کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات بوتسوانا

قوانین حمل و نقل حیوانات بوتسوانا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بوتسوانا مورد بررسی شده است ، با ما همراه باشید؛

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما در هنگام ورود به بوتسوانا اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی و سگ‌ها اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی باید به بند ۱۰ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

بوتسوانا نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

سگ‌ها باید برای موارد زیر واکسینه شوند: هاری، دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس و پاراآنفلوآنزا. گربه‌ها باید برای موارد زیر واکسینه شوند: هاری، پن‌لکوپنی گربه سانان (دیستمپر): رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به بوتسوانا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. گواهی سلامت:

اگر از ایالات متحده یا کانادا وارد بوتسوانا می‌شوید، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA باید گواهی سلامت دامپزشکی بوتسوانا را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی باید فرم‌ها را تأیید کند، اگرچه الزامی نیست.

گواهی باید تا حد امکان نزدیک به تاریخ حرکت و حداکثر ۳۰ روز قبل از سفر تکمیل شود.

 

 1. مجوز واردات:

بوتسوانا برای ورود نیاز به درخواست واردات دارد مگر اینکه سگ یا گربه شما از کشورهای عضو SADC زیر وارد شود: لسوتو، مالاوی، نامیبیا، آفریقای جنوبی، سوازیلند یا زیمبابوه.

بازدیدکنندگان باید قبل از بازدید خود برای مجوز آوردن حیوان خانگی خود به بوتسوانا در صورت لزوم درخواست دهند.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به بوتسوانا نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. ورود از طریق هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Sir Seretse Khama در نزدیکی Gabarone وارد بوتسوانا شوند. سگ‌ها و گربه‌ها می‌توانند به عنوان بار چک‌شده یا بار هوایی (مسافری و کارگو) وارد کابین شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات تایلند
ادامه مطلب

 

 1. توله سگ و بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۳ ماه مجاز به ورود هستند در صورتی که مدرکی ارائه شود که مادر حداقل یک ماه و حداکثر ۱۲ ماه قبل از زایمان واکسینه شده باشد و هیچ گونه شیوع هاری در این کشور وجود نداشته باشد. (منطقه‌ای که توله سگ یا بچه گربه از آنجا وارد می‌شود).

 

 1. نژادهای ممنوعه:

بوتسوانا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به بوتسوانا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)
 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بوتسوانا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱