کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم ساموآی آمریکایی

قوانین حمل و نقل حیوانات ساموآی آمریکایی

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات ساموآی آمریکایی بررسی شده است ، با ما همراه باشید:

 

 

تا زمانی که الزامات رعایت شود، برای سگ‌ها و گربه‌هایی که وارد ساموآی آمریکا می‌شوند، قرنطینه وجود نخواهد داشت. این الزامات در مورد حمایت عاطفی و حیوانات خدمات نیز اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

ساموآی آمریکایی نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را با ریزتراشه ۱۵ رقمی مطابق با ISO 11784 ریزتراشه کنید و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن حیوان خانگی خود ثبت کنید.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی نیاز است مگر اینکه سگ یا گربه شما از کشوری وارد شود که ساموآی آمریکایی آن را عاری از هاری می‌داند. (برای لیست کشورها به شماره ۶ مراجعه کنید)، سگ شما به مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی هاری نیاز دارد. سگ‌هایی که هرگز علیه هاری واکسینه نشده‌اند باید حداقل ۳۰ روز قبل از ورود واکسینه شوند. سگ‌های بالغ بزرگ‌تر از ۱۵ ماهگی که قبلاً واکسن هاری دریافت کرده‌اند، کمتر از ۳ ماهگی انجام شده و تاریخ مصرف آن تمام شده است، می‌توانند بلافاصله پس از واکسیناسیون تقویتی، بدون نیاز به ۳۰ روز صبر، وارد شوند.

 

ساموآی آمریکایی واکسیناسیون ۳ ساله هاری را می‌پذیرد. اگر تاریخ انقضای واکسیناسیون در گواهی سلامت نشان نداده باشد، تاریخ واکسیناسیون باید کمتر از ۱۲ ماه قبل از ورود به ساموآی آمریکایی باشد.

 

۳.تست تیتر هاری:

برای ورود به ساموآی آمریکا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از اینکه سگ شما بتواند از کشورهای زیر وارد ساموآی آمریکا شود، باید بین یک تا پنج روز قبل از ورود به ایالات متحده، از نظر کرم قلابدار خاص بازرسی شود. دامپزشک شما باید بررسی کند که حیوان خانگی شما از نظر کرم قلابدار بازرسی شده است و نتایج منفی است. کشورهای کرم قلابدار: آنگولا، آرژانتین، بهرین، بنگلادش، بنین، بولیوی، بوتسوانا، برزیل، برونئی، بورکینافاسو، بوروندی، کامبوج، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، چین، کلمبیا، کنگو (جمهوری دموکراتیک)، کنگو، جمهوری دموکراتیک، جمهوری دومینیکن، جزیره ایستر، اکوادور، گینه استوایی، گینه فرانسه، گابن، گامبیا، غنا، گینه.

 

۵.مجوز واردات:

گربه یا سگ شما باید مجوز واردات از سرویس قرنطینه ساموآ داشته باشد.

در زمان درخواست، تصمیم گیری می‌شود که آیا حیوان خانگی شما باید پس از ورود به استرالیا، نیوزلند یا فیجی وارد ساموآی آمریکا شود.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

سگ‌های خانواده کولی مانند برادرکولی، شپرد و سایر سگ‌هایی که برای نگهداری از دام‌ها استفاده می‌شوند و از هر نقطه‌ای از جهان به جز کانادا، مکزیک، و مناطقی از آمریکای مرکزی و هند غربی که وارد این کشور می‌شوند، باید در مدت کوتاهی توسط دامپزشک مجاز تحت درمان کرم نواری قرار گیرند. قبل از ورود به ساموآی آمریکایی و مشمول بازرسی و قرنطینه هستند.

 

۷.گواهی سلامت:

یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی را برای ساموآی آمریکایی تکمیل و امضا کند. این گواهی باید به زبان انگلیسی باشد یا با نسخه ترجمه شده به زبان انگلیسی همراه باشد. باید حیوان، تاریخ واکسیناسیون، سازنده و تاریخ انقضای واکسن هاری را مشخص کند.

 

۸.کشورهایی که نیاز به واکسیناسیون هاری برای سگ دارند:

سگ‌هایی که از این کشورها وارد ساموای آمریکا می‌شوند به گواهی هاری نیاز دارند و باید زودتر از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند و قبل از ورود به کشور ۲۸ روز صبر کنند: افغانستان، الجزایر، آنگولا، ارمنستان، آذربایجان، بنگلادش، بلاروس، بلیز.، بنین، بوتان، بولیوی، بوتسوانا، برزیل، برونئی، بورکینافاسو، برمه (میانمار)، بوروندی، کامبوج، کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، چین، کلمبیا، کومور، ساحل عاج (ساحل عاج)، کرواسی، کوبا، جمهوری دموکراتیک کنگو، جیبوتی، جمهوری دومینیکن، مصر، السالوادور، گینه استوایی، اریتره، اتیوپی، گویان فرانسه، گابن، گامبیا، گرجستان، غنا، گرانادا، گواتمالا،

British Airways Airline قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

گینه، گینه بیسائو، گویان، هائیتی، هندوراس، هند، اندونزی، ایران، عراق، اردن، قزاقستان، کنیا، کویت، قرقیزستان، لائوس، لبنان، لسوتو، لیبریا، لیبی، ماداگاسکار، مالاوی، مالزی، مالی، موریتانی، مولداوی، مغولستان، مراکش، موزامبیک، نامیبیا، نپال، نیکاراگوئه، نیجر، نیجریه، کره شمالی، عمان، پاکستان، پرو، فیلیپین، قطر، جمهوری کنگو، رواندا، روسیه، سائوتومه و پرنسیپ، عربستان سعودی، سنگال، سیرالئون، سومالی،

آفریقای جنوبی، سودان جنوبی، سریلانکا، سودان، سورینام، سوازیلند، سوریه، تاجیکستان، تانزانیا (از جمله زنگبار)، تایلند، تیمور شرقی (تیمور شرقی)، توگو، تونس، ترکیه، ترکمنستان، اوگاندا، اوکراین، امارات متحده عربی، ازبکستان، ونزوئلا، ویتنام، صحرای غربی، یمن، زامبیا و زیمبابوه.

 

سگ‌هایی که ۱۵ ماه یا بزرگ‌تر هستند باید سابقه واکسیناسیون قبلی هاری (که اولین واکسن بعد از ۳ ماهگی انجام می‌شود) را نشان دهند و سابقه همه واکسن‌های تکرار هاری را داشته باشند. تا زمانی که واکسیناسیون هاری در حال انجام است، سگ‌هایی که سابقه واکسیناسیون هاری قبلی را دارند نیازی به قرنطینه ۴ هفته قبل از سفر ندارند.

 

۹.ورود هوایی به ساموآی آمریکا:

حیوانات خانگی که وارد ساموآی آمریکا می‌شوند باید به عنوان محموله هوایی از طریق فرودگاه بین المللی پاگو پاگو وارد شوند. همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی لندن باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۱۰.توله سگ و بچه گربه:

توله سگ‌هایی که با صاحبین‌شان از تمام کشورهایی که در مرحله شماره ۶ ذکر نشده‌اند وارد ساموآی آمریکا می‌شوند، باید در ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند و قبل از ورود به کشور ۳۰ روز صبر کنند. توصیه می‌کنیم بچه گربه‌ها را نیز بر اساس پروتکل، برای هاری واکسینه کنند.

مدرک سن باید در دسترس باشد.

توله سگ‌هایی که برای فروش مجدد یا اداپشن وارد ساموآی آمریکا می‌شوند باید ۶ ماه سن داشته باشند و تا زمانی که واکسینه کامل نباشد (هاری و دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس، و ویروس پاراآنفلوآنزا (DHLPP) و همراه با یک واکسن کامل نشود، نمی‌توانند از هیچ کشوری وارد ایالات متحده شوند.

 

۱۱.مجوز واردات:

این شامل توله‌هایی است که از پورتوریکو و تمام مناطق ایالات متحده وارد می‌شوند. یک استثناء، توله‌هایی هستند که برای درمان دامپزشکی وارد می‌شوند و در کشور مبدأ در دسترس نیستند یا توله‌هایی که برای اهداف تحقیقاتی وارد می‌شوند.

 

*اصطلاح سگ‌هایی که برای فروش مجدد وارد می‌شوند شامل سگ‌هایی می‌شود که برای فروش در کانال‌های عمده‌فروشی، خرده‌فروشی و برای اداپشن پس از ورود به ایالات متحده، و همچنین سگ‌هایی که برای مقاصد دیگر شامل انتقال مالکیت یا کنترل سگ به دیگری وارد می‌شوند است.

 

این قانون زمانی اعمال نمی‌شود که پس از ورود سگ به ایالات متحده، مالکیت یا کنترل سگ به شخص دیگری بیش از پرداخت حداقلی منتقل نشود. بنابراین سگ‌های وارد شده توسط شخصی که از سگ به عنوان حیوان خانگی شخصی، ورزشی، نمایش یا مسابقه و یا برای پرورش یا جمع آوری اسپرم استفاده می‌کند مشمول محدودیت سنی ۶ ماهگی یا سایر شرایط این قانون نمی‌باشد.

 

۱۲.نژادهای ممنوعه در ایالات متحده:

ساموآی آمریکایی نژادها را ممنوع نمی‌کند. توریست‌ها مسئول رفتار حیوان خانگی خود خواهند بود.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز درباره قوانین حمل و نقل حیوانات ساموآی آمریکایی بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱