کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات مالاوی

قوانین حمل و نقل حیوانات مالاوی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مالاوی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود در هنگام ورود به مالاوی هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌های خانگی و سگ‌ها اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۰ مراجعه کنند.

 

  1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

مالاوی نیازی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید.

اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

  1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر واکسینه نشده است، باید حداقل ۳۰ روز اما بیش از ۱۲ ماه قبل از ورود به کشور برای هاری واکسینه شود. اگر حیوان خانگی شما در حال حاضر واکسینه شده است و قرار است یک تقویت کننده انجام شود، انتظار ۳۰ روزه اعمال نمی‌شود.

 

  1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به مالاوی از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

  1. گواهی سلامت:

اگر از ایالات متحده یا کانادا وارد مالاوی می‌شوید، دامپزشک دارای اعتبار USDA یا CFIA باید گواهی سلامت دامپزشکی مالاوی را برای تأیید توسط USDA یا CFIA طی ۱۴ روز پیش از سفر تکمیل کند. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، مقام حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات خانگی باید فرم‌ها را تأیید کند، اگرچه الزامی نیست.

 

  1. مجوز واردات:

مالاوی برای ورود به مدیر بهداشت حیوانات به درخواست واردات نیاز دارد مگر اینکه سگ یا گربه شما از کشورهای عضو SADC زیر وارد شود: بوتسوانا، لسوتو، نامیبیا، آفریقای جنوبی، سوازیلند یا زیمبابوه. بازدیدکنندگان باید قبل از بازدید خود برای مجوز آوردن حیوان خانگی خود به مالاوی درخواست دهند.

یک نماینده می‌تواند روند درخواست را تسهیل کند.

پس از دریافت فرم تکمیل شده درخواست واردات، مجوز واردات دامپزشکی صادر و مستقیماً برای شما ارسال می‌شود. مجوز از تاریخ صدور به مدت ۶ ماه مناسب است.

 

  1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به مالاوی نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

  1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی باید از طریق فرودگاه بین المللی لیلونگوه وارد مالاوی شوند. سگ‌ها و گربه‌ها می‌توانند به عنوان بار چک‌شده یا بار هوایی (مسافری و کارگو) وارد کابین شوند.

قوانین حمل و نقل حیوانات نپال
ادامه مطلب

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

 

  1. نژادهای ممنوعه:

مالاوی لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

  1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است الزامات دیگری را داشته باشند و برای ورود به مالاوی باید گواهی سلامت داشته باشند. اکیداً به صاحبان حیوانات خانگی توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشور خود و/یا کشور مقصد دریافت کنند.

 

  1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مالاوی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱