کلینیک دامپزشکی روژان
پرچم آنگویلا

قوانین حمل و نقل حیوانات آنگویلا (صفر تا صد)

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آنگویلا بررسی شده است، با ما همراه باشید:

 

آنگویلا گربه‌ها و سگ‌هایی را که از کشورهای عاری از هاری یا تحت کنترل هاری وارد می‌شوند و شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

۱.ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

آنگویلا نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

 

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲.واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

اگر بیش از ۳ ماه سن دارد، حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به آنگویلا برای هاری واکسینه شود. واکسیناسیون دو و سه ساله هاری به رسمیت شناخته نمی‌شود.

سگ‌ها باید علیه هاری، دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس و پاراآنفلوآنزا واکسینه شوند.

گربه‌ها باید در برابر هاری، پن‌لکوپنی گربه‌سانان (دیستمپر در صورت وجود): رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی واکسینه شوند.

 

۳.تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به آنگویلا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴.گواهی سلامت:

حداکثر ۲۱ روز قبل از سفر، گواهی سلامت آنگویلا باید توسط دامپزشک مجاز تکمیل شود. اگر سگ یا گربه شما به ترتیب از ایالات متحده یا کانادا به آنگویلا سفر می‌کند، این فرم باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

۵.مجوز واردات:

هنگام ورود به آنگویلا با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات از وزارت کشاورزی مورد نیاز است. ۳۰ روز پس از صدور اعتبار دارد.

 

۶.درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان انگل‌های داخلی و خارجی کمی قبل از سفر برای حیوانات خانگی که وارد آنگویلا می‌شوند مورد نیاز است. (معمولاً ۷۲ ساعت قبل از پرواز)

قوانین حمل و نقل حیوانات Wizz Air
ادامه مطلب

 

۷.ورود هوایی به آنگویلا:

همه حیوانات زنده باید در فرودگاه بین المللی Clayton J. Lloyd در نزدیکی The Valley وارد آنگویلا شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

۸.نژادهای ممنوعه:

نژادهای پیت بول یا نژادهایی که وحشی هستند اجازه ورود به آنگویلا را خواهند داشت. (بر خلاف تصور عامه مجاز است).

 

۹.دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به آنگویلا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

۱۰.صادرات حیوانات خانگی:

حیوان خانگی شما برای ترک آنگویلا به مجوز صادرات از وزارت کشاورزی نیاز دارد.

 

۱۱.CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات آنگویلا بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.