کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات غنا

قوانین حمل و نقل حیوانات غنا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات غنا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

 

غنا گربه‌ها و سگ‌هایی را که از کشورهای عاری از هاری یا کنترل‌شده هاری وارد کشور می‌شوند و شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما باید قبل از ورود به غنا دارای ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴/۱۱۷۸۵ باشد. ریزتراشه‌ها ترجیح داده شده ترین روش برای شناسایی حیوانات خانگی هستند.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

سگ‌ها و گربه‌ها باید زودتر از ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به غنا برای هاری واکسینه شوند. سگ‌ها، گربه‌ها یا موش‌های دریایی که از ایرلند، مالت، سوئد، ایرلند و بریتانیا سفر می‌کنند، نیازی به واکسینه شدن برای هاری ندارند، اگرچه توصیه می‌شود.

سگ‌هایی که وارد غنا می‌شوند باید مدرکی دال بر واکسیناسیون برای دیستمپر سگ، هپاتیت، پاروویروس، لپتوسپیرا کانیکولا، لپتوسپیرا ایکتروهموراژیا و پاراآنفلوآنزا نیز داشته باشند.

گربه‌ها باید در برابر پن لکوپنی گربه، رینوتراکئیت گربه و کلسی ویروس گربه واکسینه شوند.

 

 1. آزمایشات خون:

آزمایش تیتر خون

آزمایش سگ شما باید در برابر موارد زیر منفی باشد: بروسلا کانیس، اسمیر آگلوتیناسیون سرم/آزمایش گیمسا، آزمایش آگلوتیناسیون کارت تریپانوزوم اوانسی / اسمیر گیمسا، اسمیر بابزیا جیبسونی / گیمسا، آزمایش فیلتراسیون دیروفیلاریات ایمیتیس و میکروفیلاریا، گونه‌های لیشمانیا. تست آنتی بادی فلورسنت غیر مستقیم یا ELISA یا آزمایش آگلوتیناسیون مستقیم.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام واردات حیوانات خانگی به غنا، مجوز واردات از خدمات دامپزشکی مورد نیاز است.

 

 1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، باید یک گواهی دامپزشکی برای غنا را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام ورود به غنا با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات مورد نیاز است. کاربرد باید پس از انجام آزمایش خون انجام شود. این مجوز تا ۸ هفته پس از صدور اعتبار دارد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به غنا نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. ورود هوایی به غنا:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی کوتوکا وارد غنا شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات مجارستان
ادامه مطلب

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده زیر ۳ ماه می‌توانند وارد غنا شوند، اما فقط از کشورهای عاری از هاری مانند مالت، سوئد، ایرلند و بریتانیا.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

غنا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به غنا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات غنا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱