کلینیک دامپزشکی روژان
قوانین حمل و نقل حیوانات جمهوری آفریقای مرکزی

قوانین حمل و نقل حیوانات جمهوری آفریقای مرکزی

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جمهوری آفریقای مرکزی مورد بررسی قرار گرفته می شود ، با ما همراه باشید؛

 

 

تا زمانی که شرایط زیر رعایت شود، هنگام ورود به جمهوری آفریقای مرکزی، هیچ قرنطینه‌ای برای حیوان خانگی شما اعمال نخواهد شد. مگر در مواردی که خلاف آن ذکر شده باشد، مقررات زیر فقط برای سگ‌ها و گربه‌های حمایتی خانگی، عاطفی و خدماتی اعمال می‌شود.

 

۱. ریزتراشه حیوانات خانگی (میکروچیپ):

جمهوری آفریقای مرکزی الزامی ندارد که حیوان خانگی شما با ریزتراشه حیوان خانگی شناسایی شود، اما توصیه می‌شود که حیوان خانگی خود را ریزتراشه کرده و اطلاعات تماس خود را قبل از سفر به عنوان وسیله‌ای برای شناسایی در صورت گم شدن یا جدا شدن حیوان خانگی از شما ثبت کنید. اگر حیوان خانگی شما ریزتراشه ثبت شده ندارد، مطمئن شوید که حیوانات خانگی شما برچسب‌هایی دارند که آنها را شناسایی می‌کند و اطلاعات تماس مالک را دارد.

 

۲. واکسیناسیون:

واکسن هاری حیوانات خانگی

حیوان خانگی شما باید حداقل ۱۴ روز و حداکثر ۶ ماه قبل از ورود به جمهوری آفریقای مرکزی مدرکی مبنی بر واکسیناسیون فعلی علیه هاری داشته باشد.

 

۳. تست تیتر هاری:

آزمایش تیتر خون

برای ورود به جمهوری آفریقای مرکزی از هیچ کشوری نیازی به آزمایش تیتر هاری نیست. (به علت اهمیت تست تیتر هاری این مورد را بر اساس اقتضای زمان با دامپزشک خود بررسی کنید). به علت شرایط خاص ایران، ممکن است برای وارد کردن حیوان از ایران نیاز به تست تیتر هاری باشد.

 

۴. مجوز واردات:

برای ورود به جمهوری آفریقای مرکزی از هیچ کشوری نیازی به مجوز واردات نیست.

 

۵. گواهی سلامت:

یک دامپزشک مجاز باید گواهی دامپزشکی جمهوری آفریقای مرکزی را تکمیل کند که نشان دهد حیوان خانگی سالم و عاری از بیماری‌های قابل انتقال به انسان است. گواهی‌ای مبنی بر اینکه هیچ موردی از هاری در منطقه مبدأ به مدت ۶۰ روز قبل از حمل و نقل رخ نداده است باید در گواهی بهداشت درج شود. توصیه می‌کنیم دامپزشک شما دارای اعتبار USDA باشد و اگر سگ یا گربه شما از کانادا سفر می‌کند، گواهی سلامت شما توسط اداره USDA ایالتی یا دفتر CFIA تأیید شده باشد.

 

۶. ورود هوایی:

حیوانات زنده‌ای که وارد جمهوری آفریقای مرکزی می‌شوند باید این کار را در فرودگاه بین المللی Bangui M’Poko انجام دهند.
همه سگ‌ها و گربه‌های اهلی هنگام معاینه در بند ورودی جمهوری آفریقای مرکزی باید فاقد شواهدی مبنی بر بیماری قابل انتقال به انسان باشند. اگر حیوان خانگی شما از سلامت ظاهری خوبی برخوردار نیست، ممکن است با هزینه شما نیاز به معاینه بیشتر توسط دامپزشک مجاز باشد.

قوانین حمل و نقل حیوانات السالوادور
ادامه مطلب

 

۷. دیگر حیوانات:

خرگوش، لاک پشت و حیوانات دیگر

خرگوش‌ها و پرندگان، بی مهرگان، ماهی‌های استوایی، خزندگان، دوزیستان، پستاندارانی مانند جوندگان مشمول الزامات واکسیناسیون هاری نیستند، اما ممکن است شرایط دیگر را داشته باشند و برای ورود به جمهوری آفریقای مرکزی باید گواهی سلامت داشته باشند به صاحبان حیوانات خانگی اکیداً توصیه می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر از مقام مربوطه کشور خود و/یا کشور مقامات مربوطه کشورشان و/یا کشور مقصد جویا شوند.

 

۸. CITES:

نماد CITES: لاک پشت در حال انقراض

اگر حیوان خانگی شما سگ، گربه یا موش خرما نیست، و به خصوص اگر لاک پشت یا طوطی است، باید بررسی کنید که تحت کنوانسیون تجارت بین المللی گونه‌های در معرض خطر انقراض جانوران و گیاهان وحشی (CITES) محافظت نشده باشد. در این صورت باید برای مجوزهای اضافی درخواست دهید. بیش از ۱۸۰ کشور در آن شرکت می‌کنند و مقررات CITES را اجرا می‌کنند.

 

 

تذکر مهم: اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص قوانین حمل و نقل حیوانات جمهوری آفریقای مرکزی مورد بررسی قرار گرفت.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطب برگرفته از کتاب قوانین بین المللی حیوانات است. اما نکته قابل توجه این است که اکیداً توصیه می‌گردد قبل از سفر حتماً با دامپزشک خود در بخش خصوصی، اداره دامپزشکی دولتی و سفارت کشور مربوطه و ایرلاین، موارد ذکر شده را مجدداً در هنگام اقدام به سفر چک کنید. این قوانین صرفاً اطلاعات کلی است و ممکن است در گذر زمان دستخوش تغییر گردد. (بدین وسیله در موارد ذکر شده، هرگونه مسئولیت از نویسنده و مترجم، بابت تغییرات و تناقضات زمانی و قانونی، سلب و ساقط می‌گردد.)

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱