کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات گویان

قوانین حمل و نقل حیوانات گویان

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات گویان مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

گویان ممکن است گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند، بسته به وضعیت بیماری هاری در کشور صادرکننده قرنطینه نکند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

گویان مستلزم آن است که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی ISO 11784/11785 شناسایی شود.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه سازگار ندارد، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را حمل کنید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به گویان برای هاری واکسینه شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به گویان از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. گواهی سلامت:

اندکی قبل از سفر، گواهی سلامت دامپزشکی گویان باید تکمیل شود. توصیه می‌کنیم در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا، یک دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA فرم را تکمیل کند و شما آن را توسط USDA یا CFIA تأیید کنید. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

حیوان خانگی شما برای ورود به کشور باید دارای مجوز واردات از وزارت کشاورزی باشد. پس از دریافت درخواست شما، گویان یک دامپزشک را برای مدت زمان بازدید شما تعیین می‌کند. شما باید ۲۴ ساعت قبل از ورود خود به گویان به دامپزشک اطلاع دهید.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به گویان نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در این کشور توصیه می‌شود.

 

 1. قرنطینه:

قرنطینه حیوانات خانگی

در زمان درخواست مجوز، مشخص می‌شود که آیا کشور مبدأ سگ یا گربه شما کشوری است که دارای بیماری هاری است و آیا تا ۹۰ روز قرنطینه لازم است. نمونه‌هایی از کشورهایی که عموماً توسط گویان به عنوان کشورهای عاری از هاری در نظر گرفته می‌شود عبارتند از آنتیگوا و باربودا، استرالیا، باربادوس، دومینیکا، جمهوری ایرلند، جامائیکا، مونتسرات، نیوزلند، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین ها. و انگلستان. این لیست می‌تواند بدون اطلاع قبلی تغییر کند.

در صورت نیاز به قرنطینه، مهم است که با اداره توسعه دام گویان تماس بگیرید تا مطمئن شوید که فضایی برای حیوان خانگی شما در دسترس است.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی Cheddi Jagan در Timehri وارد گویان شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

پس از ورود به گویان مدارک را ارائه می‌دهید و افسر دامپزشکی مستقر در بند ورودی آنها را مهر می‌کند.

قوانین حمل و نقل حیوانات گرنادا
ادامه مطلب

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد. ممکن است تا ۹۰ روز قرنطینه اعمال شود. مرحله ۵ را ببینید.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

گویان لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

سگ‌ها و گربه‌هایی که گویان را ترک می‌کنند باید دارای مجوز صادرات از وزارت کشاورزی باشند. گواهی سلامت و کلیه مدارک مورد نیاز باید مطابق با الزامات کشور مقصد ارائه شود.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما باید سایر شرایط را داشته باشند و برای ورود به گویان باید مجوز واردات و گواهی بهداشت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات گویان مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱