کلینیک دامپزشکی روژان
Limiting and locating

محدود کردن و مکان یابی

در این مقاله همه چیز در خصوص محدود کردن و مکان یابی بررسی شده است، با ما همراه باشید؛

محدود کردن و مکان یابی

چه از رادیوگرافی دیجیتالی استفاده شود و چه از رادیوگرافی معمول، موقعیت یابی بیمار برای تفسیر دقیق رادیوگراف در معرض قرار گرفته، بسیار حیاتی است. موقعیت یابی صحیح در بیهوشی به بهترین نحو قابل حصول است: فقط بیماران بسیار اهلی (یا بسیار مریض) ممکن است در دستگاه محدودکردن پلکسی گلس یا محدودسازهای مشابه، به شکل هوشیار موقعیت یابی می‌شوند. معمولاً بیهوشی استرس کمتری دارد و بنابراین از محدود کردن دستی ایمن تر است.

زمان بیهوشی معمولاً مختصر است (کمتر از ده دقیقه). در حالت ایده آل، پرندگان باید به مدت چند ساعت قبل از انجام رادیوگرافی ناشتا باشند تا از استنشاق و استفراغ تحت بیهوشی یا هوشیاری پیشگیری شود. پرندگان کوچک مانند کاکاتیل و مرغ عشق باید به مدت ۱-۲ ساعت ناشتا باشند ولی پرندگان بزرگ‌تر به مدت ۲-۶ ساعت باید ناشتا باشند. اگر ناشتا بودن امکان پذیر نبود یا نگرانی در مورد استفراغ وجود داشت، سر را باید بالای سطح چینه دان حین انجام فرآیند بالا برد. در صورت امکان، بیمار باید لوله گذاری شود.

نمای جانبی که از بیمار خوابیده به سمت جانبی گرفته شده است بال‌ها به صورت پشتی گسترده شده و پاها روی دم کشیده شده‌اند. اندام‌ها را می‌توان در موقعیت و با نوار چسب، نگه داشت. زمانی که تصویر حاصله بررسی شد، پزشک باید ابتدا بررسی کند که آیا acetabulae همان طور که کاروکوئیدها باید باشند، روی هم قرار گرفته‌اند یا خیر. نمای شکمی فوقانی (VD) با خوابیدن پشتی به همراه گستراندن بال‌ها به شکل جانبی و قسمت دمی پاها در امتداد دم گرفته می‌شود و در حالت ایده آل استخوان ران به موازات ستون فقرات قرار دارد. باید keel روی مهره‌های ستون فقرات قرار گیرد – فضای هوای نازکی در carina (به شکل خز سیاه نازک دیده می‌شود) برای بررسی این کار صورت می‌گیرد.

داروهای تزریقی پرندگان زینتی
ادامه مطلب

 

 

 

 

 

در این مقاله همه چیز در خصوص محدود کردن و مکان یابی بررسی شد.

جهت دریافت اطلاعات رایگان بیشتر به وبسایت و پیج ما مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

تذکر مهم : این مطلب برگرفته از کتاب راهنمای بهداشت، پرورش و نگهداری ماهیان زینتی است. نکته قابل توجه این است که تشخیص و درمان هر بیماری ای الزاما بر عهده دامپزشک است. و درمان های نامبرده شده در مقالات وبسایت صرفا جهت آشنایی افراد با برخی مطالب ابتدایی است. بدیهی است که کلینیک و سایت روژان پت هیچ گونه مسئولیتی در خصوص انجام اعمال خودسرانه افراد ندارد.جهت دریافت اطلاعات بیشتر درمورد منابع ما به این مقاله مراجعه کنید.

 

 

 

 

 

بهترین کلینیک دامپزشکی تهران کجاست؟

 

کلینیک دامپزشکی روژان

۰۹۱۲۹۲۶۳۰۵۵- ۷۷۴۶۱۳۶۸-۰۲۱