کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات ماکائو

قوانین حمل و نقل حیوانات ماکائو

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ماکائو مورد بررسی قرار گرفته می شود، با ما همراه باشید؛

 

 

 

ماکائو گربه‌ها و سگ‌هایی را که شرایط زیر را محاسبه می‌کنند، هنگام ورود به کشور عاری از هاری یا کشوری با کم هاری، قرنطینه نمی‌کند.

اگر حیوان خانگی شما از کشوری با هاری به ماکائو منتقل شود، سگ یا گربه شما باید شرایط حیوان خانگی را برای ورود به هنگ کنگ برآورده، سپس به ماکائو ادامه دهید.

اگر گربه یا سگ شما از طریق هنگ هنگ به ماکائو ترانزیت می‌کند، اجازه ورود ماکائو باید به اداره کشاورزی و شیلات هنگ شود ارسال تا انتقال حیوان خانگی شما از طریق هنگ کنگ را بگیرید.

به خاطر داشته باشید که بیش از ۳ ماه طول می‌کشد تا همه چیزهای لازم را دریافت کنید، بنابراین از قبل برنامه ریزی کنید.

تمام الزامات همچنین برای حیوانات خدماتی و حمایت از عاطفی اعمال می‌شود. عدم رعایت قوانین قرنطینه ۶ ماهه خواهد شد.

 

 1. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

حداقل ۳ ماه قبل از سفر، دامپزشک خود را با ریزتراشه حیوان خانگی مطابق با ISO 11784/11785 در اختیار حیوان خانگی خود قرار دهید. اگر ریزتراشه حیوان خانگی شما مطابق با ISO 11784/11785 نیست، می‌توانید اسکنر میکروچیپ خود را بیاورید. اگر ریزتراشه قابل خواندن نباشد، حیوان خانگی اجازه ورود به ماکائو را نخواهد داشت زیرا این کشور دیگر خالکوبی نمی‌پذیرد.

 

 1. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

پس از کاشت ریزتراشه، سگ یا گربه شما باید پس از نصب میکروچیپ، حیوان خانگی خود را با واکسن غیرفعال هاری واکسینه کند. اگر حیوان شما قبل از نصب میکروچیپ واکسینه شده باشد، باید دوباره واکسینه شود. سگ‌ها و گربه‌ها نباید قبل از ۳ ماهگی برای هاری واکسینه شوند.

 

 1. تست تیتر هاری:

مگر اینکه گربه یا سگ شما منشأ کشوری باشد که در ۲ سال گذشته هیچ موردی از هاری نداشته است، دامپزشک شما باید آزمایش تیتر هاری انجام دهد و آن را برای آزمایش به یک آزمایشگاه تأیید شده ارسال کند. این آزمایش باید زودتر از ۳۰ روز پس از واکسیناسیون هاری و بیش از ۳ ماه قبل از ورود به ماکائو انجام شود.

 

 1. گواهی سلامت:

با فرض اینکه نتایج آزمایش در محدوده‌های قابل قبول باشد، یک دامپزشک مجاز می‌تواند گواهی دامپزشکی ماکائو را صادر کند که در صورت خروج از ایالات متحده یا کانادا باید توسط USDA یا CFIA تأیید شود. اگر از هیچ یک از این کشورها سفر نمی‌کنید، سازمان حاکم کشور شما که مسئول واردات و صادرات حیوانات است باید فرم‌ها را تأیید کند.

 

 1. مجوز واردات:

هنگام ورود به ماکائو با حیوان خانگی شخصی، مجوز واردات از بخش کنترل و بازرسی حیوانات مورد نیاز است. این مجوز باید در ماکائو توسط مالک، نماینده مالک یا یک نماینده درخواست شود و از تاریخ صدور به مدت ۳۰ روز معتبر است.

 

 1. درمان ضد انگل‌های خارجی و داخلی:

قبل از ورود به ماکائو نیازی به درمان کنه و کرم نواری نیست اما به دلیل در دسترس بودن این محصولات در کشور، اکیداً توصیه می‌شود.

 

 1. ورود هوایی:

حیوانات خانگی ممکن است از طریق فرودگاه بین المللی ماکائو وارد ماکائو شوند. حیوانات خانگی می‌توانند به عنوان باکس تحویل شده یا به عنوان بار هوایی وارد کابین شوند.

تمام سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در فرودگاه ورودی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر سگ یا گربه شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز با هزینه شما لازم باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات جمهوری کنگو
ادامه مطلب

هر زمان که حیوان خانگی شما به یک کشور خارجی مانند ماکائو سفر می‌کند، همیشه توصیه می‌شود که نوعی مدرک شناسایی که نشان دهنده مالکیت حیوان خانگی شما است همراه داشته باشید.

همه حیوانات خانگی که از ماکائو عبور می‌کنند به مجوز حمل و نقل نیاز دارند، دارای گواهی سلامت هستند و باید از اطلاعیه حمل و نقل بدهند.

 

 1. نژادهای ممنوعه:

ماکائو اجازه واردات نژادهای زیر یا میکس آنها را نمی‌دهد: ماستیف تبتی، فیلا برزیلیرو، دوگو آرژانتینو، پیت بول تریر و توسا ژاپنی.

 

 1. صادرات حیوانات خانگی:

همه حیوانات خانگی ساکن ماکائو باید حیوان خانگی خود را برای بازرسی به شهرداری ماکائو ارائه دهنده. مشخصات، مشخصات حیوان خانگی، گواهی هاری، مجوز (برای حیوانات خانگی ساکن)، مشخصات مالک، شرایط کشور مقصد باید قبل از صدور گواهی سلامت ارائه شود. گواهینامه روز به مدت ۱۰ می‌باشد.

 

 1. حیوانات دیگر:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های گرمسیری، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان و خرگوش‌ها مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به ماکائو باید گواهی سلامت داشته باشند. به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود که اطلاعات بیشتری را از مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

 1. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات ماکائو مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱