ۳ بالا آزمایش تیتر داشته باشند.

حمل و نقل تجاری حیوانات خانگی به جزایر کانال جرسی از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا:

مقررات در مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

حیوان خانگی شما باید از یک محل دارای مجوز که در مقام حاکم در کشور اتحادیه اروپا که مسئول واردات و صادرات حیوانات است، ثبت شده است.

دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند.

دامپزشک حیوان خانگی شما باید گواهی سلامت Intratrade را که ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل شده است صادر کند.

اگر حیوان خانگی شما طبق مقررات تجاری از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جزایر کانال جرسی سفر می‌کند. یک نماینده دارای مجوز در کشور مبدأ که برای ورود وسایل حمل و نقل به IPAFFS ثبت نام کرده است باید حمل و نقل را انجام دهد.

 

 1. ورود به جزایر کانال جرسی از مالزی و استرالیا:

اگر حیوان خانگی شما از شبه جزیره مالزی وارد جزایر کانال جرسی می‌شود، شرایط زیر باید رعایت شود:

 1. حیوان خانگی شما حداقل در ۶۰ روز گذشته قبل از صادرات هیچ تماسی با خوک نداشته است.
 2. حیوان خانگی شما در ۶۰ روز گذشته در جایی زندگی نکرده است که موارد بیماری نیپا در آن تأیید شده باشد.
 3. حیوان خانگی شما با آزمایش ELISA و تعیین IgG که در آزمایشگاهی که برای آزمایش ویروس‌های بیماری نیپا در ۱۰ روز پس از صادرات تأیید شده، با نتیجه منفی آزمایش شده باشد.

گربه‌ها فقط می‌توانند از استرالیا وارد جزایر کانال جرسی شوند. به شرطی که در مناطقی زندگی نکرده باشند، که موارد ابتلا به بیماری هندرا در ۶۰ روز گذشته تأیید شده است.

 

 1. صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه:

اگر با ۶ یا بیشتر گربه، سگ یا موش خرما سفر می‌کنید. به منظور حمل و نقل آنها طبق مقررات غیرتجاری، باید ۶ ماه یا بیشتر سن داشته باشند و در یک مسابقه، نمایش یا رویداد ورزشی شرکت کنند یا برای آن آموزش ببینند. اگر اینطور نیست، حیوانات خانگی شما باید شرایط حمل و نقل تجاری را داشته باشند.

 

 1. ورود هوایی:

همه حیوانات خانگی که وارد جرسی می‌شوند باید این کار را در حامل‌های تأیید شده انجام دهند مگر اینکه از ایرلند وارد شوند.

حیوانات خانگی بدون همراهی که از طریق هوایی به جزایر کانال جرسی از خارج از بریتانیا وارد می‌شوند، باید این کار را در یک خط هوایی تأیید شده در پست‌های بازرسی مرزی فرودگاه‌های هیترو لندن، گاتویک لندن یا فرودگاه‌های ادینبورگ انجام دهند. هنگامی که حیوان خانگی در لندن یا ادینبورگ ترخیص شد، می‌توان آن را به فرودگاه جرسی جزیره کانال جرسی فرستاد.

همه سگ‌ها و گربه‌های خانگی هنگام معاینه در بند ورودی لندن باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند و باید با مقررات بریتانیا مطابقت داشته باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. ورود به جزایر کانال جرسی با قایق:

حیوانات خانگی که با قایق یا کشتی وارد می‌شوند

گربه‌ها و سگ‌هایی که وارد قایق‌های خصوصی، قایق‌ها یا کشتی‌های تجاری می‌شوند، نمی‌توانند از هیچ کشوری وارد جرسی شوند، مگر اینکه از ایرلند سفر کنند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به بریتانیا و در نتیجه جزایر کانال جرسی را ندارند. توله‌ها و بچه گربه‌ها باید ریزتراشه شوند، سپس واکسینه هاری زودتر از ۱۲ هفتگی انجام شود. تمام مقررات در مراحل ۱-۵ اعمال خواهد شد.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای زیر یا مخلوط آنها مجاز به ورود به جزایر کانال جرسی نیستند: فیلا برزیلی، دوگو آرژانتینی، توسا اینو ژاپنی یا پیت بول تریر آمریکایی. همچنین برخی از انواع بولداگ‌های آمریکایی پیت بول هستند. ورود یا ترانزیت به جزایر کانال جرسی با هر یک از این نژادها یا مخلوط آنها یا هر سگی که برای جنگ پرورش داده شده است غیرقانونی است.

اگر یک گربه دورگه ولفی یا گربه ساوانا دارید، باید قبل از سفر از آژانس بهداشت حیوانات و آزمایشگاه‌های دامپزشکی مشاوره بگیرید.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها که جزایر کانال جرسی را به مقصد یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا ترک می‌کنند. باید ریزتراشه شوند، واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از خروج از کشور قرنطینه بمانند.

اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با شیوع بالای هاری ببرید. دامپزشک شما باید قبل از خروج از کشور، در صورت تمایل به بازگشت، آزمایش تیتر هاری انجام دهد. اگر حیوان خانگی شما پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی داشته باشد و واکسیناسیون و آزمایش خون آن در اتحادیه اروپا انجام شده و در پاسپورت حیوان خانگی ثبت شده باشد، لازم نیست ۳ ماه صبر کنید.

مجوزهای بهداشتی صادراتی برای حمل و نقل بدون همراه مورد نیاز است. اگر مقصد یک کشور عضو اتحادیه اروپا باشد، حمل و نقل باید در سیستم TRACES وارد شود.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

برای سایر گونه‌های جوندگان، خرگوش‌ها، پرندگان، ماهی‌های زینتی، بین مهره‌ها، دوزیستان و خزندگان (به‌جز لغزنده‌های گوش قرمز) که از سایر کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین آندورا، سوئیس، کرواسی، ایسلند به بریتانیا وارد می‌شوند، هیچ الزامی برای بیماری هاری وجود ندارد. لیختن اشتاین، موناکو، نروژ و سن مارینو. با این حال، خرگوش‌های خانگی و جوندگان وارداتی به بریتانیا به مدت ۴ ماه قرنطینه خواهند شد، مگر اینکه حداقل ۴ ماه قبل از واردات در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا زندگی کرده باشند. لاکپشت های گوش قرمزدر بریتانیا ممنوع شده است.

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها برای ورود به جزایر کانال جرسی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است. باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جزایر کانال جرسی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱