کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات بولیوی

قوانین حمل و نقل حیوانات بولیوی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بولیوی بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

 

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به بولیوی، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی باید به بند ۱۰ مراجعه کنند.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

بولیوی نیازی به شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ندارد، اما توصیه می‌شود در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما، حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود.

سگ‌ها ممکن است علیه دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز و پاروویروس واکسینه شوند.

گربه‌ها ممکن است در برابر رینوتراکیت ویروسی گربه، پنلکوپنی و لوسمی گربه‌ها واکسینه شوند.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به بولیوی از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. گواهی سلامت:

اگر از ایالات متحده یا کانادا وارد بولیوی می‌شوید، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA باید گواهی سلامت دامپزشکی بولیوی را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از کشور دیگری سفر می‌کنید، سازمان دولتی مسئول واردات و صادرات حیوانات زنده باید فرم را تأیید کند.

گواهی باید حداکثر ۳ ماه قبل از ورود شما به بولیوی تهیه شود. شما همچنین باید نسخه اسپانیایی گواهی را در اختیار مقامات گمرکی قرار دهید، اگرچه نباید تأیید شود.

گواهی سلامت باید توسط کنسولگری بولیوی در کشور شما نیز تأیید شود.

 

  1. مجوز واردات:

هنگام ورود به بولیوی با حیوان خانگی شخصی از هر کشوری، مجوز واردات لازم نیست.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

درمان کنه و کرم نواری کمی قبل از ورود به بولیوی لازم است.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی آل آلتو، در ۸ مایلی لاپاز، وارد بولیوی شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات مالدیو
ادامه مطلب

 

  1. نژادهای ممنوعه:

بولیوی لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به بولیوی باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های جانوران و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات بولیوی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱