کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات مالزی

قوانین حمل و نقل حیوانات مالزی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مالزی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

تا زمانی که خلاف آن اثبات نشده باشد، مقررات زیر در مورد سگ‌ها و گربه‌های اهلی اعمال می‌شود. صاحبان سایر حیوانات خانگی به بند ۱۱ مراجعه کنند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):‎

حیوان خانگی شما ابتدا باید با ریزتراشه ایزو ۱۱۷۸۴ ۱۵ رقمی و غیر رمزگذاری شده باشد. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را به همراه داشته باشید.

 

 1. مجوز واردات:

حیوان خانگی شما باید با مجوز واردات صادر شده توسط مدیر کل خدمات دامپزشکی یا رئیس اداره دامپزشکی کشور همراه باشد. مجوز می‌تواند به صورت آنلاین توسط نماینده‌ای که در سیستم ثبت شده است یا شخصاً توسط نماینده دارای مجوز یا نماینده مالک درخواست شود. این سند ظرف یک روز صادر می‌شود و ۳۰ روز از تاریخ صدور اعتبار دارد.

درخواست واردات به ایالت‌های صباح و ساراواک باید به ایالت‌های مربوطه ارسال شود.

 

 1. واکسیناسیون:

گربه یا سگ خانگی شما باید بین ۳۰ روز تا ۱۲ ماه قبل از ورود به مالزی برای هاری واکسینه شود مگر اینکه پس از حداقل ۶ ماه زندگی در استرالیا وارد مالزی شوید.

گواهی واکسیناسیون که منعکس کننده تمام واکسیناسیونی معمولی است که توسط دامپزشک شما انجام می‌شود نیز باید حیوان خانگی شما را همراهی کند.

سگ‌هایی که از استرالیا وارد مالزی می‌شوند باید برای آدنوویروس سگ نوع ۲، دیستمپر، هپاتیت، لپتوسپیروز، پاروویروس و پاراآنفلوآنزا واکسینه شوند. گربه‌ها باید برای پن‌لکوپنی گربه‌ها (دیستمپر) واکسینه شوند: رینوتراکیت ویروسی، کلسی ویروس و لوسمی.

برای تمام سگ‌ها و گربه‌های خانگی که از چین وارد مالزی می‌شوند، طی ۷ روز پیش از سفر، دامپزشک مجاز باید حیوان خانگی شما را از نظر علائم قابل مشاهده ویروس کرونا بررسی کند و همچنین آزمایش استاندارد این ویروس را با نتایج منفی انجام دهد. پس از آزمایش، حیوان خانگی شما نباید با حیوانات دیگر تماس داشته باشد.

 

 1. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

مالزی برای حیوانات خانگی که از هر کشوری وارد می‌شوند نیازی به آزمایش تیتر هاری (RNATT) ندارد. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

سگ‌ها و گربه‌ها باید طی ۲ و ۷ روز پس از صادرات از استرالیا با یک محصول مؤثر در برابر انگل‌های خارجی (کک و کنه) و همچنین با یک محصول مؤثر در برابر انگل‌های داخلی (نماتدها و سستودها) درمان شوند.

 

 1. گواهی سلامت:

یک دامپزشک معتبر USDA (یا CFIA) باید گواهی دامپزشکی برای مالزی را ظرف ۷ روز پس از واردات تکمیل کند تا در صورت سفر از ایالات متحده یا کانادا توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

در گواهی سلامت باید ذکر شود که حیوان خانگی شما به مدت شش (۶) ماه قبل از صادرات در محل فعلی خود زندگی کرده است و هیچ موردی از هاری در کشور شما یا زمانی که از کانادا وارد می‌شود، در آن قسمت از کشور گزارش نشده است. حیوانات خانگی برای شش (۶) ماه گذشته قبل از تاریخ صادرات اقامت دارند.

 

 1. قرنطینه حیوانات خانگی:

اگر حیوان خانگی شما از برونئی دارالسلام، ایرلند، ژاپن، نیوزلند، سنگاپور یا بریتانیا پس از تولد یا زندگی در آنجا به مدت ۶ ماه قبل از واردات وارد مالزی می‌شود، در صورت رعایت همه الزامات، نیازی به قرنطینه نیست. اگر حیوان خانگی شما از هر کشور دیگری وارد مالزی می‌شود، باید در قرنطینه قرار گیرد و ممکن است با واکسن تأیید شده ضد هاری واکسینه شود و برای مدت اجباری حداقل هفت (۷) روز (۱۰ روز برای سگ و گربه) در قرنطینه نگهداری شود. ورود از استرالیا). حیوان خانگی شما در صورت عاری بودن از هرگونه شواهد عفونت آزاد خواهد شد. با این حال، در صورت لزوم، دوره قرنطینه را می‌توان بر اساس ارزیابی ریسک به صورت موردی تا شش (۶) ماه تمدید کرد.

تسهیلات قرنطینه برای سگ‌ها و گربه‌ها در فرودگاه بین المللی کوالالامپور (KLIA) در سپانگ، فرودگاه بین المللی پنانگ و پادانگ بسار (مرز پرلیس و تایلند) موجود است. سگ‌ها و گربه‌هایی که نیاز به قرنطینه دارند باید در آن نقاط وارد شوند. باید از قبل رزرواسیون قرنطینه انجام شود. یک نماینده باید از حیوان خانگی شما تا زمانی که در قرنطینه است مراقبت کند.

**شرایط اضافی هنگام ورود به مالزی از سنگاپور:

حیوان خانگی شما باید با اعلامیه‌ای از طرف مالک همراه شود مبنی بر اینکه حیوان خانگی شما حداقل شش ماه یا از زمان تولدش در سنگاپور در اختیار شما بوده است و مالک هیچ دلیلی برای ابتلای او به هاری ندارد.

شما باید گواهینامه‌ای از افسر دامپزشکی ذیصلاح، دپارتمان تولید اولیه (دامپزشکی) سنگاپور داشته باشید که تأیید کند حیوان خانگی شما در طی شش (۶) ماه بلافاصله قبل از تاریخ گواهی به سنگاپور وارد نشده است، مگر طبق مقررات، و تأیید می‌کند که هیچ موردی از هاری در سنگاپور در طی شش (۶) ماه بلافاصله قبل از تاریخ صدور گواهی گزارش نشده است.

حیوان خانگی شما باید توسط دپارتمان دامپزشکی سنگاپور معاینه شود (در عرض هفت روز بلافاصله قبل از واردات و مشخص شود که عاری از علائم بالینی بیماری‌های عفونی یا مسری است. حیوان خانگی شما باید با هواپیما یا حمل و نقل جاده‌ای مستقیماً به محل فرود تعیین شده حمل شود. یا هر فرودگاه دیگری که توسط مدیر کل خدمات دامپزشکی، مالزی یا مدیر دولتی اداره می‌شود.

 

 1. ورود هوایی:

همه گربه‌ها و سگ‌هایی که نیاز به قرنطینه دارند باید در فرودگاه بین‌المللی کوالالامپور (KLIA)، فرودگاه بین‌المللی سنای در جاهور، فرودگاه بین‌المللی لابوان، لابوان اف‌تی یا فرودگاه بین‌المللی بایان لپاس در پنانگ وارد شوند. رزرو برای قرنطینه باید حداقل ۲ هفته قبل انجام شود، زیرا امکانات قرنطینه اغلب پر است. صاحبان حیوانات خانگی مسئول مراقبت از سگ یا گربه خود در قرنطینه خواهند بود.

قوانین حمل و نقل حیوانات کلمبیا
ادامه مطلب

توصیه می‌شود قبل از ورود به افسر قرنطینه حیوانات در نقطه فرود اطلاع داده شود.

همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی مالزی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

هیچ محدودیتی در مورد تعداد حیوانات خانگی اهلی وجود ندارد که می‌توانید وارد کنید، اگر این تعداد در محل اقامت مجاز باشد.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

مالزی الزام می‌کند که توله سگ‌ها و بچه گربه‌ها قبل از ورود به کشور ۳ ماه سن داشته باشند. باید برای هاری واکسن بزنند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

نژادهای زیر اجازه ورود به مالزی را ندارند: پیت بول آمریکایی، پیت بول تریر، پیت بول، تریر آمریکایی استافوردشایر، استافوردشایر بول تریر، بولداگ آمریکایی، ماستیف نئوپلیتان، توسا ژاپنی، آکیتا، دوگو آرژانتینو و فیلا برزیلیرو.

شرایط اضافی برای آوردن این نژادها به مالزی وجود دارد: روتوایلر، دوبرمن پینچر، ژرمن شپرد، بلژیک شپرد، شپرد اروپای شرقی، بول ماستیف، بول تریر و پررو د پرسا کاناریو. صاحبان این نژادها باید از قبل درخواست رسمی کتبی به مدیر خدمات دامپزشکی دولتی (DVS ایالتی) ارائه دهند. گواهی شجره نامه باید در دسترس باشد و سگ نباید به دلیل فروش مجدد یا دلایل تجاری دیگر وارد شود.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:‎

صاحبان حیوانات خانگی باید درخواست گواهی سلامت دامپزشکی (VHC) و همچنین تمام مدارک مورد نیاز برای کشور مقصد خود را به خدمات دامپزشکی ارسال کنند. VS مجوز صادرات صادر خواهد کرد. برای این خدمات هزینه‌ای وجود دارد.

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

برای وارد کردن حیوانات اگزوتیک یا حیات وحش به عنوان حیوان خانگی، ممکن است قبل از درخواست مجوز واردات از وزارت خدمات دامپزشکی، نیاز به دریافت مجوز از اداره حیات وحش و پارک‌های ملی داشته باشید.

برخی از پرندگان ممکن است با مجوز واردات از خدمات قرنطینه و بازرسی مالزی و همچنین گواهی سلامت فعلی صادر شده توسط دامپزشک دولتی مبنی بر اینکه پرنده شما در کشور مبدأ در ۲ ماه گذشته اقامت داشته و منشاء آن از یک محل است، به مالزی وارد شود. تحت نظارت دقیق و نظارت منظم سازمان دامپزشکی دولت شما در شش ماه گذشته قبل از صادرات. همچنین باید ذکر شود که هیچ شواهد بالینی یا سرولوژیکی دال بر بیماری نیوکاسل ولوژنیک، آنفولانزای پرندگان بسیار بیماری زا، آبله مرغان، وبا پرندگان، بیماری پلوروم، کوریزای عفونی، پسیتاکوز و اورنیتوز در محدوده شعاع ۲۰ کیلومتری اطراف محل شناسایی یا گزارش نشده است. مبدأ در شش (۶) ماه گذشته قبل از صادرات.

دامپزشک شما باید اعلام کند که تست پرنده شما برای بیماری نیوکاسل و آنفولانزای پرندگان منفی بوده و در برابر این بیماری‌ها واکسینه نشده‌اند.

پرنده شما باید ظرف ۴۸ ساعت پس از صادرات چکاپ شود و دامپزشک شما باید اعلام کند که پرنده شما با یک ضد کرم و آنتی بیوتیک تأیید شده درمان شده است و هیچ نشانه‌ای از بیماری‌های عفونی یا مسری را نشان نمی‌دهد.

پرندگانی که وارد مالزی می‌شوند باید مستقیماً بدون توقف میانی پرواز کنند یا از طریق دریا حمل شوند.

خرگوش‌ها از هر کشوری می‌توانند با مجوز واردات از خدمات قرنطینه و بازرسی مالزی و همچنین گواهی سلامت فعلی مبنی بر اینکه خرگوش شما عاری از میکسوماتوز و بیماری هموراژیک ویروسی است و در معرض این بیماری‌ها قرار نگرفته است، وارد مالزی شود. جداسازی از سایر حیوانات به مدت ۶۰ روز قبل از صادرات و عاری از انگل‌های خارجی و داخلی.

بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگری را داشته باشند و برای ورود به مالزی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید. که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مالزی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱