کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات آنتیگوا و باربودا

قوانین حمل و نقل حیوانات آنتیگوا و باربودا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آنتیگوا و باربودا بررسی شده است ، با ما همراه باشید:

 

گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کنند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به آنتیگوا از یک کشور آلوده به هاری (مانند ایالات متحده یا کانادا)، حیوان خانگی شما ابتدا باید با یک ریزتراشه حیوان خانگی مطابق ISO 11784/11785 که ۱۵ رقمی است و رمزگذاری نشده است، ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوانات خانگی که از کشورهای آلوده به هاری مانند ایالات متحده و کانادا وارد آنتیگوا می‌شوند، سگ یا گربه شما باید در سال گذشته برای هاری واکسینه شده باشد.

سگ‌ها باید از نظر بیماری ارلیشیا و لایمز آزمایش شوند. گربه‌ها باید برای FIP، FeLV و FIV آزمایش شوند.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای حیوانات خانگی که از یک کشور آلوده به هاری وارد آنتیگوا می‌شوند و شرایط سختی برای واردات حیوانات ناقل هاری ندارند (مانند ایالات متحده و کانادا)، آزمایش تیتر هاری باید زودتر از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری انجام شود. نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های مورد تأیید OIE پردازش شوند.

هنگام ورود به آنتیگوا و باربودا از کشوری که توسط OIE به عنوان عاری از هاری تأیید شده است و کنترل دقیقی بر واردات حیوانات ناقل هاری دارد، آزمایش تیتر لازم نیست. (مانند باربادوس یا جامائیکا)

نکته: برای ایران تیترهاری مورد تأیید OIE نیاز است.

 

۴.گواهی سلامت:

در طی ۷ روز پیش از سفر، یک دامپزشک معتبر باید گواهی سلامت آنتیگوا را برای تأیید توسط USDA یا CFIA در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم را تأیید کند.

 

۵.مجوز واردات:

مجوز واردات دامپزشکی از بخش دامپزشکی و دام هنگام ورود به آنتیگوا با حیوان خانگی شخصی مورد نیاز است.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

حیوان خانگی شما باید طی ۷ روز پیش از سفر از نظر انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود و محصولات استفاده شده باید در گواهی سلامت ذکر شود.

 

۷.ورود هوایی به آنتیگوا:

حیوانات خانگی باید در فرودگاه بین المللی VC Bird در سنت جان وارد آنتیگوا شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات ازبکستان
ادامه مطلب

شما باید ۴۸ ساعت زودتر از زمان ورود خود را به بخش دامپزشکی و دام اطلاع دهید تا امکان بازرسی فراهم شود. هزینه‌ای برای بازرسی وجود دارد. حیوانات نیز مشمول مالیات واردات هستند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه:

هر سگی از نژاد پیت بول یا میکس این نژاد مجاز به فرود آمدن در آنتیگوا و باربودا نیست. هر سگی که شبیه این نژاد باشد باید با گواهینامه‌ای از یک باشگاه پرورشگاهی معتبر همراه باشد که تأیید می‌کند سگ از نژاد پیت بول نیست.

 

۹.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به آنتیگوا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۰.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آنتیگوا و باربودا بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما سر بزنید.

 

 

بهترین کیلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کیلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱