کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات بوتان

قوانین حمل و نقل حیوانات بوتان

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بوتان بررسی شده است ، با ما همراه باشید ؛

 

گربه یا سگ شما در هنگام ورود به بوتان تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود قرنطینه نمی‌شود. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به بوتان نیازی نیست که حیوان خانگی شما دارای ریزتراشه حیوان خانگی ISO 11784/11785 باشد. با این حال، توصیه می‌شود هنگام سفرهای بین المللی حیوان خانگی خود را ریزتراشه کنید.

 

 1. واکسیناسیون:

گربه یا سگ شما باید همراه با مدرکی دال بر واکسن فعلی هاری باشد که بین ۶ ماه تا ۱۲ ماه از ورود به کشور انجام شده است.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

حیوان خانگی شما برای ورود به بوتان به آزمایش تیتر هاری با نتایج قابل قبول نیاز دارد. آزمایش تیتر نباید زودتر از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری انجام شود تا بهترین نتیجه حاصل شود. نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند.

 

 1. مجوز واردات:

همه حیوانات خانگی که وارد بوتان می‌شوند باید مجوز واردات صادر شده توسط دفتر محلی BAFRA را داشته باشند.

 

 1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک مجاز باید یک گواهی بهداشت دامپزشکی را ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل کند.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

حیوان خانگی شما باید مدت کوتاهی قبل از ورود به بوتان برای انگل‌های داخلی و خارجی درمان شود.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی:

بوتان سگ‌ها یا گربه‌هایی را که وارد این کشور می‌شوند قرنطینه نمی‌کند تا زمانی که الزامات رعایت شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی که وارد بوتان می‌شوند باید در فرودگاه پارو وارد شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

 1. توله سگ و بچه گربه

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده اجازه ورود به بوتان را ندارند. الزامات واردات شامل واکسیناسیون هاری زودتر از ۳ ماهگی است. توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری قبل از انجام آزمایش تیتر خود صبر کنند.

Jet Airways قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

 1. نژادهای ممنوعه:

بوتان لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما برای ورود به بوتان به مجوز واردات نیاز دارند و باید گواهی سلامت داشته باشند. در بدو ورود حداقل ۱۵ روز قرنطینه اعمال خواهد شد.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بوتان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱