کلینیک دامپزشکی روژان
واکنش‌های آلرژیک

واکنش‌های آلرژیک سگ

واکنش‌های آلرژیک سگ

 

این مشکلات اغلب در ماه های فصل تابستان دیده می شوند اما می توانند در سراسر سال ایجاد شوند. نشانه های معمول شامل تورم صورت و اطراف چشم ها و یا زدن کهیر بر روی شکم است. اینها در پوست سگ شما ایجاد خارش و قرمزی می نمایند و سگ شما تمایل به لیسیدن مداوم این محل دارد. گاهی اوقات واکنش های آلرژیک منجر به تورم راه های هوایی و مشکلات تنفسی برای سگ ها می شود. از دیگر نشانه ها تورم سرتاسری بدن، اسهال و شوک است. واکنش های شدید اغلب بعد از چندین گزش نیش اتفاق می افتد. بهتر است در صورتی که این مشکلات سگ را کلافه کرده است با دامپزشک تماس بگیرید.

 

در صورت بروز مشکلات زیر به دامپزشک مراجعه کنید:

  • اگر سگ به سختی نفس می کشد و یا غش کرده است، ابتدا علائم حیاتی (کنترل راه های هوایی، تنفس و ضربان قلب) را کنترل نمائید. اگر هر یک از موارد علائم حیاتی دچار مشکل بود عملیات احیا را شروع کرده و سگ را به سرعت نزد دامپزشک ببرید.
  • اگر شما متوجه بروز کهیر بر روی بدن سگ خود و گسترش آن شدید به سرعت سگ را به نزد دامپزشک ببرید تا با استفاده از داروهای تزریقی آنرا کنترل نماید.
  • یک واکنش آلرژیک شدید می تواند منجر به شوک آنافیلاکتیک در سگ شود. این مشکل می تواند به سرعت و یا در طی چند ساعت برای سگ رخ دهد. این شوک می تواند منجر به مرگ سگ شود. پس در صورت دیدن علائم واکنش آلرژیک بهتر است سگ خود را تحت نظر داشته باشید.
  • اگر صورت و گردن سگ بعلت حساسیت‌های آلرژیک متورم شده است در ابتدا علائم حیاتی او را کنترل کرده و در صورت نیاز عملیات احیا قلبی و ریوی را آغاز نمائید. فوراً سگ را به نزدیک‌ترین بیمارستان یا کلینیک دامپزشکی ببرید.
  • اگر تنفس سگ به سختی صورت می‌گیرد و پر صدا شده است و یا اگر سگ دچار شوک آنافیلاکتیک شده است فوراً سگ را به نزدیک‌ترین بیمارستان یا کلینیک دامپزشکی ببرید.
ساده ترین گام ها برای آموزش ادرار سگ
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص واکنش‌های آلرژیک سگ بررسی شده است.

جهت دریافت طالاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب اورژانس سگ است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱