کلینیک دامپزشکی روژان
انقباض باند پا

انقباض باند پا پرندگان زینتی

در این مقاله همه چیز درخصوص انقباض باند پا پرندگان زینتی بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

انقباض باند پا

تعریف/مرور اجمالی:

تورم و نکروز عروقی پای دیستال به دلیل تأثیر شریان بند نوار پای منقبض شده رخ می‌دهد.

علت شناسی:

این انقباض در نتیجه استفاده از نوار خیلی کوچک در پرنده در حال رشد؛ به کارگیری “نوار آتل” نرم (معمولاً ساخته شده از آلومینیوم) که توسط پرنده جویده می‌شود و موجب انقباض و هم پوشانی می‌گردد؛ تجمیع بقایا و پوسته زیر نوار (این معمولاً در باجریگار مبتلا به عفونت Cnemidocoptes رخ می‌دهد)؛ یا تروما و ورم ایجاد شده روی پا، با نوار (شل شده) که خیلی سفت گردد، است.

ارائه بالینی:

در ابتدا، درد (لنگیدن تغییر کننده، جویدن پا) و پس از آن ورم و درد بیشتر ایجاد می‌گردد. در نهایت پا ممکن است نکروز شده و کنده شود.

مدیریت:

درمان در مراحل اولیه نیازمند برداشتن نوار و سپس به کارگیری یک بانداژ حمایتی و NSAID ها (میلوکسیکام) می‌باشد. صاحبان پرنده باید توجیه شوند که انقباض ضریع استخوان مچ و کف پای پرنده اغلب منجر به نکروز عروقی استخوان زیر نوار می‌شود. در این موارد، و در جایی که نکروز سطحی برجسته ای وجود دارد، قطع پا ممکن است نیاز باشد. ممکن است که، حلقه پا را روی ساق پا نگه داشته که با برداشتن نوار پا از آن فاصله می‌گیرد. در موارد نادر، برداشتن حلقه و خون رسانی مجدد به عضو دیستال ممکن است منجربه هایپرکالمی حاد به همراه آریتمی بعدی و در نهایت مرگ شود.

غذای قناری چیست؟
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

 

همه چیز درخصوص انقباض باند پا پرندگان زینتی در این مقاله بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب طب پرندگان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱