کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات جبل الطارق

قوانین حمل و نقل حیوانات جبل الطارق

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جبل الطارق مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

 

قوانین حمل و نقل حیوانات جبل الطارق

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به جبل الطارق، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

برای ورود به جبل الطارق، حیوان خانگی شما باید ابتدا با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴ – پانزده رقمی حیوان خانگی و غیر رمزگذاری شده ریزتراشه شود. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید.

 

 1. واکسیناسیون هاری:

در صورتی که حیوان خانگی شما از یک کشور عاری از هاری یا تحت کنترل هاری وارد جبل الطارق می‌شود، پس از کاشت ریزتراشه و بیش از ۲۱ روز قبل از ورود، و حداکثر از تاریخ انقضای سازنده واکسن، نیاز به واکسیناسیون هاری دارد. اگر سگ، گربه یا موش خرمای شما پس از نصب میکروچیپ واکسینه نشده باشد، پس از کاشت میکروچیپ باید دوباره واکسینه شود. پس از ورود به جبل الطارق، یک دوره انتظار ۲۱ روزه برای بازدیدهای بعدی لازم نیست، مشروط بر اینکه واکسن‌های تقویت کننده هاری به روز نگه داشته شوند و سایر شرایط ورود برآورده شوند.

 

 1. آزمایش تیتر خون:

آزمایش تیتر خون

اگر حیوان خانگی شما از کشور آلوده به هاری وارد جبل الطارق می‌شود، حیوان خانگی شما باید میکروچیپ شود، سپس برای هاری واکسینه شود (به ترتیب). پس از ۳۰ روز انتظار، آزمایش تیتر خون باید انجام شود (از دامپزشک خود بخواهید ریزتراشه حیوان خانگی شما را قبل از آزمایش تیتر اسکن کند.) نمونه‌ها باید در آزمایشگاه‌های تأیید شده پردازش شوند. با فرض نتایج آزمایش در محدوده قابل قبول، حیوان خانگی شما می‌تواند زودتر از ۳ ماه تقویمی پس از تاریخ خون گیری وارد جبل الطارق شود و از قرنطینه اجتناب کند. این مرحله الزامی نیست مگر اینکه از کشوری آلوده به بیماری هاری وارد جبل الطارق شوید.

 

 1. گواهی سلامت حیوان خانگی:

اینجاست که قوانین متفاوت و متعارض است و به این بستگی دارد که آیا شما یا نماینده قانونی شما ظرف ۵ روز پس از حمل حیوان خانگی خود سفر کرده‌اید یا خیر.

مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز از آن سفر می‌کند. اگر این موضوع به درستی انجام پذیرفته باشد، حیوان خانگی شما طبق قوانین غیر تجاری به شرح زیر سفر خواهد کرد:

سفر به جبل الطارق از کشوری خارج از اتحادیه اروپا:

– مقررات مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری با بیماری هاری وارد جبل الطارق می‌شوید، مرحله ۳ اعمال می‌شود.

– دامپزشک مجاز باید فرم پیوست IV را ظرف ۱۰ روز پیش از ورود تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، دامپزشک باید به ترتیب توسط USDA یا CFIA معتبر باشد و فرم پیوست IV باید توسط دفتر محلی USDA (ایالات متحده آمریکا) یا CFIA (کانادا) تأیید شود. این فرم برای حمل و نقل ۵ حیوان یا کمتر مناسب است. (اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی سفر می‌کنید به مورد ۵ مراجعه کنید.)

سفر به جبل الطارق از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا*:

– مقررات مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

– از دامپزشک خود بخواهید پاسپورت اتحادیه اروپا برای حیوان خانگی خود را به روز کند. فرم پیوست IV برای حیوانات خانگی که از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جبل الطارق سفر می‌کنند لازم نیست، مگر اینکه در هر زمانی پس از دریافت ریزتراشه حیوان خانگی شما، توسط دامپزشکی خارج از اتحادیه اروپا یک واکسن تقویت کننده هاری تجویز شود.

مهم نیست از چه کشوری وارد جبل الطارق می‌شوید، شما یا نماینده شما باید اعلامیه حمل و نقل غیرتجاری را امضا کنید مبنی بر اینکه حمل و نقل حیوان خانگی شما شامل فروش یا انتقال مالکیت حیوان خانگی شما نمی‌شود.

مالک یا نماینده قانونی مالک با حیوان خانگی یا ظرف ۵ روز پس از آن سفر نمی‌کند یا هدف از حمل و نقل شامل فروش یا انتقال مالکیت است. اگر هر یک از اینها درست باشد، حیوان خانگی شما طبق مقررات تجاری به شرح زیر سفر خواهد کرد:

سفر به جبل الطارق از یک کشور عاری از هاری یا کنترل شده در خارج از اتحادیه اروپا:

– مقررات مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود.

– دامپزشک مجاز باید نسخه دوزبانه فرم پیوست I را ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل کند. اگر حیوان خانگی شما از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، دامپزشک باید به ترتیب توسط USDA یا CFIA معتبر باشد و فرم پیوست I باید توسط دفتر محلی USDA (ایالات متحده آمریکا) یا CFIA (کانادا) تأیید شود. این فرم برای حمل و نقل ۵ حیوان یا کمتر مناسب است.

– حیوان خانگی شما باید از طریق فرودگاه بین المللی جبل الطارق وارد شود. ۲۴ ساعت قبل از ورود باید اطلاع رسانی شود.

– همه سگ‌ها، گربه‌ها و فرت می‌توانند به صورت تجاری از کشورهای عاری از هاری یا تحت کنترل هاری وارد جبل الطارق شوند. سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌ها فقط می‌توانند به صورت تجاری از این کشورهای مجاز وارد جبل الطارق شوند و باید طبق مرحله شماره ۳ بالا آزمایش تیتر انجام دهند.

قوانین حمل و نقل حیوانات استرالیا _ بررسی صفر تا صد قوانین استرالیا
ادامه مطلب

سفر به جبل الطارق از یکی دیگر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا*:

– مقررات مراحل ۱ و ۲ اعمال می‌شود. اگر از کشوری با بیماری هاری بالا وارد می‌شوید، مرحله ۳ اعمال می‌شود.

– اگر حیوان خانگی شما به تنهایی از یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا به جبل الطارق سفر می‌کند، باید از یک محل دارای مجوز که توسط مرجع حاکم در کشور اتحادیه اروپا مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی ثبت شده است، سفر کند. دامپزشک شما باید پاسپورت اتحادیه اروپا حیوان خانگی را برای حیوان خانگی شما دریافت و به روز کند. حمل و نقل حیوان خانگی شما باید همراه با گواهی سلامت داخل تجارت باشد که ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود تکمیل شده است.

از جمله آندورا، سوئیس، ایسلند، لیختن اشتاین، موناکو، نروژ، سن مارینو و واتیکان.

 

 1. صادرات بیش از ۵ سگ یا گربه:

اگر با بیش از ۵ حیوان خانگی ۶ ماهه یا بزرگ‌تر سفر می‌کنید. مگر اینکه به یک نمایشگاه یا مسابقه بروید. حیوانات خانگی شما باید شرایط ذکر شده در بالا (پیوست I به جای فرم ضمیمه IV) را داشته باشند. و تأییدیه‌ای از طرف سازمان داشته باشند. سازمان دولتی که واردات و صادرات حیوانات را تنظیم می‌کند. اگر از یکی دیگر از کشورهای اتحادیه اروپا به جبل الطارق سفر می‌کنید. همچنین باید گواهی تجارت داخلی داشته باشید و حرکت را در سیستم TRACES ثبت کنید. اگر از یک کشور غیر اتحادیه اروپا کنترل شده یا عاری از هاری وارد جبل الطارق می‌شوید، باید از طریق یک پست بازرسی مرزی تأیید شده وارد شوید و ۲۴ ساعت زمان ورود را اعلام کنید.

 

 1. ورود هوایی:

با توجه به مقررات تعیین شده توسط خطوط هوایی تجاری تأیید شده برای پرواز حیوانات به جبل الطارق، حیوانات خانگی باید به عنوان کارگو وارد شوند، مگر اینکه آنها حیوانات خدماتی دارای گواهی پزشکی یا حیوانات حمایت عاطفی مستند باشند و شرکت هواپیمایی شما برنامه‌ای دارد که از حمل و نقل این حیوانات در کابین پشتیبانی می‌کند. حیوانات خانگی که به جبل الطارق پرواز می‌کنند باید از طریق فرودگاه بین المللی جبل الطارق (فرودگاه جبهه شمالی) وارد کشور شوند.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

مقررات ویژه‌ای برای جابجایی سگ‌ها، گربه‌ها و موش‌های کوچک زیر ۳ ماه به جبل الطارق بین کشورهای عضو وجود دارد، لطفاً با آژانس محیط زیست تماس بگیرید.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

ورود نژادهای زیر یا میکس آنها به جبل الطارق ممنوع است: پیت بول تریر، توسا ژاپنی، بول تریر آمریکایی استافوردشایر، فیلا برازیلرو و دوگو آرژانتینو.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

تمام سگ‌ها، گربه‌ها و فرت‌هایی که جبل‌الطارق را ترک می‌کنند. باید میکروچیپ شوند، واکسن هاری (به ترتیب) واکسینه شوند و ۲۱ روز قبل از خروج از کشور قرنطینه بمانند. اگر قصد دارید حیوان خانگی خود را به سفری به کشوری با شیوع بالای هاری ببرید. دامپزشک شما باید قبل از خروج از کشور، در صورت تمایل به بازگشت، آزمایش تیتر خون را انجام دهد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

هیچ الزامی برای گونه‌های دیگر جوندگان، خرگوش‌ها، پرندگان، ماهی‌های زینتی، میان‌مهرگان، دوزیستان و خزندگان وارد شده به جبل‌الطارق از دیگر کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین آندورا، سوئیس، کرواسی، ایسلند، لیختن‌اشتاین، موناکو، نروژ و سن مارینو وجود ندارد. با این حال، صاحبان حیوانات خانگی این حیوانات تشویق می‌شوند قبل از واردات با آژانس محیط زیست تماس بگیرند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جبل الطارق مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱