کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات مقدونیه شمالی

قوانین حمل و نقل حیوانات مقدونیه شمالی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مقدونیه شمالی مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

مقدونیه شمالی گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را دارند قرنطینه نمی‌کند. تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود.

حیوانات خانگی که وارد مقدونیه شمالی می‌شوند باید حداقل ۶ ماه قبل از سفر در یک کشور کنترل شده هاری یا یک کشور عاری از هاری اقامت داشته باشند.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حیوان خانگی شما باید ابتدا یک ریزتراشه حیوان خانگی داشته باشید که مطابق با استانداردهای ISO 11784/11785 و مدرکی مستند از تاریخ قرار دادن تراشه برای ورود به مقدونیه شمالی باشد.

اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۶ ماه قبل از ورود به مقدونیه شمالی برای هاری و سایر بیماری‌ها واکسینه شود. اگر حیوان خانگی شما واکسیناسیون فعلی هاری دارد که پس از کاشت میکروچیپ انجام می‌شود و قرار است و اکسن تقویتی انجام می‌شود، انتظار ۶ ماهه نمی‌شود. هنگام ورود به مقدونیه شمالی، مدارکی دال بر واکسیناسیون هاری به همراه داشته باشید. واکسیناسیون سه ساله هاری پذیرفته می‌شود.

 

 1. تست تیتر هاری:

برای ورود به مقدونیه شمالی از هر کشوری که توسط اتحادیه اروپا به عنوان کنترل هاری طبقه بندی شده است، آزمایش تیتر هاری لازم نیست. هنگام ورود به مقدونیه شمالی از کشورهای دیگر، آزمایش تیتر هاری مورد نیاز است. باید حداقل ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری و حداقل ۳ ماه قبل از سفر تزریق شود.

 

 1. گواهی سلامت:

اگر حیوان خانگی شما به ترتیب از ایالات متحده یا کانادا سفر می‌کند، دامپزشک شما یک گواهی دامپزشکی برای مقدونیه شمالی را برای تأیید توسط USDA یا CFIA تکمیل می‌کند. اگر حیوان خانگی شما از کشور دیگری سفر می‌کند، سازمان حاکم مسئول واردات و صادرات حیوانات باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام ورود به مقدونیه شمالی با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات لازم نیست. با این حال، یا مجوز برای بازدید کنندگان یا مجوز برای انتقال اقامت هنگام ورود به مقدونیه شمالی صادر می‌شود. صاحبانی که با مجوز بازدید وارد کشور می‌شوند باید با حیوان خانگی خود خارج شوند.

 

 1. درمان ضد انگل‌های داخلی و خارجی:

درمان انگل داخلی و خارجی باید توسط دامپزشک دارای مجوز کمی قبل از ورود به مقدونیه شمالی انجام شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی اسکوپیه وارد مقدونیه شمالی شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند. هنگام ورود به مقدونیه شمالی، حیوان خانگی باید پوزه و افسار داشته باشد. صاحبان باید گواهی دهند که حیوان خانگی خود را به دلایلی غیر از تجارت یا فعالیت تجاری به مقدونیه شمالی وارد می‌کنند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات صربستان
ادامه مطلب

هر زمان که حیوان خانگی شما به یک کشور خارجی مانند مقدونیه شمالی سفر می‌کند، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما است همراه داشته باشید.

 

 1. واردات توله سگ یا بچه گربه:

توله‌ها و بچه گربه‌ها باید زودتر از ۳ ماهگی و نه زودتر از ۶ ماه قبل از واردات میکروچیپ شده و برای هاری واکسینه شوند. کوچک‌ترین سنی که می‌توان یک توله سگ را به مقدونیه شمالی وارد کرد ۹ ماهگی است.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

مقدونیه شمالی لیستی از نژادهای ممنوعه منتشر نمی‌کند. (توصیه می‌گردد قبل از مسافرت با حیوان خانگی خود لیست ممنوعه به روز را در صورت وجود چک کنید).

 

 1. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به مقدونیه شمالی باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات مقدونیه شمالی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱