کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات کنیا

قوانین حمل و نقل حیوانات کنیا

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کنیا مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

کنیا گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت عاطفی اعمال می‌شود.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما باید با یک ریزتراشه خانگی سازگار با ISO 11784/11785 15 رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، باید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید.

این شرط را می‌توان برای حیوانات خانگی وارد کنیا از کشورهای عاری از هاری که حیوان خانگی شما در آن متولد شده یا حداقل ۶ ماه در آن زندگی کرده است، لغو شود.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید کمتر از ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود. اگر سگ یا گربه شما کمتر از شش ماه قبل از ورود به کنیا علیه هاری واکسینه شده باشد، باید گواهی امضا شده توسط یک افسر دامپزشکی دولتی کشور مبدأ مبنی بر اینکه هیچ موردی از هاری در ۳۰ مایلی وجود نداشته است، همراه باشد. از محل مبدأ حیوان در شش ماه گذشته.

مرحله ۸ را برای توله سگ‌ها و بچه گربه‌های زیر ۶ ماه ببینید.

کنیا واکسن ۳ ساله Living Avianized را فقط برای سگ‌ها به رسمیت می‌شناسد.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به کنیا از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. گواهی سلامت:

دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) در صورت سفر به ترتیب از ایالات متحده یا کانادا، باید یک گواهی دامپزشکی برای کنیا را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام ورود به کنیا با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات از وزارت دام و شیلات لازم است.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

هنگام ورود به کنیا، درمان کنه و کرم نواری ظرف ۴۸ ساعت پس از ورود لازم است.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی Jomo Kenyatta وارد کنیا شوند. حیوانات خانگی باید به عنوان محموله هوایی وارد شوند. حیوان خانگی شما برای سفر به عنوان محموله هوایی به یک باکس حیوان خانگی مطابق با IATA نیاز دارد.

سوگند نامه کاپیتان هواپیمایی الزامی است که نشان دهد حیوان خانگی شما در پرواز مستقیم به کنیا بوده است.

پس از ورود به کنیا مدارک را ارائه می‌دهید و افسر دامپزشکی مستقر در بند ورودی آنها را مهر می‌کند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات Swiss International Airlines
ادامه مطلب

هر زمان که حیوان خانگی شما به یک کشور خارجی مانند کنیا سفر می‌کند، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما است همراه داشته باشید.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله سگ‌ها و بچه گربه‌های واکسینه نشده کمتر از ۳ ماه می‌توانند با اثبات واکسیناسیون مادرشان وارد کنیا شوند، مشروط بر اینکه مادر در ۱۲ ماه پس از زایمان برای هاری واکسینه شده باشد.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

کنیا لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به کنیا باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات کنیا مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان