کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات لسوتو

قوانین حمل و نقل حیوانات لسوتو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لسوتو مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

در صورتی که موارد زیر رعایت شود و خلاف آن ذکر نشده باشد، در مورد سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

لسوتو برای ورود به این کشور نیازی به میکروچیپ گربه یا سگ شما ندارد. ولی اکیداً توصیه می‌گردد جهت شناسایی حیوان خانگی شما با ریزتراشه ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد.

 

  1. واکسیناسیون:

حیوان خانگی شما باید زودتر از ۳۰ روز و حداکثر ۱۲ ماه قبل از سفر برای هاری واکسینه شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به لسوتو از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. مجوز واردات:

لسوتو ورود به مدیر بهداشت حیوانات برای درخواست نیاز دارد، اگر شما از عضو SADC زیر وارد شوید: بوتسوانا، مالاوی، نامیبیا، آفریقای جنوبی، سوازیلند یا زیمبابوه. بازدیدکنندگان باید از بازدید خود برای اجازه دادن به حیوان خانگی خود به لسوتو درخواست دهند. یک نماینده می‌تواند روند درخواست را کند. پس از فرم تکمیل درخواست، مجوز واردات دامپزشکی صادر و مستقیماً برای شما ارسال می‌شود. مجوز از تاریخ صدور به مدت ۶ ماه مناسب است.

 

  1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک دارای مجوز باید اندکی قبل از ورود به گواهی سلامت دامپزشکی را تکمیل کند که گواهی می‌دهد حیوان خانگی شما سالم است و هیچ گونه بیماری قابل انتقال به انسان وجود ندارد.

 

  1. درمان انگل داخلی و خارجی:

قبل از ورود به لسوتو نیازی به درمان انگلیسی داخلی و خارجی نیست، اما با توجه به وجود محصولات در این کشور، درمان توصیه می‌شود.

 

  1. قرنطینه حیوانات خانگی:

قوانین قرنطینه برای حیوانات خانگی که وارد لسوتو می‌شوند تا زمانی که الزامات تعیین شده باشد، لازم نیست.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی که وارد لسوتو می‌شوند باید در فرودگاه Moshoeshoe در Maseru وارد شوند.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در ورودی ورودی ورودی شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه از سلامت ظاهری خوبی شما نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

Iberia Airlines قوانین حمل و نقل حیوانات
ادامه مطلب

 

  1. نژادهای ممنوعه:

لسوتو لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در خطر انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات لسوتو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱